Film

1980 55 min.
6,2 81
ocen
6,2 10 1 81
34
chce zobaczyć
{"id":"8920","linkUrl":"/film/Przed+matur%C4%85-1980-8920","alt":"Przed maturą"}
Film podejmuje niezwykle trudną, a zarazem ważką problematykę ratowania życia rodzinnego zagrożonego w wypadku... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

Film podejmuje niezwykle trudną, a zarazem ważką problematykę ratowania życia rodzinnego zagrożonego w wypadku popadnięcia któregoś z rodziców w alkoholizm. W tym przypadku dziewczyna w wieku przedmaturalnym, Marta, półsierota, której ojciec zarabiający na życie muzykowaniem popadł w nałóg pijaństwa, toczyć musi walkę o ratowanie ichFilm podejmuje niezwykle trudną, a zarazem ważką problematykę ratowania życia rodzinnego zagrożonego w wypadku popadnięcia któregoś z rodziców w alkoholizm. W tym przypadku dziewczyna w wieku przedmaturalnym, Marta, półsierota, której ojciec zarabiający na życie muzykowaniem popadł w nałóg pijaństwa, toczyć musi walkę o ratowanie ich domu. Film opowiada o trudnościach tej walki, obojętności Iudzi, którzy z racji pokrewieństwa powinni poczuwać się do obowiązku przyjścia z pomocą, o nieefektywności zabiegów ze strony instytucji społecznych, które starają się nawet przyjść z pomocą. Także koledzy Marty, pełni młodzieńczej naiwności, nie próbują dostrzec rzeczywistej sytuacji dziewczyny. Jedynie staruszka sąsiadka stara się jej pomóc, okazując ciepło i zainteresowanie. W tych okolicznościach tylko własna wrażliwość Marty, jej wewnętrzna siła i chęć walki o dom wskazują na jedyną drogę wyjścia z sytuacji. Zanim przystąpi do matury, musi już teraz zdawać egzamin dojrzałości z życia. [www.filmpolski.pl]

na podstawie
Eugeniusz Priwieziencew "Balu maturalnego nie będzie" (dialogi) (sztuka) / Juliusz Janicki "Balu maturalnego nie będzie" (dialogi)
inne tytuły
Film kręcono w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Kto wie ?

  moim_okiem

  Gdzie można zobaczyć ten film ?

  • Mapa

   Nataly_93 ocenił(a) film na

   Może mi ktoś powiedzieć dlaczego na mapie, która wisiała u tej sąsiadki, Polska była taka wielka, że aż nachodziła na Afrykę? :) Praktycznie nie było tam Europy, sama Polska.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.