Harley Jane Kozak 

Susan Jane Kozak

6,3
424 oceny gry aktorskiej
Harley Jane Kozak
Harley Jane Kozak przyszła na świat 28 stycznia 1957 roku w Wilkes-Barre (Pensylwania, USA). Po ukończeniu szkoły postanowiła, że zostanie aktorką. Początkowo otrzymywała jedynie niewielkie role w tasiemcach i filmach niskobudżetowych, takich jak "Dom pani Slater" i "Superlotniskowiec". Popularność przyniosły jej dopiero rola w słynnej operze mydlanej "Santa Barbara" i kultowych komediach "Kiedy Harry poznał Sally" oraz "Spokojnie tatuśku". Następnie wcieliła się w żonę postaci granej przez Jeffa Danielsa w thrillerze "Arachnofobia". Przez kilka kolejnych lat występowała jedynie w serialach i filmach klasy B (m.in. "Rodzina Hartów z Dzikiego Zachodu", "Przysługa"). W 1996 roku zagrała główną rolę u boku Michaela Yorka w kasowym przeboju "Mroczna planeta", po czym jej popularność wzrosła. Potem nie chciała już kontynuować kariery aktorskiej. W roku 1998 wycofała się z branży. Zaczęła pisać powieści kryminalne, co przyniosło jej wielkie uznanie krytyków. Za książkę "Dating Dead Men" otrzymała prestiżową nagrodę literacką im. Agathy Christie. Po 10 latach Harley wróciła do aktorstwa małą rolą w filmie "The Red Queen" i od tego czasu pojawia się na ekranie raz na kilka lat w produkcjach klasy B (m.in. "Bez litości 3").
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 stycznia 1957

miejsce urodzenia: Wilkes-Barre, Pensylwania, USA

wzrost: 175 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Van Santvoord (1982 - 1983, rozwód); 2. Gregor J. Aldisert (od 29.11.1997), 3 dzieci: córka Audrey (ur. 09.03.2000), bliźnięta: Lorenzo Robert i Giana Julia (ur. 30.05.2002)
Wydała następujące książki:
- 2004 r. - "Dating Dead Men";
- 2005 r. - "Dating Is Murder: A Novel";
- 2007 r. - "Dead Ex";
- 2009 r. - "A Date You Can't Refuse";
- 2013 r. - "Keeper of the Moon".
Ma siedmioro rodzeństwa, trzy siostry: Mary, Dorothy, Ann i czterech braci: Andrew, Johna, Josepha i Petera.
Jej przydomek - Harley, wziął się od marki znanych motocyklów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Ma niesamowity talent komediowy i tyle kobiecego wdzięku. Idealnie pasowała do lekkich, wesołych, familijnych filmów z lat 80. i 90. Szkoda, że tak mało było jej na pierwszym planie, ale tamten okres miał wiele podobnych charakterów. Natomiast dziś niewiele jest aktorek z tego rodzaju urokiem.

  • Aż się zdziwiłam. Nie wiedziałam, że teraz jest pisarką.
    Harley jest bardzo ładna. Najbardziej zapamiętałam ją z 'Arachnofobii". No i widziałam ją jeszcze w jednym filmie. Nie pamiętam tytułu, ale był chyba z 1991 roku. Pamiętam tylko kilka scen z tego filmu, ale zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Były... więcej