PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8981}

Ptasiek

Birdy
7,6 26 681
ocen
7,6 10 1 26681
7,0 12
ocen krytyków
Ptasiek
powrót do forum filmu Ptasiek

Tematyka zachęcająca. Podobał mi się sam w sobie ten film. Poznajemy stopniowo postępującą "chorobę", z czasem przenikającą umysł Ptaśka, marzącego o lataniu. Lecz poznajemy to wszystko z zewnątrz, z obserwacji, sami nie wnikamy do jego myśli, nie wiemy jakie emocje mu towarzyszą wewnątrz. Nie mamy sami możliwości wgłębić się w przyczynę jego postępowania.
Nie czytałam książki, ale film zachęca do przeczytania, co jest koleinym argumentem do stwierdzenia że jest dobrze zrobiony - mówiąc potocznie.
Mam też prośbę, by ktoś opowiedział mi końcówkę filmu, bo kaseta się skończyła przed czasem. A więc widziałam do momentu jak Al nakrzyczał na Ptaśka , przyszła pielęgniarka , Ptasiek przytulił się do niej , a Al wyszedł.

użytkownik usunięty

A i jeszcze zapomniałam dodać, bdb gra aktorska Nikolasa , jeszcze młodego i niedoświadczonego aktora, którego postać wybija się na pierwszy plan. I oczywiście , bardzo trudna do zagrania tytułowa rola Ptaśka z którą moim zdaniem aktor poradził sobie znakomicie.

użytkownik usunięty

teraz jak słysze szum gołębich skrzydeł, to Ptasiek mi się odrazu kojarzy. Mój sąsiad choduje gołębie więc codziennie około południa zataczają koła wpobliżu mojego domu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones