PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35387}
6,3 892
oceny
6,3 10 1 892
Przyjaciel Hitlera
powrót do forum filmu Przyjaciel Hitlera

absurdalny, nudny, meczący...

użytkownik usunięty

to przymiotniki ktore najlepiej okreslaja ten film.
Hitler jako niespelniony artysta przypominajacy strach na wroble o ambiwalentnym stosunku do Żydow + jednoreki zydowski galernik probujacy dodac mu otuchy... na koniec przewrotnosc i msciwosc losu w jednym, wskazujaca mlodemu hitlerowi sciezkę, ktora dalej znamy z lekcji historii. Film niestety malo powazny, moznaby go uznac za moralitet, ale jak dla mnie (zwlaszcza z tym haslem: "wbity noz w plecy") zbyt banalny, oczywisty, malo spostrzegawczy... no niestety nie podobal mi sie ten film, choc z zapowiedzi wydal mi sie bardzo interesujacy. W momancie, gdy pojawily sie napisy koncowe pomyslalam: "strata czasu"...

hasło brzmiało "cios w plecy" a wbity nóż w plecy

ocenił(a) film na 6

W momAncie gdy przeczytałam twoją wypowiedź, pomyślałam, gdzie ty masz prawy alt?

ocenił(a) film na 8
dulcisaspis

jak dla mnie ten film to przectawienie tego ze hitler mogl byc nieznaczacym arysta i swiat sie nigdy by o nie dowiedzial ... ale jego wlasne czyny spowodowały ze skreslil swoje mazenia ...

W tamtych czasach tym hasłem rzucali wszyscy, nawet prezydent Hindenburg, od którego zresztą to hasło wyszło. Nie ważne co konkretnie Hitler mówił, jakich sloganów używał, ważne, że pozyskiwał tłumy oraz indywidua mające jakiekolwiek jeszcze wpływy w tym odwróconym do góry nogami państwie. Ze zwykłego zgorszenia sytuacją przeistoczył się w pragnącego władzy osobnika, a potem, po pozyskaniu odpowiednich, również zgorszonych umysłów do pomocy, stał się fuhrerem. Widać jednak, że znalazł dużą liczbę zwolenników, bo liczba ludności III Rzeszy (po politycznych czystkach - Żydzi+opozycja+przeciwnicy polityczni do obozów) i tak przewyższyła liczbę z 1925 roku o około 7 milionów obywateli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones