PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8981}

Ptasiek

Birdy
7,6 26 684
oceny
7,6 10 1 26684
7,0 12
ocen krytyków
Ptasiek
powrót do forum filmu Ptasiek

Uwielbiam książkę Williama Whartona "Ptasiek", więc chętnie zabrałem sie za film. Liczyłem na coś równie świetnego, ze względu na cenionego reżysera Alana Parkera i pozytywne wypowiedzi krytyków. Jakież było moje rozczarowanie! Usunięto lub zmieniono mnóstwo ważnych wątków, m.in. mój ulubiony fragment z książki, czyli opowieść Ptaśka o przepoczwarzeniu się Weissa. Wogóle niepotrzebnie zmieniony scenariusz. Za to, że ma to coś wspólnego z fabułą ksiązki, daję 5/10.

użytkownik usunięty
litwosxd

Ja nie czytałam ''Ptaśka''. Widziałam tylko film, który bardzo mi się podobał i zachęcił do przeczytania książki. Niestety znając siebie podejrzewam, że będę miała milion spraw i przeczytanie ''Ptaśka'' wyleci mi z głowy. Jeśli jednak kiedyś wpadnie w moje ręce i okaże się jeszcze lepszy niż film to tym fajniej. ;)

ocenił(a) film na 5
litwosxd

Też uważam, że książke o wiele lepiej się czytało, niż oglądło się film. Fakt, bardzo wiele scen nie przedstawiono , które miały miejsce w książce, z czego ubolewam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones