PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1039}
8,3 673 782
oceny
8,3 10 1 673782
9,2 56
ocen krytyków
Pulp Fiction
powrót do forum filmu Pulp Fiction

który czasem ma przebłyski i wyciszenia swojej choroby. Nie widzę żadnych
wartości, które ten film mógłby nieść. Babranie się w szambie degeneratów.
I jeszcze coś. Kiedy pierwszy raz oglądałem ten film dawno temu w kinie,
napisy nie zawierały takiej ilości przekleństw jak obecna wersja z lektorem. Ciekaw jestem co się za tym kryje. Może to, że nowoczesny Polak już nie umie posługiwać się językiem pozbawionym przekleństw. Dlatego zwykłe angielskie
shit czy damn trzeba dla polskiego widza przekładać na słowa ciężkiego kalibru aby w ogóle załapał, o co chodzi. To jest miara kierunku ewolucji
cywilizacyjnej Polaków...

ocenił(a) film na 10
kotek38

czasami film nie musi nieść wartości, żeby był dobry :)

ocenił(a) film na 3
Rozalia12

Zgoda - nie musi. Ale może QT zaskoczy mnie wreszcie czymś pozytywnym...

ocenił(a) film na 9
kotek38

>> Ale może QT zaskoczy mnie wreszcie czymś pozytywnym... <<
Jeśli nie zrobił tego do tej pory, nie zrobi też w przyszłości. Bo znaczy to, że jego koncepcja kina w ogóle do Ciebie nie trafia.

ocenił(a) film na 6
kotek38

żeby filmy oglądać z lektorem to trzeba być podludziem

xVolR_

Żeby wyrażać takie opinie, "trzeba być podludziem".

ocenił(a) film na 9
kotek38

Film przez długi czas ogląda się jak kupę gruzu. Trudno dopatrzeć się w nim jakiegoś porządku, estetyki czy logiki. Ale kupa gruzu mogła powstać wskutek trafienia pociskiem przecudnej rzeźby. Można sfilmować moment trafienia przy pomocy ultraszybkiej kamery, i pokazać jak rzeźba się rozpada. Ale można też uzyskany film puścić od końca i zobaczyć, jak z kupy gruzu powstaje rzeźba. Albo jak trzy osobne wątki, płaskie i głupawe, zazębiając się niespodziewanie, tworzą misterną całość. I właśnie to doznanie oferuje nam Pulp Fiction, nie przy pomocy tricków filmowych, a dzięki niezwykłemu scenariuszowi Quentina T., geniusza jednego filmu.

Jednak, żeby to dostrzec, trzeba przetrwać natłok wulgaryzmów.

ocenił(a) film na 10
kotek38

Jak mi jest żal takich wydmuszek twego pokroju. Bezguscie to u ciebie standard codzienny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones