PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=962}
6,7 7 105
ocen
6,7 10 1 7105
Prymas Trzy lata z tysiąca
powrót do forum filmu Prymas - Trzy lata z tysiąca

film

ocenił(a) film na 9

Prawdziwa rewelacja! Godny polecenia dla ludzi dojrzałych i poszukujących prawdy. Film pokazuje autentyczną historię, a nie głupią fikcję.

ocenił(a) film na 7
awita

Jak nie fikcję, to czemu w żadnych książkach nie ma jakiejkolwiek wzmianki na temat sobowtóra ks. Wyszyńskiego, który został wprowadzony do filmu?

ocenił(a) film na 9
pati_b1

Faktycznie film jest dobry ja dam 9/10.

ocenił(a) film na 7
awita

film jest w zasadzie mało realny.

po pierwsze, komuniści nie dali by się tak wydymać, sprawdzili by kapelana jeszcze raz zanim wsiadł do auta.
po drugie, w klasztorze osadzono by Wyszyńskiego na pewno tylko i wyłącznie z ludźmi, którzy mieli podpisaną lojalkę - przykro mi, tak funkcjonował ten system.
po trzecie ksiądz kapelan, który był konsultantem przy produkcji filmu (co mogłoby być kolejnym argumentem), miał wspaniałą karierę w polskim kościele w ciągu kolejnych 34 lat, co potwierdza w zasadzie podpunkt 2. dlaczego? bo tylko on mógłby w tej sytuacji przekazać informację o lokalizacji kardynała, skoro siostra była bez wątpliwości skorumpowana, a nie było tam nikogo poza nimi i komisarzami/podpułkownikami/etc. więc gdyby historia była prawdziwa jego śmierć datowałoby się najprawdopodobniej na rok 1955, a nie 2002.

szczerze mówiąc przeraża mnie, jak polskiemu społeczeństwu można ładnie i zgrabnie wszystko wmówić ;)

ocenił(a) film na 9
niepytajonic

A czy ty musisz krytykować ten film.Czy nie wystarczy że się go łatwo i przyjemnie oglądało.

ocenił(a) film na 7
lucyna63

sam dałem mu 7/10 za grę aktorską i przyjemny, w miarę ascetyczny obraz. ale jeśli mówimy o historii, to miło by było mówić prawdę, a nie ją naginać jak nam wygodnie, ze względu na własne poglądy czy wyznanie. tak to jest z filmami "na faktach".

ocenił(a) film na 8
niepytajonic

tu juz nie chodzie o prawdę najczystszą,sam film jako całość po prostu bardzo dobry.

aronn

na ocenę filmu składają się trzy czynniki
1) to ocena pod względem warsztatowym, gra aktorska, reżyseria, scenariusz itd.
2) zgodność filmu z faktami historycznymi
3) ocena działalności głównego bohatera filmu

W takim ujęciu najlepiej bez wątpienia prezentuje się punkt 1. W dwóch pozostałych jest już znaczne gorzej.

awita

Prawdę, to już nawet ludzie kościoła podają.
Np. Obirek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones