PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8969}

Przypadkowy turysta

The Accidental Tourist
6,6 1 005
ocen
6,6 10 1 1005
Przypadkowy turysta
powrót do forum filmu Przypadkowy turysta

Trio: W. Hurt - K. Turner - G. Davis. Bardzo dobre role, a chyba najlepiej poradził sobie ze swoją postacią faceta z depresją William Hurt. Poza tym słusznie nagrodzona Oscarem, piękna Geena Davis.

Film jest ponury, ale nie do końca. Przez chłodny klimat prześwituje płomyk nadziei na lepsze życie. Ową nadzieję daje postać grana przez Geenę David załamanemu mężczyźnie (W. Hurt), który rozstał się z żoną (K. Turner) po śmierci swojego syna.
Sam film należy do gatunku dramatów obyczajowych, gdzie ważniejsze są emocje i na nich opiera się cały scenariusz. Zresztą przy absolutnym wczuciu się w klimat, film jest naprawdę ciekawy i kibicujemy bohaterom, by im się udało, nie tylko głównym, ale i drugoplanowym, jak np. postaci granej przez Billa Pullmana.

"Przypadkowy turysta" podobał mi się nie tylko dlatego, że grali w nim aktorzy, których bardzo lubię, ale ogólnie za sam scenariusz, gdyż nie było w nim niczego fałszywego, żadnej nieprawdziwej sceny, jak w życiu. Wielka to zasługa takiego fachowca jak Lawrence Kasdan, twórcy dobrych dramatów, jak "Wielki chłód", ciężkiego w klimacie kryminału "Żar ciała", czy doskonałego westernu z elementami komediowymi "Silverado".

ocenił(a) film na 6
Motortown

wg mnie William Hurt grał jakby miał zaraz zasnąć, znam bardziej tragiczny wymiar depresji i mi William wydał się jakiś taki fałszywy, ale jest to oczywiście czysto subiektywne wrażenie...

Pani_Blue

Ciężko mi zrozumieć na czym polegał ów wielki popis aktorski. Już od pierwszej sceny, gdzie Hurt i Turner rozmawiają o swoich problemach, śmierci syna i rozwodzie, pomyślałem sobie w duchu, że ich gra jest tak kompletnie pozbawiona emocji, jakby grała para amatorów z teatrzyku szkolnego. A potem przez cały film dialogi Hurta wypowiadane z zaciśniętymi zębami. Naprawdę nie rozumiem gdzie tu popis.

użytkownik usunięty
Motortown

Mam identyczne odczucia. Pozdrawiam.

Motortown

I ja- jak EauDe Parfum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones