PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645}

Przed egzekucją

Dead Man Walking
7,6 25 684
oceny
7,6 10 1 25684
6,7 9
ocen krytyków
Przed egzekucją
powrót do forum filmu Przed egzekucją

KS MUSI BYC - NIE WYOBRAZAM SOBIE ABYM POZWOLIL ZBRODNIARZOWI KTORY ZABIL NP MOJA MATKE BY SOBIE ZYL - NIE MA MOWY - TAK JAK W SYMETRII - TYGRYS I KONIEC.

xoxo71

A gdyby na przyklad Twoja matke/brata/siostre oskarzyli o morderstwo i skazali na kare smierci ? wydaje mi sie, ze inaczej bys pisal.
Wlasnie czekam, zeby obejrzec ten film. Mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje :) Od razu na mysl przychodzi mi "Zielona Mila" - swietny film, goraco polecam.
Ogolnie jestem przeciwnikiem kary smierci z kilku powodow. Pierwszy, podstawowy - Temida niestety jest "slepa". Zawsze istnieje mozliwosc skazania niewinnego czlowieka. Ostatnio glosno bylo o mezczyznie, ktory przez 18 lat czekal w celi smierci na wykonanie wyrok. Ostatecznie go uniewiniono, bo znalezli prawdziwego morderce...
Inna sprawa - czym rozni sie smierc zadana w majestacie prawa od zwyklego morderstwa ? Zyjemy w cywilizowanym swiecie i nie mozemy zachowywac sie jak zwierzeta, albo korzystac z praw Murabiego i wolac "smierc za smierc".

NIE DLA KARY SMIERCI...

ocenił(a) film na 9
Cavendish

Po pierwsze kolego moja matka,brat,siostra nie sa zbrodniarzami - sa normalni i takich rzeczy nie zrobiliby.Ty pewnie tez nie.Takie argumenty sa bez sensu.Ja wyrazilem swoja opinie na ten temat.Spedzilem 3 lata w Libanie i Syrii - widzialem jak takie rzeczy sie zalatwia.I wiesz co? To jest sprawiedliwe.Kazdy kto morduje wie,ze taka sama bedzie odpowiedz.
A po 3 nie mam zamiaru utrzymywac wykolejonych bydlakow.Uwierz mi -latwo by mi bylo zastrzelic takiego delikwenta-nie zawahalbym sie...
Cywilizowany swiat? Gdzie on jest wtedy kiedy Ci, ktorzy sa mordowani przez tych, ktorzy korzystaja z praw 'cywilizowanego swiata'???
Nie masz prawa mowic w ten sposob - przez szacunek dla tych ktorzy krzyczeli mordowani i nikt ich nie slyszal,nikt nie pomogl...

Obejrzalem kilka lat temu Dead Man Walking - super film,ale wniosek jest jeden: pomimo lez i zalu - trzeba zaplacic cene za to co zrobiles...
Niestety Polska nie jest w pelni'cywilizowanym' krajem a KS pomimo belkotu specow - powinna jak najbardziej byc.I uwierz mi - wielu chetnych by sie zglosilo by zgladzic mordercow,pedofili,wykolejencow - ja na pewno - potrzebowalbym tylko swojego Tantala ktory sluzyl mi wiernie przez te 3 lata tam...
xoxo71@o2.pl

xoxo71

Jeżeli istnieje możliwość pomyłki sądu - a istnieje zawsze - człowiek nie ma prawa skazywać innego człowieka na śmierć. Życie ludzkie na ziemi jest niepowtarzalne i każdemu trzeba dać szansę na jego godne przeżycie. Ludzi niebezpiecznych można przecież wyizolować od społeczeństwa. A co do utrzymywania skazanych na dożywocie, to przecież oni w więzieniu też pracują.

ocenił(a) film na 10
xoxo71

w pełni zgadzam się z kolegą przeciwnikiem kary śmierci (wybacz nie widzę nicku;p).

wiesz co? mordercę, który zabił mi kogoś bliskiego oczywiście, że byłoby mi łatwo zabić, ale zrobiłabym to JA, na emocjach, od razu, z zemsty, a nie w majestacie prawa przez jakąś tam obcą osobę, której codzienne wykonywanie egzekucji spowszedniało...

xoxo71

Xoxo popieram Twoją wypowiedź i poglądy w zupełności.

ocenił(a) film na 9
Sareth

Dzieki - mysle,ze jest wiecej osob,ktore maja podobny poglad na KS - zreszta - to nie ma znaczenia,ja swoich nie zmienie - pozdrawiam

Cavendish

"A gdyby na przyklad Twoja matke/brata/siostre oskarzyli o morderstwo i skazali na kare smierci ? wydaje mi sie, ze inaczej bys pisal." Gdyby ktos nie daj Boze gwalcil, torturowal calymi dniami np. Twoja siostre, nie chcialbys z nim zostac sam na sam i skatowac go tak, ze najwieksi psychopaci przy tobie to byliby tylko "niegrzeczni chlopcy"?

ocenił(a) film na 10
xoxo71

pierdolenie kotka za pomocą młotka wiele osób skazano na kare śmierci a później okazało sie ze to była pomyłka...."życie za zycie" a teraz weź po uwage ze mógł ktoś zostac wrobiony w morderstwo;p jak jestes tak bardzo za karą śmierci to bardzo Ci się dziwie. jestem oprzeciwko i uważam, ze powinni miec w dupie stany zdrowotne przesteców pownni harować do końca zycia w kamieniołomach!!! skoro dopóścili sie takiej zbrodni to zmiast skazywac go na kare smierci gdzie jest ona powiedzmy bezbolesna to powinni skazac na dozywotnie cieżkie wrecz zazynajace czlowieka prace!!!!!!!!!!!! i to jest kara a nie kara smierci i gadasz głupoty ze Twoi rodzice czuy rodzeństwo by czegoś takiego nie zrobili (oczywiście nie chce nikogo urazic !!! to nie jest szykanowanie itd) kazdego jest stac na najgorsza rzecz pod wpływem impulsu...podobno najgroźniejsi przestepcy to takze tacy, którzy ciesza sie swietna opinia wsrod znajomych rodziny sasiadów....

ocenił(a) film na 9
LaraNotsil

Ewelinko Twoje wywody sa beznadziejne... Powiedz zabialbys tak sobie kogokolwiek? Wiedz nie bredz,ze ktos z mojej rodziny moglby zrobic cos takiego - czy TY moglabys ??? Nie wiec...ZASTANOW SIE. O czym Ty jeczysz - powiem tak - dla mnie sprawa jest jasna - zamordowales ok - teraz ja rabne ciebie - proste.
A o kamieniolomach zapomnij - abstrakcja.

xoxo71

Zamordowałeś, więc teraz ja rąbnę Ciebie. Swietnie! Po co nam sądy człowieku. Niech wszyscy pokrzywdzeniu kupią sobie kałachy i dalej na ulicę. Jesteś chyba fanem "Życzenia śmierci" człowieku. A myślisz porządny obywatelu, że za stuknięcie mordercy z żądzy zemsty sąd nie wymierzyłby Ci czapy, gdyby miał takie uprawnienia. A czyjąś przypadkową śmierć może spowodować każdy, choćby nie chcąco. Trafia na jakiegoś prominenta i tłumacz się przed sądem. "Niech ta kara będzie przykładem!" W krajach, gdzie jest KS takie przypadki się zdarzają. Sam, gdy nieraz słyszę wypowiedzi ministra Z., kogo on by to na szubienicę nie posłał to aż ciary przechodzą. Nie są to bowiem sami zwyrodnialcy, ale ludzie którzy popełnili w życiu jeden tragiczny błąd. Ale lepiej zabić każdego, kto kogoś zabił. Czyż nie. Ludzie nie mogą decydować o losie innych ludzi, gdyż są omylni, kierują się emocjami i są podatni na wpływy. Kara więźienia jest znacznie lepsza. Ludzie mogą się zmienić. "Dead man walking" jest tego najlepszym przykładem. Człowiek ten, nawet za kratkami mógł zrobić wiele dobrego. Nie dano mu tej szansy. Pomyśl więc człowieku! A jeśli trwasz uparcie przy swoim zdaniu, to jedź do Libanu i zatrudnij się jako "egzecutor". Dasz upust swemu gniewowi.

ocenił(a) film na 9
neoptolemos

Nie zgadzam sie z Toba - ale OK masz prawo miec swoje zdanie - pamietaj,ze kiedy Ciebie spotka cos czego nie chcialbys w zyciu wtedy mozliwe,ze zmienisz swoje 'humanitarne' podejscie do sprawy.Obejrzyj 'Symetrie' tam jest ktos taki kto wymierzyl sprawiedliwosc przestepcy ktory zgwalcil mu zone.Ciekawe jak Ty bys sie zachowal...

ocenił(a) film na 10
xoxo71

matko swieta po kiego czorta opieacie sie wszyscy na filmach!!!! przestańmy!!! prawda jest taka, ze mozna zostac wrobionym w cos (czyli np. podobny rysopis do Twojego ktos podał), mogłes popełnić tragiczny bład. Kara śmierci nie powinna istniec to nie sredniowiecze!!!!!! zrobił ktoś coś niepoprawnego to niech zapłaci za to a nie skazuje ise go od razu na śmierc!!! i czym zapłaci życiem?? chwila bólu i po strachu!!a nie słyszałes o kolesiu. który czekał x lat na kare smierci i okazało sie ze był niewinny!!!!!!i co wtedy bys sie cieszył, ze go uśmiercili...mimo, ze był niewinny???? przeciez były dowody, byli swiadkowie było wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko nie było prawdziwego przestepcy!!!!! uśmiercili by niewinnego człowieka!!!! i błagam nie pisz teraz prostacko zdan typu...ale widzisz poprawili sie czy ale nie został skazany....

LaraNotsil

Powiedz to np. Ofiarom zgwalconych, zamordowanych dzieci.

ocenił(a) film na 8
xoxo71

Wiesz co xoxo? Jak czytam twoje wywody, to dochodzę do wniosku że to właśnie takich ludzi powinno się izolować... Sorry, ale sprawiasz wrażenie jakiegoś nawiedzonego militarysty spod znaku amerykańskiej NRA - najlepiej porozdawać ludziom broń i urządzić rzeź na ulicach... I co z tego że byłeś 3 lata w Syrii i Libanie, widziałeś "jak to się załatwia"? Uważasz, że powinniśmy czerpać wzorce z tych krajów? Facet, tu jest cywilizacja, a nie prawo dżungli. Jak byłeś taki zachwycony metodami mieszkańców tamtych wspaniałych krajów (nie dociekam zresztą co tam robiłeś i nie chcę wiedzieć), to wróć tam i tam się baw w wymierzanie sprawiedliwości po swojemu... Żaden człowiek nie ma prawa decydować o życiu bądź śmierci innego. I tylko nie wyjeżdzaj mi w odpowiedzi, że ci, co mordowali zdecydowali o śmierci innych i nic ich za to nie spotyka. Skoro masz się za lepszego, to chyba nie powinieneś postępować tak samo? Rozumowanie "oko za oko zab za ząb" jest proste i dzięki temu trafia do wielu. Ale społeczeństwo wyznające jakieś wartości i zasady powinno się wznieść ponad to. Poza tym pomysł wprowadzenia kary śmierci w takim kraju jak Polska to jakiś absurd. Ty wiesz, co by się tu działo? Patrząc na poparcie dla ludzi, będących obecnie u władzy i ich poronione pomysły, patrząc na służalczość sądów i prokuratury, autentycznie boję się, że zaczęłyby się czystki. Najpierw oczywiście poszliby pod nóż tylko najokrutniejsi mordercy, ale gdy się otworzy puszkę Pandory z napisem "kara śmierci", łatwo temu ogłupiałemu narodowi wcisnąć wszystko - rozszerzanoby stopniowo zakres podpadajacych pod stryczek. Za chwię doszliby gwałciciele i pedofile. Potem idąc za rozumowaniem władzy, że pedofilami są też homoseksualiści, dorzuconoby też ich. Nie obeszłoby się także bez należytego ukarania byłych esbeków, a jak ich, to już także tajnych współpracowników itd. Człowieku, nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie prawo jest znacznie lepsze, jest lepiej egzekwowane, bez porównania lepiej działają instytucje państwowe odpowiedzialne za tego typu rzeczy, gdzie wreszcie jest bardziej świadome społeczeństwo, któremu trudno wcisnąć kit i które uważnie nadzoruje rządzących - nawet tam zdarzają się błędy, pomyłki, zaniedbania, czy wreszcie nadużycia: śledztwa prowadzone dla szybkich rezultatów a nie dotarcia do prawdy, manipulowanie faktami, wymuszanie zeznań itepe. Po takich rzeczach niewinni ludzie są wsadzani do cel śmierci! U nas byłoby 100 razy gorzej. Zresztą - nawet jeden taki przypadek to wystarczający argument przeciw karze śmierci. Oglądałeś film "W imię ojca" (oparty na faktach)? Gdyby w Wielkiej Brytanii była kara śmierci, to ci niewinni ludzie zostaliby zabici w majestacie prawa! Tylko dzięki temu, że nie ma tam kary śmierci, mogli po wielu latach odsiadki dowieść swojej niewinności. Pomyśl o tym zanim tak łatwo poślesz kogoś na krzesło elektryczne...

