PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118692}
7,4 31 307
ocen
7,4 10 1 31307
Przygoda na Antarktydzie
powrót do forum filmu Przygoda na Antarktydzie

Wszystko pięknie, ładnie tylko nie mogę pojąć dlaczego oni zostawili tam te psy? Dlaczego nie
mogli ich zabrać?

Diego2012

Zostawili, ponieważ z fabuły filmu wynika, że mieli po te psy wrócić. Ewakuacja stacji była wynikiem nadciągającej, bardzo silnej burzy, śnieżycy. W samolocie, który ewakuował załogę, nie było miejsca dla 8 psów, tak przynajmniej było powiedziane w filmie, nie będę tego komentował... mnie się wydawało, że miejsce było. Okazało się jednak, ze burza była tak silna, że dowództwo stacji odmówiło powrotnego lotu po 'tylko psy'. Nie było to winą przewodnika psów i trudno o to go winić, on wykazał maximum zaangażowania by te psy ratować.
Gdyby wiedział, że psy nie zostaną zabrane zapewne postąpił by inaczej ale wtedy nie było by tematu na film, który tak naprawdę był o nich.

ocenił(a) film na 10
Diego2012

Tak jak mówi eBodes121, a poza tym te psy to w końcu nie były małe yorki, tylko duże silne husky (było ich 6) i malamuty (2). Jeden taki pies waży z pewnością między 20 a 30 kg. Przykładowo załóżmy tak pomiędzy, 25 kg. Czyli 25kg x 8 psów = 200kg. A to wcale nie mało, zważywszy że ten śmigłowiec nie był nie wiadomo jak wielki i na pewno miał ograniczenie odnośnie liczy osób i ciężaru.
Nie zostawili tych psów ot tak, Jerry nawet chciał z nimi zostać, jednak z powodu odmrożeń palców dłoni też musiał otrzymać pomoc lekarską.

Julia_20

podpisuje sie pod Tobą :) ludzie denerwują komentarzami "dlaczego nie mogli zabrać" i głodowały. w końcu mieli zaraz po nie wrócić :) a w końcu Jerry się załamał kiedy dowiedział się, ze nie mogą wrócić z powodu pogody. a musieli je uwiązać bo by pouciekały ;) no i psy są ciężkie tak jak napisałaś

ocenił(a) film na 10
coming

:) No i niestety wielu ludzie zdaje się nie wiedzieć o tym, (co jest wspomniane w filmie) że to film związany z autentycznymi wydarzeniami, a nie widzimisię jego twórców.

Julia_20

ani twórców ani scenarzystów. skąd mogli wiedzieć, że będzie taka pogoda? na faktach najlepsze :) w filmie nie podobała mi się taka sztuczna orka czy ryba ta wielka czy co to tam było nie pamietam juz xdd mogli zrobić bardziej autentyczne

Julia_20

Tylko jedna, techniczna uwaga. Odlatywali samolotem, a nie śmigłowcem. Wrócili po nie śmigłowcem.

ocenił(a) film na 10
Diego2012

Mi też wydaje się że z powodu ciężaru mogli by mieć problemy z wystartowaniem. Jedynym wyjściem było żeby zamiast Jerrego został jego przyjaciel. Kobieta była pilotem, a Doktorek też był ranny. Po człowieka prędzej czy później musieli by wrócić zwierzęta natomiast skazali na śmierć.

Diego2012

bo tak było w scenariuszu ?

ocenił(a) film na 8
Shaker82

Bo tak było naprawdę, nie w scenariuszu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones