Film

Thinner

1996 1 godz. 32 min.
6,0 6 154
oceny
6,0 10 6154
1 532
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"id":"157","linkUrl":"/film/Przekl%C4%99ty-1996-157","alt":"Przeklęty","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/01/57/157/7873040.2.jpg"}
Adaptacja powieści Stephena Kinga. Cygański król rzuca klątwę na Billy'ego, który zabił jego córkę. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Billy Halleck (Robert John Burke) jest adwokatem mającym spore problemy z nadwagą. Pewnego wieczoru, wracając autem z przyjęcia, potrąca Cygankę. Ofiara wypadku umiera, lecz mężczyzna, dzięki swoim wpływom, unika odpowiedzialności. Ojciec kobiety Tadzu Lempke (Michael Constantine), szukając sprawiedliwości, rzuca klątwę na mecenasa.Billy Halleck (Robert John Burke) jest adwokatem mającym spore problemy z nadwagą. Pewnego wieczoru, wracając autem z przyjęcia, potrąca Cygankę. Ofiara wypadku umiera, lecz mężczyzna, dzięki swoim wpływom, unika odpowiedzialności. Ojciec kobiety Tadzu Lempke (Michael Constantine), szukając sprawiedliwości, rzuca klątwę na mecenasa. Billy zaczyna chudnąć w zawrotnym tempie, zdając sobie sprawę z faktu, że proces ten zatrzyma się, kiedy osiągnie wagę równą zero...

boxoffice
$15 315 484 w USA
budżet
$14 000 000
na podstawie
Stephen King "Chudszy" (powieść)
dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Paramount Pictures / Spelling Films
data produkcji
1996
tytuł oryg.
Thinner
inne tytuły
Przeklęty Polska
Stephen King's Thinner (pełny tytuł) USA
Stephen King's Thinner (pełny tytuł) USA
Thinner (pełny tytuł) USA
Więcej...
Gdy Halleck potrąca Cygankę ta uderza w przednią szybę jego samochodu nie zostawiając na szybie żadnych śladów krwi. W następnym ujęciu jest jednak pełno krwi na szybie.
Film kręcono w następujących miastach: Appleton, Augusta, Belfast, Camden, Kittery, Port Clyde, Portland i Thomaston (Maine, USA) oraz Portsmouth (New Hampshire, USA).
Reżyserowi nie podobało się zakończenie filmu. Zostało ono zmienione po tym, jak publiczność na testowych pokazach bardzo negatywnie zareagowała na końcówkę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych