Bethany Joy Lenz 

7,0
818 ocen gry aktorskiej
Bethany Joy Lenz
Urodzona w Hollywood Bethany Joy Lenz jest córka Boba, nauczyciela historii i terapeuty oraz Cathie, przedsiębiorcy. W wieku 4 lat Joy przeniosła się do Arlington w stanie Texas i tam zaczęła występować w adaptacji "Czarnoksiężnika z Oz". Potem występowała w tatrze w sztuce "To Kill A Mockingbird". Kiedy miała 11 lat przeniosła się do New Jersey. Zaczęła grywać w reklamówkach takich jak Eggo Waffles and Dr. Pepper. Uczęszczała do liceum Eastern Christian High School w New Jersey. Potem wystąpiła w ekranizacji powieści Stephena Kinga "Thinner", grając Lindę Halleck. Występowała także na Broadway'u w musicalu "Foxy Ladies Love/Boogie 70's Explosion". W wieku 17 lat zaczęła występować w Guiding Light, rok później podpisała dwuletni kontrakt z CBS. Po tym okresie zdecydowała się zakończyć współpracę z CBS i zająć się swoja karierą. Po tym pojawiała się gościnnie w takich serialach jak "Charmed", "Felicity" i "The Guardian". Od 2003 roku gra Haley James w "One Tree Hill", w Polce znanym pod tytułem "Pogoda na miłość".
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 2 kwietnia 1981

miejsce urodzenia: Hollywood, Floryda, USA

wzrost: 163 cm

mąż Michael Galeotti (31.12.2005 - 2013, rozwód), córka Maria (ur. 23.02.2011)
Zajmuje się muzyka i śpiewa. W 2002 roku wydała płytę "Preincarnate" oraz w 2005 wykonała wraz z Tylerem Hiltonem utwór "When the Stars Go Blue" na soundtrack do serialu "Pogoda na miłość".
W 1998 roku wystąpiła w teledysku Five do piosenki pt. "When The Lights Go Out".
W 1999 roku skończyła Eastern Christian High School w New Jersey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Strasznie niedoceniona aktorka, aż mi się smutno robi. W One Tree Hill była świetna, chyba najlepsza z grających tam aktorek. Niby to tylko serial ale jestem pewna, że w filmach też by dała radę, tymczasem nie ma ich raczej na koncie. Szkoda, bardzo ją lubię, chętnie bym ją jeszcze pooglądała.

Zdaje mi się że widziałam ją w chirurgach sezon 14 odc 9 i 10

Bethany pojawia się w serialu Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. w sezonie 3 epizodzie 16 :)

Gra w 2 sezonie serialu Colony postać o imieniu Morgan :)

bethany zagrała w Dexterku ;) jego sąsiadkę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones