plakat filmu Przypadek dla początkującego kata

Przypadek dla początkującego kata

Případ pro začínajícího kata
7,3 566
ocen
7,3 10 1 566
1 000
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":194657,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Przypadek+dla+pocz%C4%85tkuj%C4%85cego+kata-1970-194657/tv","text":"W TV"}]}
Przypadek dla początkującego kata
  • iTunes - https://www.apple.com/pl/itunes

    wypożycz / kup
    od 9,99 zł


Film oparty na trzeciej części "Podróży Guliwera" Jonathana Swifta, ale można odnaleźć w nim też echa "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla i twórczości Franza Kafki. Pewien mężczyzna trafia do świata, w którym wszystko wydaje się nowe i tajemnicze. Obowiązują w nim dziwne prawa, prowadzone są tajemnicze eksperymenty i odbywają sięFilm oparty na trzeciej części "Podróży Guliwera" Jonathana Swifta, ale można odnaleźć w nim też echa "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla i twórczości Franza Kafki. Pewien mężczyzna trafia do świata, w którym wszystko wydaje się nowe i tajemnicze. Obowiązują w nim dziwne prawa, prowadzone są tajemnicze eksperymenty i odbywają się bezwzględne rozprawy sądowe. Na niebie cały czas dryfuje wyspa będąca miejscem pobytu króla - czy jest to jednak odpowiedzialny i rozsądny władca? "Jestem cudzoziemcem, nic nie rozumiem" - powtarza bohater. Reżyser umiejętnie kreuje atmosferę dezorientacji. Z mrocznych, pełnych ekspresjonistycznego światłocienia kadrów wyłaniają się wąskie ulice, puste podwórka i prowadzące donikąd korytarze. Narracja jest gęsta i porwana, złożona z absurdalnych zdarzeń. Całość przypomina gorączkowy, męczący sen. "Przypadek..." reprezentuje jeden z dwóch biegunów czechosłowackiej Nowej Fali – oddalony od prozy życia i flirtujący z surrealizmem.

Przypadek dla początkującego kata zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.