PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8951}

Przygody barona Munchausena

The Adventures of Baron Munchausen
7,4 11 014
ocen
7,4 10 1 11014
6,7 7
ocen krytyków
Przygody barona Munchausena
powrót do forum filmu Przygody barona Munchausena

"Przygody barona Munchausena" to dobra zabawa, bo film jak na tamte lata został solidnie zrobiony zarówno od strony wizualnej (efekty imponujące), od strony aktorskiej (Sarah Polley najlepsza, John Neville i Jonathan Pryce z rewelacujnym akcentem), jednak w pierwszej kolejności należy docenić muzykę. Po prostu poezja dla uszu:) Zdarzały się jednak w filmie momenty irytujące lub takie które T.Gilliam powinien zrobić inaczej (odwiedziny u Króla Księżyca - R.Williams, czy też rozmowa barona z Venus - U.Thurman). Ogólnie moje wrażenia są pozytywne, bo podkreślam jak na tamte lata ten film jest bardzo dobry, choć po cichu liczyłem na ciut coś innego. Scenografii wewnątrz "wieloryba" nie powstydziłby się sam mistrz Burton! ;)
8/10

ocenił(a) film na 8
Robson_77

film bardzo dobry na każde lata :)

ocenił(a) film na 7
Robson_77

Sympatyczny i pozytywny, z wyobraźnią i humorem, choć momentami było nudnawo i słabiej (właśnie księżyc i Wenus)
ale 7/10 jak najbardziej

ocenił(a) film na 9
Robson_77

Czemu na tamte lata? Dla mnie wykorzystanie tradycyjnych technik zamiast grafiki komputerowej to zaleta. Wielka zaleta, bo już mnie zęby bolą czasami od tych współczesnych, przeHDRowanych kadrów.

ocenił(a) film na 9
Robson_77

Poezja absurdu ;D Burton i Gilliam to moi mistrzowie ;D

ocenił(a) film na 9
thereforyou

Dokładnie ten duecik. Chodź jak bym to nazwał kinem wyobraźni.

ocenił(a) film na 7
KarolZet

Jak mawiają 'ultrakonserwatyści' z południa USA: 'You call'em like you see'em'... Ja także przepadam za filmami obu panów.
Pierwszy raz obejrzałem 'Przygody barona...' wieki temu, jeszcze w podstawówce, i było to niezwykłe przeżycie :o) Niedawno miałem przyjemność sobie ten film przypomnieć. Scenografie momentami powalają na kolana, podobnie jak większość kostiumów... Moim zdaniem jedynie śmierć nie opiera się próbie czasu ;oD

ocenił(a) film na 9
badboyfriend

Dla mnie to jest taka wizualna uczta, że niech się schowają efekty 3D i stacje graficzne. Zdolny plastyk, z wyobraźnią i dobrym warsztatem reżyserskim to to, czego trzeba by stworzyć coś pięknego i wyjątkowego. Przygody Barona są tego dowodem jak i np. Jeździec bez głowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones