La Casa sfuggita

1 godz. 30 min.
4,5 119
ocen
4,5 10 119
141
chce zobaczyć
{"type":"film","id":176529,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+Casa+sfuggita-2003-176529/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Przeklęty dom
  • Caligula ocenił(a) ten film na: 3

strasznie cienki ten film. juz od pierwszych scen zalatuje to nieco amatorszczyzną, no, co najwyżej jakąś cienką produkcją telewizyjną. a dalej lepiej bynajmniej nie jest. irytuje pokraczny angielski którym posługują się postaci, napięcia w tym za grosz, z czasem robi się mocno nudnawo. doceniam dobre chęci twórców, widać że chcieli nakręcić coś z atmosferą w czym jednoczesnie nie zabrakłoby krwawszych momentów. cóż jednak z tego skoro "Shunned House" jest zwyczajnie nieciekawy, a z prozą Lovecrafta nie ma właściwie wspólnego nic, poza tym że zapożyczył od niego kilka wątków. i o to jestem chyba najbardziej zły: film może być sobie bylejaki, ale podłączać to pod twórczość "samotnika z Providence" to już przegięcie.

• hellboyjr ocenił(a) ten film na: 8

Caligula Nie jestem jakimś specem od Lovecrafta(czytałem nieco opowiadań jakiś czas temu),ale sprzeczałbym się ze ten film nie ma nic wspólnego z jego twórczością.Wydaje mi się że np Muzyka Ericha Zana pomimo zmian została tu bardzo fajnie przedstawiona.Również co do klimatu to uważam że on tu jest,może nie do końca lovecraftowski ale duszny,mroczny i chory.Film tchnie trochę amatorką,to zgoda,budżet musiał być mikroskopijny,ale jednocześnie udało się te niedostatki finansowe całkiem pomysłowo zamaskować prostymi chwytami(np. zmiana kolorystyki zdjęć w poszczególnych opowiadaniach).Zwróć tez uwagę że niewiele jest filmów na podstawie Lovecrafta które można uznać za udane,klimat jego tekstów jest niezwykle trudny do przeniesienia na ekran.Parę rzeczy wyszło Stuartowi Gordonowi(chociaż to bardzo luźne adaptacje),podobał mi się nowelowy Necronomicon(wiem,mocno subiektywne odczucie) a najlepszy chyba w tym towarzystwie film utrzymany w duchu Lovecrafta -"W paszczy szaleństwa" nie jest nawet ekranizacją żadnego z jego utworów.Dlatego też Shunned house oceniam dość wysoko,być może też dlatego że ostatnio bardzo mało powstaje dobrych horrorów(kwestia zaniżania poprzeczki)

• anonimowy ocenił(a) ten film na: 8

Caligula Klimat jest świetny i dosyć typowy dla Lovecrafta. Do tego dochodzi rewelacyjna wręcz muzyka. Budżet był niski, ale paradoksalnie wyszło to tylko na dobre. Z uwagi na okres i specyfikę twórczości Lovecrafta, drogie super komputerowe efekty by tutaj zupełnie nie pasowały. Aktorzy mogli mówić po włosku - przyznaję, ale to praktycznie nieistotny detal.