Bill Pullman I

William James Pullman

7,4
13 582 oceny gry aktorskiej
Bill Pullman I
Bill Pullman urodził się 17 grudnia 1953 roku w Hornell, stan Nowy Jork, USA.
Jest absolwentem Uniwersytetu Stanu Nowy Jork w Delhi oraz Uniwersytetu Stanu Nowy Jork w Oneonta, oraz magistrem sztuk pięknych na Uniwersytecie stanu Massachusetts w Amherst. 24 maja 2008 roku tenże uniwersytet uhonorowal go tytułem doktora honoris causa.
Dość późno zadebiutował na srebrnym ekranie, wcześniej grywał przez dłuższy czas w teatrze. Jego debiut w komedii "Bezlitośni ludzie" oraz kolejna rola w "Kosmicznych jajach" Mela Brooksa były całkiem udane.
Aktor w obawie przed zaszufladkowaniem w podobnym repertuarze z radością przyjął propozycję od samego Wes Craven, który widział go w obsadzie horroru "Wąż i tęcza". W tej roli udowodnił, że jest aktorem wszechstronnym dzięki czemu mogliśmy podziwiać jego różnorakie kreacje w takich obrazach jak "Przypadkowy turysta", "Pełni zła", "Kacper" czy w "Dniu Niepodległości", w którym wcielił się w postać samego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 grudnia 1953

miejsce urodzenia: Hornell, Nowy Jork, USA

wzrost: 187 cm

żona Tamara Hurwitz (od 03.01.1987), 3 dzieci: Maesa (ur. 1988), Jack (ur. 1989) i Lewis (ur. 29.01.1993)
Stracił węch po urazie głowy i dwudniowej śpiączce. 
Posiada tytuł magistra sztuki.
Ma sześcioro rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Podobny do śp. Robin'a Williams'a, kiedyś ich myliłem

Jak czytalem ksiazki Dana Browna (Kod da Vinci, Anioly i Demony) to zawsze sobie wyobrazalem Pullmana w roli Roberta Langdona.

Zawsze go lubiłam i praktycznie wszystkie filmy w których grał były dobre.

Zawsze kojarzył mi się właśnie z tym aktorem, ale nie grą aktorską lecz wyglądem. Wydaje mi się że to mógł byc czynnik, który sprawił że został obsadzony przez Lyncha w roli Freda Madisona. Całe szczęście, że to nie jakiś tam pierwszy lepszy chauturnik, który zrobi swoje i tyle. Zagrał przekonująco w filmie Lyncha i za...

więcej

najbardziej kojarzę go z roli prezydenta w dzień niepodległości,w której moim zdaniem dobrze się wcielił w tą postać(choć opinnie innych osób,moga byc podzielone),,pamiętam go również w kosmicznych jajach gdzie zagrał tam odpowiednika hana solo w gwiezdnych wojnach,ale jednak wolę go w roli prezydenta,przynajmniej wg...

więcej