A Simple Plan

2 godz.
7,2 4 831
ocen
7,2 10 4831
4 146
chce zobaczyć
{"rate":8.333333,"count":3}
{"type":"film","id":548,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/A+Simple+Plan-1998-548/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Prosty plan
 • crimson80 ocenił(a) ten film na: 7

  Film mi trochę przypominał "Fargo" braci Coen. Ten zimowy klimat, trup się ściele gęsto i nieprzewidywalne (może nie wszystkie) postępowanie głównych bohaterów. Może tylko trochę mniej humoru...Im dalej, tym bardziej film wciąga, chociaż momentami lawiruje na granicy groteski, z przesadną chęcią ciągłego zaskakiwania widza. Wydaje mi się, że twórcy jednak nie przekroczyli tej granicy. I dobrze.

 • crimson80 A jaki humor kolego jest w "Fargo", czarny jak Zawisza Czarny, a może silący się na żart? Ciekawa reżyseria i postacie kreowane np. przez Buscemiego na plus, ale sama historia mocno naciągana. Tu jest reżyseria kapitalna i rewelacyjne role, tamtemu dałem osiem ocenę, bo niby kultowy. Temu daje dyszkę, bo po tylu latach nie nudzi mnie tak, jak wcześniej wspomniane "dzieło" braci Coen...:O

 • crimson80 ocenił(a) ten film na: 7

  HeadHoper4Warsaw Za to, że film jest uważany za kultowy, ja nie daje bonusowych gwiazdek :) Nigdy bym nie ocenił filmu na 8, jednocześnie pisząc o nim lekceważąco - "dzieło". 8 to bardzo wysoka ocena.
  Naciągana historia? Film ma specyficzną konwencje i tak to miało właśnie wyglądać, - nieprawdobodobnie. "Prosty plan" to po prostu dobra robota, ale od "Fargo" nie mogłem oderwać oczu. Kwestia gustu:)

 • crimson80 Wiem, że kwestia gustu, ale "Fargo" przy którymś obejrzeniu normalnie i po ludzku nudzi, "Prosty plan" nie...:-)

 • crimson80 zgadzam sie w 100% z crismon80

 • Arlonn ocenił(a) ten film na: 4

  HeadHoper4Warsaw W ogóle się nie znasz na dobrym kinie.

 • Arlonn Nie znam się bo należę do klubu 5000+ tu, czy tylko temu, że Ty tak piszesz i masz 164 ocenione filmy? Weź dorośnij chłopie i zmień dilera...:-)