film

Pukając do nieba bram

Knockin' On Heaven's Door
1997
1 godz. 27 min.
7,6 8 772
oceny
7,6 10 1 8772
Dwaj śmiertelnie chorzy mężczyźni uciekają ze szpitala, by odbyć ostatnią podróż nad morze. Gdy kradną z parkingu Mercedesa, nie wiedzą, że w aucie znajduje się walizka wypełniona pieniędzmi, należąca do bezwzględnego gangstera. więcej mniej
Pukając do nieba bram zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Martin Brest i Rudi Wurlitzer zgadzają się co do tego, że śmierć to bardzo niemiły moment w życiu człowieka. Wiadomość, że obaj są nieuleczalnie chorzy, całkowicie ich zaskakuje. Obaj "kandydaci na przedwczesną śmierć" nie czują się szczególnie blisko związani wspólnym losem, w każdym razie nie przed pierwszym wspólnie pociągniętym łykiemMartin Brest i Rudi Wurlitzer zgadzają się co do tego, że śmierć to bardzo niemiły moment w życiu człowieka. Wiadomość, że obaj są nieuleczalnie chorzy, całkowicie ich zaskakuje. Obaj "kandydaci na przedwczesną śmierć" nie czują się szczególnie blisko związani wspólnym losem, w każdym razie nie przed pierwszym wspólnie pociągniętym łykiem tequilli. W kilka chwil później, obaj w świetnych humorach kradną luksusowy samochód. Z gazem wciśniętym "do dechy" pędzą ku największej - i chyba ostatniej - przygodzie ich życia. Nie wiedzą jeszcze, że w bagażniku samochodu, który właśnie ukradli dwójce bandytów jest walizka z milionem marek. Boss gangsterów za wszelka cenę chce odzyskać auto.

na podstawie
Thomas Jahn (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Best Film
studio
Buena Vista International Film Production (Germany) / Mr. Brown Entertainment
tytuł oryg.
Knockin' On Heaven's Door
inne tytuły
W 72 minucie filmu w dolnym rogu można dostrzec nogi kamerzysty w brązowych butach. Jest to scena, w której dziewczynki i Rudi leżą na łóżku.
W 43 minucie filmu, w dole ekranu widoczny jest mikrofon. Jest to scena rozmowy Abdula z szefem.
W 54 minucie filmu, podczas rozmowy policjantów z psychologiem, w zależności od ujęcia, zmienia się układ popielniczki i butelek na stole.
W ostatniej chwili tego nadzwyczaj oryginalnego filmu, jakim jest "Pukajac do nieba bram" Thomasa Jahna, dwójka śmiertelnie chorych młodych mężczyzn, którzy zbiegli ze szpitala, by zaryzykować przygodę, znajduje chwilę na refleksję i sporządzają listę swoich osobistych życzeń. Na czele listy Martina Bresta (Til Schweiger), chłopaka z niemożliwym do... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych