PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816489}

Przypływ wiary

Breakthrough
6,8 4 753
oceny
6,8 10 1 4753
Przypływ wiary
powrót do forum filmu Przypływ wiary

Niestety kolejny film protestancki. Kolejna manipulacja ludzi głębokiej wiary katolickiej. Żenujący w filmie jest obraz kościoła, który przekształca się w salę widowiskową: pełno kolorowych świateł, huk gitar elektrycznych, dziwne stroje - a w części oltarzowej w najlepsze gra sobie szalony zespół rockowy, a widownia się ekscytuje. Sorry, nie taki obraz kościoła preferuję. Nie róbmy z miejsc świętych oraz miejsc kultu religijnego cyrku. O tym, że protestanci manipulują słowem i obrazami to już wiadomo nie od dziś. Pojawiają się jacyś dziwni charyzmatycy, świadkowie nawrócenia...wszystko po to, aby przeciągnąć sprytnie na protestantyzm. Takie pitu pitu, nie dla mnie. Filmu nie polecam. Taki familijny gniot.

ocenił(a) film na 8
Joanna_196

Niestety, kolejny film protestancki - Proszę wymienić poprzednie. Kolejna manipulacja ludzi głebokiej wiary .. ble ble ble ! Kto kim manipuluje ? Kościoły na świecie sa bardzo różne . Ale ... można tego nie wiedzieć . Tylko ze nie trzeba się swoją niewiedzą dzielić na forum publicznym.

Joanna_196

Hm,abstrahując od tego że film opowiada dość wiernie o pewnym o wydarzeniu które miało miejsce w konkretnym środowisku , to według mnie tematem jest głównie matczyna miłość , głęboka wiara i przemiana. A te , występują w człowieku niezależnie od tzw "szufladki" do jakiej niektórzy religijni działacze chrześcijańscy chcą wcisnąć ludzi. Szanuję Twoje wyobrażenie o "miejscach kultu religijnego" tylko że Nowy Testament i nauka Jezusa dosyć wyraźnie odcina się od powierzchownej religijności , kończy z ołtarzem i kieruje ludzi do budowy tego ołtarza we własnym wnętrzu ,poprzez miłość i szacunek do drugiego człowieka. Jezus w swojej modlitwie opisanej w ew. św. Jana w 17 r mówi że inni poznają chrześcijan po czym? Że będą mieli właściwa doktrynę? Że będą się spotykać w jakiś specyficznych budynkach? Że będą preferować określony styl uwielbienia, czy też czytać właściwy przekład Biblii? Nie ! Poznają po tym że będą mieli miłość miedzy sobą! Tego Ci życzę z całego serca!

energumen

Mk 7:6-8: "Wtedy on im odpowiedział: Dobrze Izajasz prorokował o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci mnie wargami, ale ich serce daleko jest ode mnie. Lecz na próżno mnie czczą, ucząc nauk, które są nakazami ludzkimi. Wy bowiem, opuściwszy przykazania Boże, trzymacie się tradycji ludzkiej, obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych tym podobnych rzeczy czynicie."

Joanna_196

Jak się to czyta... Ręce opadają do ziemi...

ocenił(a) film na 2
Joanna_196

A mnie podoba się taki obraz kościoła, bez porównania do "naszych". Jestem skrajnym ateistą, ale do takiego miejsca wybrałbym się nawet z ciekawości.

ocenił(a) film na 9
Joanna_196

Gniotem jesteś Ty pustaku i widać że IQ masz na poziomie czlowieka chorego umyslowo.przynajmniej w filmie kosciol przedstawiony jest z dobrej strony a nie to co w Polsce że sami pedofile i oszusci i durne babki dadza spalic sie na stosie bo pisiaki daja 500 plus i dodatkowe emerytury i nikt inteligentny ich nie popiera i nie sluch zlodzei i pedofilow w polskim kosciele

ocenił(a) film na 4
Joanna_196

W zborze protestanckim nie ma ołtarza, dlatego, że protestanci nie składają ofiary. Warto wiedzieć o czym się pisze.

typisb

Mt 9:13: "Idźcie więc i nauczcie się, co to znaczy: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary. Bo nie przyszedłem wzywać do pokuty sprawiedliwych, ale grzeszników."

Joanna_196

Mt 15:2-17,19-20: "Czemu twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Nie myją bowiem rąk przed jedzeniem chleba. A on odpowiedział im: Czemu i wy postępujecie wbrew przykazaniu Bożemu dla waszej tradycji? Bóg bowiem nakazał: Czcij swego ojca i matkę, oraz: Kto złorzeczy ojcu albo matce, niech poniesie śmierć. Ale wy mówicie: Kto by powiedział ojcu albo matce: To, co powinieneś otrzymać ode mnie jako pomoc, jest darem ofiarnym; I nie uczciłby swego ojca ani matki, będzie bez winy. I tak unieważniliście przykazanie Boże przez waszą tradycję. Obłudnicy, dobrze prorokował o was Izajasz: Lud ten przybliża się do mnie swymi ustami i czci mnie wargami, ale ich serce daleko jest ode mnie. Lecz na próżno mnie czczą, ucząc nauk, które są przykazaniami ludzkimi. Potem przywołał do siebie tłum i powiedział: Słuchajcie i zrozumiejcie. Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, ale co z ust wychodzi, to kala człowieka. Wtedy podeszli jego uczniowie i powiedzieli do niego: Wiesz, że faryzeusze zgorszyli się, gdy usłyszeli te słowa? A on odpowiedział: Każda roślina, której nie zasadził mój Ojciec niebieski, będzie wykorzeniona. Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych, a jeśli ślepy prowadzi ślepego, obaj w dół wpadną. Wtedy Piotr powiedział do niego: Wyjaśnij nam tę przypowieść. Jezus odpowiedział: Wy też jeszcze jesteście niepojętni? Jeszcze nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, idzie do żołądka i zostaje wydalone do ustępu? ... Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, nierząd, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa. To właśnie kala człowieka. Lecz jedzenie nieumytymi rękami nie kala człowieka."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones