PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=318437}

Przypadek 39

Case 39
6,6 73 082
oceny
6,6 10 1 73082
5,8 4
oceny krytyków
Przypadek 39
powrót do forum filmu Przypadek 39

Całkiem dobry film

ocenił(a) film na 6

Jakoś wcześniej nie było mi go dane obejrzeć, ale nadrobiłem go wczoraj. Jak widać czasami niewinny mały słodziak może okazać się małym diabełkiem :-)
Co do zakończenia to wcale nie jestem taki pewien, że dziewczynka zginęła, gdyż jak już Emilly wypłynęła z wody i siedziała na murku to dziwnie coś zabulgotało w wodzie i ona aż tak w to miejsce spojrzała. Co prawda nic tam nie było, ale to chyba nie przypadek i kto wie być może furtka do kolejnej części? Pewnie jednak Lillith jakoś ocalała, tak jak w alternatywnym zakończeniu ;)

ocenił(a) film na 5
Barqet

Ja oglądałam dopiero dziś, bo na stronie "sieroty" ktoś napisał że poleca ten film. I owszem był ok, ale wg mnie trochę gorszy od sieroty, a i też ta dziewczynka-demon bardziej wkurzała więc nie można było doczekać końca :). Jednak póki nie wiadomo było o co chodzi z tą dziewczynką i dlaczego rodzice chcieli ją ukatrupić to było całkiem ciekawe i trzymające w napięciu. Później okazało się że dziewczynka ma różne zdolności paranormalne, morduje na odległość a nawet czyta w myślach oraz manipuluje ludźmi. I wtedy czekałam by sie wyjaśniło skąd ona to ma, a okazało się że jest demonem lub demon jest w niej, ale też nic więcej nie wiadomo.

W sumie gdy ktoś zostaje opętany w filmach zwykle wzywa się księdza czy egzorcystę by pozbyć się demona, a nie koniecznie zabijać od razu. ( wyjątek to w omenie, ale to był syn szatana), chyba że właśnie demon zabił prawdziwą córkę Salivanów, i wszedł w jej postać, lub była ona córką szatana. No nie wyjaśnili do końca :P. W każdym razie była demonem a wiadomo że demonów tak łatwo się nie zabije ( o ile to możliwe), a w końcu się to udało? głównej bohaterce. Może jednak chcą zrobić drugą część...

ocenił(a) film na 5
Barqet

A wiem dlaczego ten demon zginął, bo główna bohaterka powiedziała dziewczynce że już niczego się nie boi. A demon miał moc, póki ludzie czegoś się bali. I to co powiedział ojciec dziewczynki że ją można tylko przez sen zabić, to akurat nieprawda, ona tak myślał że gdy mała będzie spała to będzie większa szansa, tyle że ona nigdy nie spała :). Bo jednak wtedy gdy jej rodzice myśleli że spała, to ona zadzwoniła do Emily ( głównej bohaterki) że rodzice chcą ją zabić, bo wyczuła to i tylko udawała że śpi, a jak ją wpakowali do piekarnika to nagle niby się obudziła i próbowała grać na czas, bo wiedziała że przyjedzie Emily i ją uratuje. Emily natomiast podała środki nasenne małej, ale jakoś ta i tak się obudziła( nie zasnęła) i wyczuła co knuje Emily i pewnie wyszła oknem czy coś. A pokonać można było Lily tylko gdy nie okazywało się strachu.

No ale jednak te bulgoty.. Tylko w filmach lubią tak straszyć, poza tym póki co drugiej części nie ma :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones