PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30481}

Przepowiednia

The Mothman Prophecies
6,7 27 005
ocen
6,7 10 1 27005
Przepowiednia
powrót do forum filmu Przepowiednia

Klimat. 

ocenił(a) film na 9

Ten film ma to czego wiele horrorów i trillerów teraz nie ma KLIMAT. Muzyka - genialna. Napięcie genialne. Rozmowa telefoniczna - genialna. Przez dwa dni po nim miałem ciary na plecach wracajac w nocy do domu. A Gere był bardzo dobrym wyborem do tego filmu, i większość czepiaczy czepia się, ale nie potrafi podać żadnego argumentu dlaczego jest zły :)

użytkownik usunięty
Floyt

Straszniejszym ten film czyni to, że był na faktach a najstraszniejsza postać w kinematografii - Ingrid Cold - naprawdę istniała, tak przynajmniej twierdzą pewne osoby. Film cholernie mi się podobał, to co się wybija ponad wszystko to dźwięk - mroczna muzyka, dziwne dźwięki, szumy, syczenia. Mistrzostwo. Pewnie gdyby to kręcił Lynch albo inny ceniony reżyser to ocena byłaby wyższa i to o wiele... cóż, niektórzy muszą dojrzeć by wyrobić sobie własny gust a nie powielać zdanie większości.

ocenił(a) film na 9

Dokładnie. Wiele horrorów i trillerów jest niby a"faktach" i co sie potem okazuje ? Ze to bujda. Tutaj - nie do konca. Wydarzenia działy się naprawdę do tego stopnia ze w point pleasant stoi pomnik człowieka cmy. Nie wiadomo czy byla to zbiorowa psychoza, miejska legenda, czy o co wlasciwie chodziło. ale gdy po seansie poczytalem sobie troche faktów - zrobilo mi sie dodatkowo nieprzyjemnie :)
A Lynch przy calym jego geniuszu... zrobil by z tego filmu takki miszmasz symboliczny ze moim zdaniem film by na tym stracil a nie zyskał.

ocenił(a) film na 9
Floyt

PS rozmowa telefoniczna to dla mnie najlepszy element filmu :)

ocenił(a) film na 8
Floyt

Było jeszcze kilka innych świetnych motywów , ogólnie wyszedł bardzo fajny film, który na pewno warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 9
Floyt

tak, rozmowa to też dla mnie najlepszy moment filmu. I na dobitkę jeszcze to ujęcie słupa energetycznego, kształtem też przypomina tę istotę. Znakomicie nakręcony film.

ocenił(a) film na 8

Nawet jeśli nie byłby na faktach nie zmieniłoby to tego iż jest świetnym filmem. Tak naprawdę myślałam że to kolejna bujda z tymi faktami. W miarę trwania filmu nawet nie miałam czasu o tym myśleć a tu taka miła niespodzianka że jednak to była prawda

ocenił(a) film na 7
Floyt

Właśnie ten klimat wzbudził we mnie uczucie przerażenia, ten charakterystyczny, dziwny skurcz brzucha przy kulminacji kolejnych scen - wiadomo, nie każdy film grozy to potrafi.

użytkownik usunięty
Floyt

Jeśli chodzi o thrillery/horrory to klimatycznie ten jest jednym z najlepszych jakie nakręcono po 2000 roku. Gdyby trochę lepsze zakończenie zrobili, to dałabym dychę.

ocenił(a) film na 8
Floyt

O tak! Klimat. Oglądając ten film bałam się bardziej niż na niejednym horrorze.

ocenił(a) film na 8
Floyt

sama prawda

ocenił(a) film na 9
Floyt

Jak coś jest dobre i ma dobre oceny to zawsze znajdą się jakieś gimbusy które zrobią gównoburzę żeby trollować :)

Film jest rewelacyjny. Świetny klimat i naprawdę rewelacyjne sceny.

Floyt

Jak ja się tego filmu bałam! Do dziś oglądam w napięciu, świetny klimat lat 90-tych.

Stokrotka5300

Najlepszy film pełen grozy tylko mam pytanie jak fachowo się nazywają takie zabiegi w filmie takie wkrętki np .tej postaci jak to się nazywa wie ktoś?te elementy grozy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones