Film

The Favor

1994 1 godz. 37 min.
6,5 872
oceny
6,5 10 872
1 319
chce zobaczyć
{"id":"10349","linkUrl":"/film/Przys%C5%82uga-1994-10349","alt":"Przysługa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/03/49/10349/7019789.2.jpg"}
Po kilku latach szczęśliwego życia rodzinnego Kathy wraca wspomnieniami do romantycznych czasów licealnych, marząc o spotkaniu szkolnej miłości.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Kathy Whiting (Harley Jane Kozak) jest żoną i matką dwojga dzieci. Jej najlepsza przyjaciółka (Elizabeth McGovern) otwiera galerię sztuki i zaczyna spotykać się z przystojnym artystą, Elliotem Fowlerem (Brad Pitt). Obie kobiety czują, że nie doświadczyły w życiu romantycznej przygody, a Kathy nigdy nie zapomniała Toma Andrewsa (Ken Wahl),Kathy Whiting (Harley Jane Kozak) jest żoną i matką dwojga dzieci. Jej najlepsza przyjaciółka (Elizabeth McGovern) otwiera galerię sztuki i zaczyna spotykać się z przystojnym artystą, Elliotem Fowlerem (Brad Pitt). Obie kobiety czują, że nie doświadczyły w życiu romantycznej przygody, a Kathy nigdy nie zapomniała Toma Andrewsa (Ken Wahl), gracza futbolowego, w którym się zakochała w szkole średniej, ale z którym nie poszła do łóżka, gdyż postanowiła poczekać do ślubu. Teraz, kiedy Kathy dowiedziała się, że Tom żyje w Denver, a Emily pojedzie tam niedługo w interesach, Kathy prosi Emily o wielką przysługę: ma znaleźć Toma, uwieść go i zdać przyjaciółce pełny raport.

boxoffice
$3 134 381 w USA
studio
Nelson Entertainment / Orion Pictures Corporation
data produkcji
1994
tytuł oryg.
The Favor
inne tytuły
Przysługa Polska
The Favour Wielka Brytania
The Indecent Favour Australia
Więcej...
Film kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA) i Portland (Oregon, USA).
Okres zdjęciowy trwał od 17 września do 20 listopada 1990 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Aż dziwne, że taki przyjemny film i z taką obsadą ma tak mało tematów

  krakus1985 ocenił(a) film na 8

  Fajnie obejrzeć młodego Pitta u progu kariery czy Pullmana w niezłej roli

  4
  • ŚWIETNY!!!

   menshikov ocenił(a) film na 10

   To jedna z najlepszych komedii jaką oglądałem. Co prawda, nie była jakaś superpopularna, ale godna uwagi. Niesamowite zbiegi okoliczności ciągle tam towarzyszą.

  • Można obejrzeć

   south-of-heaven ocenił(a) film na 7

   Lekkostrawna i w miarę przyjemna komedyjka z lat 90. W sam raz na lekki seansik z delikatna doza humoru, gdy ma się ochotę odpocząć od ciężkich i zawiesistych produkcji.