ocenił(a) film na 9
Dwight_

Nie bede sie rozpisywal poniewaz TY to juz zrobiles kolego.Nie popieram tego co dzialo sie tam gdzie bylem,ale wiem jedno - kazdy tam wie co grozi za to co zrobi.O nawiedzeniu nie belgocz poniewaz Tobie moge to samo zarzucic.Cywilizacja? Ok - utwierdzaj sie w tym dalej.Chcialbym Cie zobaczyc w tej najciezszej sytuacji - wtedy zapewne zdobedziesz sie na milosierdzie i potrzesiesz reka zbrodniarza w akcje wspolczucia...
Nie pisz juz nic prosze bo to nie ma sensu.
Pozdrawiam
xoxo71

ocenił(a) film na 8
xoxo71

Jednak coś jeszcze dopiszę - po pierwsze argumenty wszystkich zwolenników kary śmierci w stylu "chciałbym cię zobaczyć w takiej sytuacji", "co byś zrobił na miejscu rodzin ofiar" itepe są jakimś totalnym nieporozumieniem. Wymierzanie kary śmierci (i w ogóle każdej kary) leży w gestii państwa, a nie widzimisię przeciętnego Kowalskiego. Nie ja mam o tym decydować, nie ty, nie poszczególni obywatele. Mówimy tu o tym jakie powinno być prawo, jak powinno działać państwo. Bez względu na uczucia pokrzywdzonych i ich opinie, które mogę nawet zrozumieć, ale sądy powinny się kierować innymi pobudkami niż prywatna zemsta. Po to mamy instytucje państwa i aparat sprawiedliwości, żeby ludzie nie brali spraw w swoje ręce. Chyba, że chcesz to wszystko zlikidować i chcesz by powróciły czasy, gdy takie rzeczy załatwiano linczem... Poza tym nie piernicz, że ktoś chce potrząsać ręką zbrodniarza w akcie współczucia. Oczywiście, że trzeba wymierzyć karę. Chodzi tylko o to, by instytucje prawa nie schodziły do poziomu mordercy i nie kierowały się zasadą "oko za oko ząb za ząb".
Po drugie - nawet jeden jedyny przypadek, gdy kogoś niesłusznie oskarżono i skazano na smierć jest wystarczającym argumentem za tym, że kara śmierci jest pomyłką. A tych przypadków jest wiele. Nie raczyłeś odnieść się do tego argumentu. Czy przez to, że jest niewygodny...? Ludzie są ułomni. Nie wyeliminujemy z ich postępowania błędów, emocji czy złej woli. Dlatego nie można ludziom pozwolić decydować o czyimś życiu!

xoxo71

Wiecie jaki jest problem? Też uważam, że lepsze od kary śmierci byłoby dożywocie, a skazany miałby wykonywać niezwykle ciężkie prace. Jednak spójrzmy na to co jest. Takie coś jak praca w kamieniołomach nie istnieje. Co więcej więzień ma często lepiej niż porządny obywatel. Ma jedzenie, dach nad głową, zapewnione ciepełko, dostęp do biblioteki, telewizji i internetu, a takie coś jak dożywocie praktycznie nie istnieje. Po apelacji skazany wychodzi po 25 latach, a czasami nawet po odsiedzeniu tylko kilku lat. To też nie jest sprawiedliwość i uważam, że z tym się coś powinno zrobić. A nie tak, że zbrodniarz siedzi i ma dobrze, a uczciwy obywatel jeszcze musi za niego płacić.

Nie uważam kary śmierci za rewelacyjne rozwiązanie, ale to co jest teraz w więzieniach też nie jest dobre.

Miodzio

Właściwie to kara śmierci jest głupotą, a ludzie którzy ją wymyślili, myśleli nielogicznie. Z założenia to jest najcięższa kara. Ale przecież skazany (podobno) nic nie czuje, a po śmierci jest już gdzie indziej. To chyba ma ulżyć rodzinie tej osoby, na której popełniono przestępstwo. Głupota! Najcięższa kara to tortury, dręczenie psychiczne itp. a nie odebranie bezboleśnie (lub boleśnie przez kilka minut - np. krzesło elektryczne) życia.
Zastanówmy się, w jaki sposób jest przez tą karę ukarany. Odebraniem możliwości poprawy? Stawieniem się na Sąd Boży z grzechami śmiertelnymi? Nie sądzę, żeby twórcy kary śmierci wierzyli w Boga, inaczej nie chcieliby zabijać.

ocenił(a) film na 9
Wojtas777

Wszystkich zainteresowanych tym filmem zapraszam tutaj :

http://allegro.pl/item174812256_dead_man_walking_przed_egzekucja_dvd.html

xoxo71

xoxo71,- popoieram. Może nie jestem aż tak radykalny jak Ty, ale jestem i zapewne pozostane zwolennikiem kary śmierci. Ja popieram wprowadzoną ostatnio przez stany Virginia i bodaj Massachusetts, system "nieomylnej kary śmierci". Mówi ona że najwyższy wymiar kary sąd może zastosować w przypadku gdy skazany sam poprosi o taką kare lub gdy są niepodważalne dowody, które świadczą o winie i nie ma możliwości pomyłki (nie może być nawet cienia wątpliwości)Ja również nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś zabija mi dziecko a ja mam mu jeszcze z podatków obiadki w więzieniu fundować,- to jest chore. I pamiętajmy również o tym, że z więzienia mozna uciec i mordować dalej. Ted Bundy uciekł i zamordował kolejne 5 kobiet... To zresztą nie jedyny taki przypadek. A kiedy ktoś mi argumentuje sprzeciw wobec kary śmierci religijnymi bzdurami to śmiać mi się chce :D Ludzie! to np osoby nie wierzące nie mają już do niczego prawa?, nie mają nic do powiedzenia (Chyba naprawde jesteśmy lennem watykanu) Co mnie to do cholery obchodzi, że kosciół jest temu przeciwny? Co mnie to obchodzi, czy to jest jakaś wyrocznia??? Interesuje się zagadnieniem kary śmierci i muszę powiedzieć, że statystyki w 3/4 stanów w USA wskazują na zmniejszenie sie liczby najcięższych przestępstw po wprowadzeniu kary śmierci - dane nie klamią. Kiedyś byłem w tej sprawie neutralny, ale kilka faktów utwierdziło mnie w przekonaniu, że jednak są przypadki w których morderca zasługuje tylko i wyłącznie na smierć. Tak, sa to skrajne przypadki, nie jestem za tym żeby zaraz za byle co wieszać ludzi... Chodzi mi o skrajnie okrutne i serjne mordy. Wybaczcie ale nie wierze w możliwość resocjalizacji człowieka który zabił kilkanaście/kilkadziesiat osób a na sali sądowej śmiał się w oczy rodzinom ofiar - taka osoba powinna zawisnąć. W takich przypadkach, kara smierci - TAK.

xoxo71

Ok. Kara śmierci za morderstwo, proszę bardzo. To najpierw zastanówmy się kim jest morderca. To ktoś kto przerywa czyjeś życie, tak? A zatem egzekutorzy też są mordercami. Znaczy też powinni zawisnąć. A jeśli nie wiszą, to znaczy, że prawo jest stronnicze i niesprawiedliwe, bo jednym pozwala zabijać a innym nie. Jeśli prawo nie dotyczy wszystkich jednakowo, to co to za prawo? I czyje życie jest warte więcej i dlaczego? Oglądaliście kiedyś "Dług"? Kto tam był katem, a kto ofiarą?

Kara śmierci zdecydowanie nie. Za to zdecydowane tak BEZWZGLĘDNYM karom więzienia i przymusowej pracy na własne utrzymanie, coby społeczeństwa nie obciążać. Zdaję sobie sprawę, że to dość utopijne, zwłaszcza w polskiej rzeczywistości, ale i tak zdania nie zmienię.

ocenił(a) film na 7
quiet

Wreszcie dobry argument w tej dyskusji.
Zabicie człowieka przez innego człowieka nie różni się niczym od zabicia człowieka "przez państwo".
Dlatego kara smierci jest swojego rodzaju paradoksem.

szuwarcia

ja myślę tak:

jeżeli mamy do czynienia z naprawdę złym zdegenerowanym mordercą to kara smierci jest zbyt łagodna.humanitarny zastrzyk i sen wieczysty, czy tez pobyt w maleńkiej celi do końca zycia, dzien w dzien, spedzone na pracy spolecznej i braku wolnosci?taki typ moze zrobic sporo dobrego dla panstwa.owszem, trzeba płacic na nich ale oni mogą pracowac, bez wynagrodzen wlasciwie więc to się zwraca.emerytów też trzeba opłacać a oni ju nie pracują.

po drugie człowiek się zmienia.różnie się życie układa.

po trzecie czym się różni zabicie kogoś przez jedną osobę a zabicie przez państwo?i tu i tu ofiara nie decyduje.nie wiadomo kim byla ofiara mordercy-a nuż też kogoś zabiła i uszło jej to płazem?czym lepsza i mniej bestialska jest jedna smierć od innej?

i wreszcie po ostatnie:gdyby każdy tak myślał że kara smierci powinna być, ot dowód jest szybki proces i na stryczek to co by się działo na swiecie?okrutny zbrodniarz wiec trzeba go zlikwidowac.po smierci nic już nie powie nie bedzie mogl walczyc o wolnosc.a wiec bardzo latwo byloby sie pozbywac niewygodnych ludzi.bedac w wiezieniu toczą się wciąż dochodzenia procesy i oskarżony może mówić o sobie.a tak do piachu z nim i po sprawie.myślę że to by nie było dobre dla świata.

paulinastarega

Popieram ;) xoxo również rozumiem ;) Co kary śmierci, to byłbym całkiem ZA gdyby sądy były nieomylne, nie istniała korupcja itd. ale wtedy chyba by już nie było przestępców więc, myśląc realnie - kara śmierci lub praca na co najmniej utrzymanie więzienia - jestem ZA. Kto się interesuje historią pewnie nie raz dochodził do wniosku, że w państwach czy to starożytnych czy w późniejszych epokach, gdzie ucinano ręce za kradzieże - tych kradzieży było mniej niż w innych krajach, to samo tyczy się ogólnie rozumianych przestępstw gdzie prawo jest bardzo surowe, a nie gdzie do więzienia się idzie na zimę by mieć tv, ciepłe jedzenie i dach nad głową oraz darmowy prysznic. Takie coś to nie jest kara dla przestępcy, a dożywocie - co z tego że MOŻE się zmieni ? Co mu to da? Zmieni się, ale i tak zgnije w więzieniu więc gdzie tu ten cały humanitaryzm. Co do kolegi który poruszył temat grzechu, każdy ma prawo do sakramentów, nawet najgorsze serca otrzymują często sakrament namaszczenia czy możliwość spowiedzi, a czy zrobi to przed karą śmierci czy po 70latach w więzieniu to chyba już w tym momencie nie ma różnicy. Mimo wszystko lepszą karą jest praca taka, żeby nie było czasu na pierdoły i zbyt cywilizowane warunki, w końcu mają być odizolowani :)
To się rozpisałem ;)

gerald

ok kazdy czlowiek ma wolna wola zgadzam sie z tym ale po cholera mam zabijac czlowieka!! jestesmy pewna spolecznoscia a ta tworzy narod.. narod to panstwo podstawowy filar demokracji a wiec rowniez narod musi respektowac prawa ktore posrodnio poprzez organy wladzy ustala
NIESTETy kazdy zna zalety i wady demokracji a jedna z nich jest to iz mniejszosc wyborcza jest tu tak naprawde przegrana, a znajac nasz narod sklony do manipulacji stoimy o krok od absurdu jakim jest wprowadzenie kary smierci - CZYLI FUNKCJA ZBIOROWEGO MORDU (jak ktos woli "wykonania egzekucji") lezy w interesie calego narodu tak samo mojego jak i twojego obywatelu!
a wiec wprowadzajac takie prawo musimy sie liczyc z tym ze kazdy w jakims sense posrednio zabija tego czlowieka bezwgledu na to czy chce czy nie - takie juz uroki demokracji
co jak co ale ja na swoje sumienie nie chce brac odpowiedzialnosci za smierc czlowieka

ps co do samej istoty kary smierci nie bede sie juz rozpisowyal
a jak ktos uwaza ze kara smierci powinna wejsc w zycie
to naprawde zal mi takiej osoby bo zapewne matka natura pomylila sie umiejscowieniu cie w czasie, mysle ze o jakies 4000lat jak nie wiecej
Warto przypomniec takim osoba jak ooyy ze Spoleczenstwo caly czas ewoluuje i uczy sie na bledach przodkow, i w budowaniu cywilizacji patrzy przez pryzmat historii. Ale jak widze to wszystko odlegle jest XXOO ktoremu zapewne lepiej w dloni trzyma sie karabin niz ksiazke
pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Sonny

film obejrzałem, rozumiem co reżyser chciał nam przekazać, wszytko zrozumiałem itp....
nie zmienia top jednak moich poglądów co do kary śmierci
są one od dawien dawna niezmiennne a w praktycznie 100% opisał je użytkownik Dwight!!

Jedna sentencja - nie mamy prawa decydowania o czyimś życiu bądź śmierci (i nie ma to nic wspólnego z poglądami narzucanymi przez np kościół...)

xoxo71

"Zabijając mordercę, stajemy się tacy jak on" Czy coś w tym stylu, co za debilne stwierdzenie, zabiłeś niewinną osobę, to jakim prawem masz żyć? Ciekawe co gadaliby przeciwnicy kary śmierci, gdyby zamordowano im rodzinę, albo zgwałcono dziecko, dzisiaj taki śmieć, poudaje idiotę i po 3 lat w szpitalu go wypuszczą, dobrze, że istnieją takie kraje jak USA, gdzie jest kara śmierci i śmiecie trafiają do innych śmieci i się zabijają, w Turcji, Rosji, Brazylii, pedofile sami się wieszają, bo wiedzą co ich czeka, czy przeciwnicy kary śmierci, którzy wszystkich chcą bronić uważają, że Trynkiewicz czy Ted Bundy nie zasługują na śmierć? Gdyby była apokalipsa Zombie to pewnie broniliby ich praw.

xoxo71

Ostatnio głośny temat. Komenda podczas konferencji prasowej powiedział, że dobrze, że w Polsce nie ma kary śmierci. On stracił 18 lat, ale żyje. Skazany za gwałt na piętnastolatce i morderstwo z pewnością tę karę by dostał. Nie zgadzam się, że warto zabić 100 winnych i chociaż raz się pomylić. Sądy nie są nieomylne, a ludzie nie mogą się bawić w Pana Boga. To w starożytnym Babilonie było oko za oko, ząb za ząb. Od tamtego czasu chyba poszliśmy trochę do przodu. Izolacja tak, ale nie zemsta. Dlatego też sędziowie nie mogą kierować się emocjami. Emocje mogą ponosić rodzinę ofiar, nic w tym dziwnego, dla nich kara zawsze będzie za mała czy to dożywocie czy kara śmierci. Jestem za tym żeby kary były odwracalne. 18 lat nikt nie zwróci, ale jeszcze trochę życia przed Komendą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones