Przyczajony tygrys, ukryty smok

Wo hu cang long

2000 2 godz.
6,9 80 128
ocen
6,9 10 80128
14 370
chce zobaczyć
6,0 8
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":8}
{"type":"film","id":1394,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Wo+hu+cang+long-2000-1394/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok
  • Nu_RaKu ocenił(a) ten film na: 8

"-ale to dostało cztery Oscary! -eee tam bajka jakaś!" ...i takie to myślenie moich rodziców, polaczki jedne... jakby była kategoria 'najlepsza choreografia scen walk' to i w tym by film zgarnął nagrodę. Dla jednych śmieszne, a dla mnie niesamowite, brak realizmu mi w ogóle nie przeszkadzał. Jeśli ktoś lubi ten typ efektownych walk to polecam taką serię z Jetem Li "Wong Fei Hung" (Dawno temu w Chinach).

• Nu_RaKu No racja, chore myślenie. Założę się, że oglądają seriale gapiąc się bezmyślnie w ekran. Tak jak moi rodzice jarający się W11, a nazywają kaszanką Władce Pierścieni.

• SaiRIthy ocenił(a) ten film na: 8

piczympoom hahaha piona! xD

• piczympoom Moi może się W11 nie zachwycają, ale za to Władcę Pierścieni jak najbardziej nazywają kaszanką. Cóż, "de gustibus non est disputandum".

• Bonesss "Ten film co kiedyś byłeś na nim w kinie.. Ten z tym garbatym potworkiem (Gollum)". Ostatnio polecałem im Trzy Królestwa, to później mówili, że nie lubią bajek gdzie "fruwajo w powietrzu!" cytując kolege.

• Aryhil Przynajmniej do postaci Golluma udało mi się rodziców przekonać. No i nawet Hobbitów polubili. Chyba osiągnęłam w swoim życiu wielki sukces. xd

• piczympoom Nie oglądałem W11, w ogóle od wielu lat nie oglądam tych odmóżdżających antypolskich telewizorni jak Polsrat i Tefałszen, natomiast "Władcę pierścieni" dałem radę wytrzymać jakieś pół godziny i wyłączyłem.

• Jack_Holborn15 A czemu ci się nie spodobał? Każdy kogo spotakałem uważa że to arcydzieło ( i ja zresztą też).

• BOB_76 Być może powinienem obejrzeć z godzinę, ale jak dotąd wydał mi się przerostem formy nad treścią. W każdym razie oceny nie wydałem i być może kiedyś jeszcze raz włączę, tym razem cały, skoro polecasz:-)

• użytkownik usunięty

Nu_RaKu Moi rodzice
    - mama patrzy na fabułę,jak jest ciekawa to ogląda i lubi przygodowe żółtka jak ten film
    - ojciec raczej patrzy na wykonanie filmu u grę aktorów

• schschfikation ocenił(a) ten film na: 7

Nu_RaKu nie obrażaj rodziców. mają po prostu inny gust niż ty. fakt, że mogli to delikatniej wyrazić ;)

• mhrocznyszatan ocenił(a) ten film na: 4

Nu_RaKu Akurat tu mają rację.

Nie lubię takiego kung-fu jakie przedstawia "Przyczajony tygrys". Walka w nim bardziej przypomina balet niż walkę. Wolę taką choreografię jaka jest chociażby w Raid - brutalna i mięsna. Walka to nie taniec. Walka to walka.

• Damar3478 ocenił(a) ten film na: 8

mhrocznyszatan A capoeira? ;PPP

• JustynOryg ocenił(a) ten film na: 7

Damar3478 Oho, jakiś większy cwaniak ;D
    W sumie Capoeira też początkowo była typowo stylem walki, ludzie umierali po takich "baletach" bo się używało noży itd. Teraz to nielegalne więc żeby nie zaginęło na przestrzeni lat zrobili sobie z niej taniec narodowy. Przynajmniej tak mogą kultywować ;)

• mhrocznyszatan Gdy dorośniesz zrozumiesz, a może i nie, bez urazy.

• cyfrowy_baron ocenił(a) ten film na: 4

mhrocznyszatan Fakt. W tym filmie walkę ukazano jako formę sztuki, a nie narzędzie do siłowego rozwiązywania problemów. Walka w tym filmie jest tylko czymś umownym, czyli umawiamy się, że walczymy, a kto będzie ciekawiej wywijał mieczem ten wygrywa.
    No cóż, do mnie to też nie przemawia.

• chemas ocenił(a) ten film na: 9

Nu_RaKu Rodzice są różni. Ja na ten przykład zaciekawiłem tym filmem córkę, i nie tylko tym ...

• jarek0991 ocenił(a) ten film na: 3

Nu_RaKu Dlaczego "polaczki"? Może weź stwórz na nich jakiś pojazd od nazwiska, np jak się nazywasz Nowak to mów na ojca "Nowaczek pieprzony" a od Polski i Polaków się odczep cycu.

• jarek0991 Świetna odpowiedź. Będę jej używał.

• jarek0991 Taka maniera nazywania swój własny naród (i siebie mimowolnie też) per "polaczki" (a tu nawet swoich rodzicieli!), koniecznie z małej litery, to typowe na takich portalach, gdzie wypowiadają się gówniarze ze zrytymi od TVN i .Nowoczesnej Rysia Petru deklami. Oni od tej niemieckiej i żydowskiej propagandy antypolskiej naprawdę zaczynają wierzyć, że polskość to coś wstydliwego, a Unia i Hameryka to cud, miód i orzeszki. Tego rodzaju filmy, gdzie "fruwajo" faktycznie są durnowate i wypaczają istotę kung fu.

• jarek0991 ocenił(a) ten film na: 3

Jack_Holborn15 To nie jest tylko domena czytających GóWno lub oglądających TVN ale już ogólna maniera Polaków. Pomijając to, ze najwięcej o polaczkach i cebulakach mówią właśnie typowe pały, które by można tymi określeniami nazywać, ale nieważne. To już jest ogólny trend, który media wtłoczyły w głowy ludziom z kompleksem niższości, którzy idealizują wszystko co z zagranicy.
    A żeby było śmiesznie powiem tylko tyle. Zrobiliśmy Euro, my, te wiesniaki, cebulaki itp i cała Europa w zachwytach jaka to ta Polska jest, jacy ludzie spoko, że dużo ludzi po angielsku mówi itd, że gościnność, organizacja. I te pochwały pisały te wszystkie antypolskie media, któe przez dekady wmawiają nam, że jesteśmy wieśniakami (oczywiście chodzi mi o bycie wieśniakiem - czereśniakiem -mentalnym, bo sam ogólnie ze wsi jestem). Po drugie jesteśmy takim zaściankiem, że u nas nikt nie robi zamachów terrorystycznych, nie mamy w Polsce stanu wyjątkowego jak we Francji. Normalnie smuteczek. Po trzecie tak u nas łamią demokrację i taką mamy tvpisowską, że kurde nie jesteśmy tak obiektywni jak np Niemcy, którzy w mediach przemilczali temat masowych gwałtów na sylwestrze w Kolonii. No gdzie by się nie obejrzeć to na prawdę wstyd być tym Polakiem, bot u jest tak normalnie i pięknie, że aż nie wypada tak. CWP!

• jarek0991 Z tą uwagą do szczekania przeciw PiSiackim mediom z jednoczesnym przemilczaniem totalniackiego przemilczania gwałtów na Niemkach to trafiłeś w samo sedno.
    Ja też pochodzę ze wsi (nie z WSI). Który Rosjanin tak pogardliwie wyrażałby się o swoim narodzie, bo - powiedzmy - nie lubi Putina? Który Francuz nazwałby swój naród Żabojadami? Który Niemiec z podobną pogardą odnosiłby się do własnego narodu, czyli do siebie i do swoich przodków? W USA flaga wisi wszędzie. A u nas? Michnikowszczyzna zniszczyła w młodych Polakach poczucie dumy, że są Polakami. Słusznie W.Łysiak określił kiedyś Michnika największym szkodnikiem w Polsce po 1989 roku. Marksiści teraz nie zabijają ciała, lecz ducha. Nie wiem, co gorsze, chyba to drugie, bo nieboszczyk już nie może warcholić, niszczyć, dążyć do rewolucji, buntu i zniszczenia.
    Na szczęście ostatnimi czasy zaistniała moda na patriotyzm, więc chyba nie cała młodzież jest stracona i pozwoli się unurzać w Owsiakowym, łudstokowym błocie, spermie i rzygowinach. Tylko czy - jak to moda - nie jest to zjawisko krótkotrwałe? Miejmy nadzieję, że nie
    http://cdn4.thumbs.common.smcloud.net/common/2/3/s/2382687Ma...

• deconstramus ocenił(a) ten film na: 8

Nu_RaKu twoj temat jest absurdem,nie znasz kina azjatyckiego

• argonium40 ocenił(a) ten film na: 6

Nu_RaKu W filmie czegoś mi brakowało, nie bardzo wiem czego. Sceny walki dopóki były toczone na ziemi były bardzo dobrze zrealizowane, ale gdy nasi bohaterowie postanowili robić jakieś ewolucje w powietrzu, to dawało efekt dla oka fatalny. Mam wrażenie, że scenarzyści nawet nie starali się zakamuflować efektów specjalnych. Chociaż by w SW mrocznym widmie, sceny walki (wiem było ich mniej), aż tak. Jako, że to chyba pierwsza mega-produkcja Chin (nie znam kina chińskiego), to był bym trochę pobłażliwszy. Daje 6 na 10 czyli film niezły.

• Nu_RaKu ..."fruwajo w powietrzu! przełoncz te głupote!" hahaha to zdanie wyjęte z mego domu....film jest cudowny>liryzm podskórnie wyczuwalny...zdjęcia i sceny walki wspaniałe...ale warto wspomnieć o jeszcze jednym "aktorze" o MUZYCE...梅林茂(Shigeru Umebayashi) zrobił coś nieprawdopodobnego - każdy dźwięk jest na swym miejscu i współgra z obrazem...polecam posłuchać...pozdrawiam...

• TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 10

Nu_RaKu Moi starzy są w sumie elastyczni. Matka ostatnio metalu symfonicznego zaczęła słuchać... a ten film akurat bardzo przypadł im do gustu.

• Zapiekanka ocenił(a) ten film na: 3

Nu_RaKu Kocham komentarze w stylu "jestem taki mondry, a inni tacy gupi". To zaraza naszych czasów. Znam sporo filmów azjatyckich, ale w tym akurat sceny walki są przerysowane do granic śmieszności. Czy się to komuś podoba, czy nie, to już jego indywidualna sprawa. Niedobrze mi od tej internetowej żółci.

• Nu_RaKu ocenił(a) ten film na: 8

Zapiekanka No cóż, błędy młodości. Przepraszam wszystkich których moje słowa uraziły. Wnoszę o zamknięcie tego tematu.

• werbor97 ocenił(a) ten film na: 2

Nu_RaKu porównaj se choreografię z takimi pre-wuxiami jak "wypij ze mną" albo "narzeczona o białych włosach". lipa skarbie

• K_96 ocenił(a) ten film na: 6

Nu_RaKu U mnie to samo hehe Pozdrawiam

• Nu_RaKu Smutne ale prawdziwe ,moi starzy też tacy są ,zero otwartości na coś nowego, innego .Potem zal ,ze depresja ich łapie

• Nu_RaKu Pewnie w jury akademii siedziała Paris Hilton i Brithney Spears.

• MocnyVito ocenił(a) ten film na: 8

Nu_RaKu o pawka morozow sie k..wa znalazł...