Przetrwanie

The Grey

2011 1 godz. 57 min.
6,4 62 635
ocen
6,4 10 62635
12 868
chce zobaczyć
6,2 5
ocen krytyków
{"rate":6.2,"count":5}
powrót do forum filmu Przetrwanie
 • guga_kch1 ocenił(a) ten film na: 4

  To miał być taki poruszający, wciągający, trzymający w napięciu przez swój realizm film, a wyszła
  szopka. Od momentu gdy do akcji wkroczyły wilki film przestał mnie wciągać, a zaczął bawić a
  jednocześnie denerwować przez to w jaki banalny sposób można było spieprzyć tak dobrze
  zaczynający się film. Dla ludzi którzy nie odróżniają wilka od kojota, czy też wykreowanego stwora od
  zwierzęcia żyjącego na naszej Ziemi to może nie robi różnicy.. Ale dla mnie to był film animowany..
  Ludzie i komputerowe 4-nożne potwory.. Zachowanie, wygląd...w niczym nie przypominające
  wilków..ahh co tu dalej mówić, nie będę strzępić języka,..
  BAGNO

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 4

  guga_kch1 wilki kanadyjskie są większe od tych na filmie

 • guga_kch1 ocenił(a) ten film na: 4

  Jak w internecie piszą, że największy człowiek osiągną 2,5 metra wysokości to nie znaczy, że każdy przeciętny człowiek ma powyżej 2m! Tak samo z wilkami jak czytamy, że rekordowy osobnik ważył 105 kg to nie znaczy, że wszystkie tyle mają.
  Kiedyś dużo czytałam, teraz dużo oglądam programów przyrodniczych. Widziałam wiele reportaży z ludźmi mieszkającymi w kanadzie, nawet w lasach i nigdy nie spotykali w wilkach TAKIEJ przebiegłości i agresji wilków do ludzi, a tym bardziej do całej grupy ludzi otoczonych ogniem. Tam ludzie nie boją się sami chodzić do lasu i jakoś przeżywają tam całe swoje życie.
  Proszę przeczytaj.. Nawet sam autor filmu przyznaje się do tego http://makeupmag.com/featured/id/913/

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 4

  guga_kch1 ale ja nie pisze o zachowaniu a samej wielkości...po za tym w kanadzie jest dużo śmieci strzelających do wilków

 • guga_kch1 Widzę kolejny ekspert od wilków na forum. Skąd ty czerpiesz informacje, że wilki tak się nie zachowują?

 • guga_kch1 ocenił(a) ten film na: 4

  Bialy_Pielgrzym Jak w internecie piszą, że największy człowiek osiągną 2,5 metra wysokości to nie znaczy, że każdy przeciętny człowiek ma powyżej 2m! Tak samo z wilkami jak czytamy, że rekordowy osobnik ważył 105 kg to nie znaczy, że wszystkie tyle mają.
  Kiedyś dużo czytałam, teraz dużo oglądam programów przyrodniczych. Widziałam wiele reportaży z ludźmi mieszkającymi w kanadzie, nawet w lasach i nigdy nie spotykali w wilkach TAKIEJ przebiegłości i agresji wilków do ludzi, a tym bardziej do całej grupy ludzi otoczonych ogniem. Tam ludzie nie boją się sami chodzić do lasu i jakoś przeżywają tam całe swoje życie.
  Proszę przeczytaj.. Nawet sam autor filmu przyznaje się do tego http://makeupmag.com/featured/id/913/

 • guga_kch1 Co nie zmienia faktu, że nie jest to niemożliwe. Taki jest urok natury, że choćby niewiadomo ile badań się przeprowadzi, ona zawsze potrafi zaskoczyć. Polecam film "Duch i mrok". Tam też dwa lwy nie zachowywały się normalnie (zapewne wg twoich standardów). Były przebiegłe, sprytne i bez żadnych skrupułów wykosiło kilkaset osób, a jednak historia oparta na faktach. Dopóki wilki w tym filmie nie fruwają, albo nie rozmawiają między sobą, wszystko jest możliwe.

 • użytkownik usunięty

  Bialy_Pielgrzym tak samo lampart z rudraprayag

 • użytkownik usunięty

  Bialy_Pielgrzym ale wiele filmów jest niby na faktach i ni wydaje mi się aby duch i mrok był na faktach...

 • Wiadomo, że pewnie coś tam pozmieniali, ale historia dwóch lwów (samców) zjadających pracowników budowy kolei, jest prawdziwa. http://geociekawostki.blogspot.com/2014/07/lwy-ludojady-z-ts...

 • użytkownik usunięty

  Bialy_Pielgrzym w sumie słusznie robiły te lwy za wchodzenie na ich tereny..niestety ..jakiś chwast zabił jednego

 • Bialy_Pielgrzym Duch i Mrok to historia oparta na legendzie, nie na faktach. To raz. Dwa - porównanie wilków do lwów jest niedorzeczne. Wilki nie atakują ludzi, nigdy, powtarzam, nigdy nie zajerestrowano ani jednego udokumentowanego przypadku, by wataha wilków zaatakowała człowieka. Z lwami jest inaczej. Wilki ze swej natury unikają człowieka. Swego czasu oglądałem film, o kolesiu mieszkającym na Alasce, który pewnego dnia postanowił wyprawić się swoim psim zaprzęgiem do miasta. Po drodze utknął w zamieci na noc. Po jakimś czasie dało się usłyszeć wycie wilków i psy zrobiły się niespokojne. On siedząc przy rozpalonym ognisku mówi do kamerzysty, do dziś to pamiętam: "Przyciągnę je bliżej ogniska, wygłodzone stado wilków może zaatakować psy. Ale jak zobaczą człowieka, to się nie zbliżą. Jeszcze nigdy nie słyszałem, by stado wilków zaatakowało człowieka". I to powiedział koleś, który mieszkał od lat na odludziu i znał doskonale warunki jakimi rządzi się przyroda.

  Do dziś bardzo mało wiemy o wilkach. Narosło wokół nich wiele nieścisłości i mitów, jak choćby takich, że pożywiają się wg określonej hierarchii, co jest nie do końca prawdą, gdyż wielokrotnie zaobserwowano, że po zabiciu ofiary, najmłodsze i najsłabsze osobniki były dopuszczane do pożywienia w pierwszej kolejności. Naukowcy gdy pierwszy raz to zobaczyli byli zdumieni, wszak powszechnie się sądziło, iż w stadzie panuje surowa hierarchia, czyli najpierw je para alfa, potem w kolejności - od najsilniejszych do najsłabszych.

  Wilki to przepiękne stworzenia. Z reguły zawsze unikają człowieka. Jednak to tylko zwierzęta, czy byłyby zdolne do zabicia człowieka - na pewno, to w końcu drapieżniki. Ale nawet jeśliby do tego doszło, byłby do ekstremalnie rzadki przypadek. Z lwami jest inaczej. Lwy są agresywne, porywcze i nieprzewidywalne, potrafią zaatakować bez powodu. Wilki zaś unikają kontaktu z człowiekiem. Trzeba bardzo mało wiedzieć o tych zwierzętach, by porównać je do gatunku jakim jest lew.

 • Marks ocenił(a) ten film na: 7

  forek23 https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wolf_attack

 • Bon009 ocenił(a) ten film na: 5

  Bialy_Pielgrzym Duch i Mrok zajebisty film, a zwierzęta swoim zachowaniem potrafią odbiegać od normy

 • Bon009 zwłaszcza te filmowe, LOL

 • Bon009 ocenił(a) ten film na: 5

  piotrek486 No właśnie to było ponoć naprawdę - bez głupiego słowa "lol"
  A co wygłodniałe stado dzikich wilków gdzies z jakiegoś odludzia nie jest w stanie zaje-bac człowieka ?
  Z głodu i człowiek potrafi zjesc człowieka a co dopiero wataha wilków w zime

 • guga_kch1 Ty chyba nie zrozumiałeś tego, że oni byli na ich terenie, to nawet nie chodziło o to że one chcą ich zeżreć, tylko zabić. Każdy intruz który znajdzie się na terenie wilka jest unieszkodliwiany jak to tylko możliwe.

 • użytkownik usunięty

  juchacz17 na zwyklej wikipedii mozna przeczytac ze zdarzaly i zdarzaja sie ataki wilkow na ludzi smiertelne i to nie w az tak malej liczbie. sa to dzikie zwierzeta i jesli zmienia swoje przyzwyczajenia lowczo zywieniowe to trzeba dane osobniki wyeliminowac bo inaczej beda zabijac. Identycznie jest z psem na wsi, kiedy pierwszy raz zabije kurczaka to bedzie od tej pory zabijal. Jakos nikogo nie dziwi atak gryzli czy niedzwiedzia polarnego ale kazdy mysli ze wilki to potulne pieski ktore stronia od wszechmogacego czlowieka z ogniem. zwykle psy wychowywane przez ludzi mimo ze na codzien sa potulne jak cos im odbije to zagryza czlowieka, zdarzaly sie takie przypadki

 • Pewnie że, zdarzały, ale tu jest mowa o wilku, zwierzęciu które nie patrzy na to czy jesteś jeleniem, niedźwiedziem czy człowiekiem, jesteś na jego terenie, czyli w miejscu gdzie obowiązują jego zasady. Tak czy siak jest ona jedna, ale zawsze

 • guga_kch1 Przecież w tym filmie chodzi o to, żeby się nie poddawać, tyle :D
  Na końcu - UWAGA SPOILER - widać, jak leży na wilku - nie poddał się, dorwał swój największy koszmar :)

 • eyemaster ocenił(a) ten film na: 5

  guga_kch1 Wilki były najlepszym elementem tego nudnego filmu xD

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 8

  guga_kch1 czyli to też jest nierealistyczne ?


  http://www.jeffhead.com/ID-Wolves/IDWolf-02.jpg

  http://www.findmeahunt.com/blog/wp-content/uploads/2010/03/1...

  http://www.lazerhorse.org/2013/09/05/big-wolf/

  beka z ciebie, panie znawco wilków. hahahahahahha

 • Ceruja ocenił(a) ten film na: 4

  Rockman92 nienawidze ludzi.

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 8

  Ceruja Czemu? Te wilki mogłyby zabić wiele ludzi!

 • Ceruja ocenił(a) ten film na: 4

  Rockman92 Mogę nie mieć racji. Taki mam odruch jak widzę tych szczerzących się, dumnych panów. Czy w ogóle wilki atakują ludzi? Nie boją się?

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 8

  Ceruja Ja tam nie wiem średnio się znam. Ale w Kanadzie jest bardzo dużo wilków, tam już bodajże 12 czy 13 latkowie legalnie używają broni palnej, żeby mieć się czym bronić. I dla mnie odstrzelanie zagrażających ludziom zwierząt jest spoko i ma sens ale masz rację, dumnie pozować do zdjęcia i się uśmiechać na tle martwego zwierzęcia - trochę to wstrętne.

 • c0l0rfvl ocenił(a) ten film na: 9

  Rockman92 "odstrzelanie zagrażających ludziom zwierząt jest spoko i ma sens"... Serio? Jak czytam coś takiego to aż mnie telepie...
  Czy wiesz, że więcej ataków na ludzi dokonywanych jest przez psy niż wilki? Je zatem też powinniśmy zacząć odstrzeliwać - bo zagrażają ludziom... *sigh*
  Swoją drogą z ciekawostek, wilki są istotne dla utrzymywania równowagi w przyrodzie (nie zagłębiam się w inne zwierzaki i trzymam się wilków, bo taki akurat temat).
  I polecam "How Wolves Change Rivers" :) krótka zajawka vimeo.com/86466357, jest też dłuższa wersja na youtube gdyby ktoś był zainteresowany, ale uprzedzam, że trwa 1h28min ;'D

  A, i fragmenty z artykułu z zeszłego roku, które idealnie podsumowują moją pierwszą myśl:
  "Dog attacks, drowning, and hunting and boating accidents claim far more lives than wolves have or ever will. Yet I don't hear anyone demanding that we eradicate all dogs or ban hunting, swimming, or boating so that we can protect ourselves from such dangers."

  "The chance of wolves killing people are minuscule; there are many greater fears to worry about. That some people use the fear of wolf attacks as a way to justify killing wolves — an endangered species — is another example of the incredible power of the myths and misinformation that surround these essential predators."

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 8

  c0l0rfvl Tak ma sens. Wilki powinny się trzymać z dala od ludzi. Np taka Kanada i jej wielkie lasy. Osady, miejscowości w pobliżu lasów pełnych wilków (w kanadzie jest ich przynajmniej 50 tysięcy) to ryzyko i jak najbardziej powinno się odstrzelać takie wilki - niech sobie żyją głębiej w lasach, z dala od ludzi. Co w tym bezsensownego, że ludzie się bronią przed zagrożeniem? Zabija się muchy, komary, rozgniata kleszcze. Normalna sprawa.

 • c0l0rfvl ocenił(a) ten film na: 9

  Rockman92 Powiem więc inaczej, moja irytacja wynika z tego, że gdziekolwiek człowiek zajmuje tereny, to z marszu uznaje że to już jest jego i ma głęboko w nosie, że fauna była tam wcześniej. Jeżeli człowiek osiedla się, bądź wkracza na tereny zamieszkiwane przez drapieżniki (to tak jakby ktoś wszedł Ci do domu i powiedział "to moje, wypad, trzymaj się z dala i nie wracaj"), to niech liczy się z tym, że do ataków w jakiejś tam mierze może dojść. Można temu zapobiegać w zupełnie inny sposób, i można być ostrożnym, ale po co kiedy ma się broń palną nie? Jam jest pan i władca, bójcie się mnie... Okej, jasne, brońmy się przed zagrożeniem, ale wtedy kiedy musimy.. zamiast łazić specjalnie w lasy, szukać zwady i strzelać na prawo i lewo z prostym uzasadnieniem "bo kiedyś może przyjść wilk i nas zjeść", to dla mnie żadne uzasadnienie. Mój tzw. ból d*py rozchodzi się o strzelanie do wilków (i innej zwierzyny) dla sportu/zabawy, pod właśnie tym pretekstem "bo może" - to jest ten bezsens. Wilk w obecnych czasach nie stanowi tak wielkiego zagrożenia dla wiosek/miast/cokolwiek jak to było kiedyś, żeby zaraz go wybijać.
  I na tym skończę :) Obydwoje przedstawiliśmy co chcieliśmy, nie ma co dalej brnąć :) Pozdrawiam :)

 • Rockman92 ocenił(a) ten film na: 8

  c0l0rfvl Zgadzam się że dla sportu to barbarzyństwo ale nie widzę nic w tym złego, że czynimy sobie Ziemię poddaną - jeśli zachowany jest balans gatunków a z tym jest problem bo dużo gatunków wyginęło przez nas.

 • Scrach ocenił(a) ten film na: 2

  Rockman92 Popracujmy nad balansem naszego gatunku. Nie słyszałem, żeby inny drapieżnik był w stanie się rozmnożyć do 8 mld szt... Tym bardziej że jesteśmy przecież takim "rozumnym" gatunkiem

 • Rockman92 Ale tylko ludzie zabijają dla sportu i rozrywki. Każdy posiada w domu nóż... też może zabić wielu ludzi...

 • Bratis ocenił(a) ten film na: 5

  guga_kch1 Wilki kanadyjskie/amerykanskie sa wieksze od polskich to raz.Dwa ze nigdzie nie widzialem monstrualnych wilkow.Chyba ogladalismy dwa rozne filmy.
  Sam film pelen nielogicznosci (dlugo by mowic), nudny w drugiej polowie jak flaki z olejem .sam Liam tez jakos sie nie uczul dobrze w tej roli.Koncowka durna.

 • macior97_fw ocenił(a) ten film na: 6

  guga_kch1 Wilki, jak wilki. Miały być, jak lilipuciki? A wcale nie są monstrualne, oprócz samca alfa. Człowieku, jak wilk stanie na dwóch łapach,to przewyższa wysokością wyprostowanego mężczyznę o konkretnej posturze i wymiarach. A łapy, jak dłonie gimnazjalisty.

 • qwwp ocenił(a) ten film na: 3

  guga_kch1 Rozumiem i zgadzam się z tą opinią. Wilki nienaturalnie się zachowywały. Ogromna ilość luk logicznych w filmie. Fabuła nudna, efekty słabe. Pomysł na przeskok nad przepaścią i późniejsza realizacja tego pomysłu tragiczna... Niestety, ale film słaby.

 • richardsmith161446 ocenił(a) ten film na: 10

  guga_kch1 te wilki to jego demony z przeszłości, jego rany, jego słabości, jego cierpienie, tragedie i wszystko co złe, co mu się przydarzyło, film pokazuje to co działo się w głowie gł. bohatera, a w którym momencie to już tylko kwestia interpretacji, czy to było w momencie gdy próbował odebrać sobie życie, czy po prostu wtedy kiedy o tym myślał, takie jest moje zdanie na temat tego filmu, wilki mają tu drugorzędne znaczenie, ich wielkość i siła są celowo spotęgowane, dlatego że człowiek w walce z demonami jest na przegranej pozycji, wilki są symbolem, metaforą, co nie znaczy, że nie istnieją i ich nie było :) "a we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra oblicze zła, walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten którego karmię". W literaturze, kulturze, muzyce często wilki były właśnie takim symbolem. Tak jak już pisałem każdy może mieć inną interpretację tego filmu, ale według mnie rozpatrując ten film jako zwykły thriller nie zasługuje on na więcej niż na 6. Dlatego nie dziwię się że tak wielu ludzi którzy po prostu nie rozumieją jest zawiedzionych. Zawiedzionych nielogicznym zachowaniem, wilkami i innymi pobocznymi kwestiami. Kiedy pojedyncze wilki atakują człowieka, doświadcza on bólu, ale przeżywa, jest zraniony, smutny, zły. Po drodze giną "inni" ludzie. W tym filmie to inni pasazerowie samolotu. Moga to byc przyjaciele, rodzina itd. W momencie gdy wszystkie zaatakuja stadnie, zazwyczaj jest to po prostu za duzo. A wilk alpha jest nasza najwieksza slaboscia, nasza pieta achillesowa. Moze to byc zdrada lub smierc osoby dla ktorej zylismy. I ta walke toczyl gl. bohater przez caly film. Mam nadzieje, ze chcialo sie to komus czytac. Pozdrawiam

 • sztachu ocenił(a) ten film na: 7

  richardsmith161446 W końcu ktoś coś ciekawego napisał. Ciekawa i moim zdaniem trafna interpretacja. Mi się film podobał i jako zwykły thriller i jako film wymagający trochę od widza. Walka człowieka ze sobą zawsze mnie fascynowała.

 • Mikael82 ocenił(a) ten film na: 9

  richardsmith161446 Dokładnie tak. Ukryty przekaz filmu.
  A najlepsze, że to wszystko mogło odbywać się w myślach samobójczych, w momencie kiedy przykłada lufę do głowy.Końcowa walka z wilkiem , niewiadomy los bohatera może oznaczać, że zginął, czyli zabił się pomimo walki samej ze sobą. Nieprzypadkowo są ujęte w filmie wstawki ze śmierci ukochanej, w rożnych momentach trwania filmów...

 • Scrach ocenił(a) ten film na: 2

  guga_kch1 Ataki wilków na ludzi są tak częste jak ukryte romanse papieży... Generalnie film został "zjedzony" przez znawców zachowań zwierząt. Smutna prawda jest taka, że niestety ale to człowiek zachowuje się jak te wilki, a wilki jak Ci bohaterowie. Giną od kul, giną pod kołami, giną w sidłach, giną z głodu... A szkoda, bo są to niezwykle pożyteczne zwierzęta które pełnią kluczową rolę w ekosystemie. Pod kątem drapieżnictwa, wilki nigdy nie zbliżą się chociażby do człowieka. Już dawno gatunek ludzki prześcignął wszelkie organizmy na tej planecie w tej kwestii.