Bait

1 godz. 29 min.
6,8 1 032
oceny
6,8 10 1032
1 082
chce zobaczyć
6,8 8
ocen krytyków
{"rate":6.75,"count":8}
{"type":"film","id":834132,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Bait-2019-834132/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Przynęta
 • trop7 ocenił(a) ten film na: 3

  Uważałam się za świadomą kinomankę, ale na tym filmie poległam. Mój (być może ograniczony) intelekt wysiadł. Moim zdaniem przerost formy nad treścią.

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 5

  trop7 Też poległam. Nie jesteś sama. Oglądałam na festiwalu Nowe Horyzonty i wyszłam z seansu mocno skonfundowana. A jeszcze bardziej, gdy ten film wygrał.

 • rpm100 ocenił(a) ten film na: 7

  trop7 Filmowy postmodernizm, czyli zabawa formą, treścią i konwencją. Powrót do lat 60., 50., a chwilami wręcz do przedwojnia: obraz 4:3, biało-czarne zdjęcia, porysowane i źle naświetlone, plus temat jak wyjęty wprost z angielskiego kina społecznego sprzed pół wieku. Kadrowanie i montaż – te wszystkie zbliżenia na zaciśniętą pięść, pół twarzy, buty, resztki jedzenia – kojarzą się z wczesnym Polańskim (Matnia, Rozbijemy zabawę) i Bunuelem (tu homar, tam skorpion...), choć to na pewno nie jedyne tropy. Do tego narracja, którą nazwałbym kubistyczną, bo pokazuje wydarzenia jakby równocześnie z kilku punktów widzenia: tuż przed, w trakcie i tuż po (np. scena aresztowania dziewczyny). Jak dla mnie, dowcipne i przewrotne, choć drugi raz już pewnie nie obejrzę.

 • trop7 ocenił(a) ten film na: 3

  rpm100 Jęśli powyższe dzieło byłoby określone jako etiuda filmowa to OK. Jednak nie był to krótki utwór filmowy.

 • Lukasz_Broda ocenił(a) ten film na: 8

  trop7 I bardzo dobrze, że nie był. Niesamowite doświadczenie kinowe.