6,4 5
ocen
6,4 10 1 5
2
chce zobaczyć
{"type":"film","id":470460,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Pustynia+B%C5%82%C4%99dowska-1950-470460/tv","text":"W TV"}]}
Pustynia Błędowska
  • TVP VOD - https://vod.tvp.pl

    oferta
    Sprawdź szczegóły


Film oświatowy o leżącej na zachodniej krawędzi Jury Krakowskiej, na północny zachód od Olkusza Pustyni Błędowskiej. Jest to największy obszar lotnych piasków w Polsce i Europie, unikat przyrody, zamykający się w nieregularnym prostokącie o bokach 8 i 4km, co daje powierzchnię blisko 33 km kwadratowych. Zdjęcia ukazują krajobraz Film oświatowy o leżącej na zachodniej krawędzi Jury Krakowskiej, na północny zachód od Olkusza Pustyni Błędowskiej. Jest to największy obszar lotnych piasków w Polsce i Europie, unikat przyrody, zamykający się w nieregularnym prostokącie o bokach 8 i 4km, co daje powierzchnię blisko 33 km kwadratowych. Zdjęcia ukazują krajobraz pustyni, wydmy, terasy i pręgi piaszczyste, wraz z występującą na niej roślinnością i owadami przystosowanymi do pustynnego środowiska życia. Wśród nich odnajdziemy suchorosty, mrówkolwa, skorka, warzuchę polską, tłustosza, czy kokoryczkę okółkową. Ponadto w filmie ukazana została płynąca środkiem pustyni Biała Przemsza oraz pobliskie tereny, które wypełniają mokradła, torfowiska, czy bagniste przestrzenie i oazy spełniające funkcję pastwisk. Twórcy zwracają również uwagę na udział Pustyni Błędowskiej w przemyśle wydobywczym węgla. Stąd, poprzez linię szynową powstającą w ramach planu 6-letniego, wywożone są tony piasków i dostarczane do zagłębia węglowego.

Pustynia Błędowska zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.