PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697}

Różowe lata

Ma vie en rose
7,2 395
ocen
7,2 10 1 395
8,0 2
oceny krytyków
Różowe lata
powrót do forum filmu Różowe lata

Podoba mi się temat, jakbym go dokładnie sobie przemyślał, to mółbym z tego zrobić dzieło. Sam film ogólnie wypadł naprawdę bardzo dobrze. Reakcje ludzi na normalne zjawisko, które raczej powinno się uznać i nie zwracać na nie uwagi. W wieku 7 lat nie jest ani trochę niebezpieczne, nie ma nic związanego z orientacją itd. Dziecko dopiero poznaje świat, zauroczyło się światem dziewczynek, być może ma w swojej psychice więcej cech zeńskich niż męskich, ale to dziecko (dziecko jest bezpłciowe tak prawdę powiedziawszy:) sam jezyk polski to tłumaczy bo "to dziecko" ). Tymczasem zostaje tu ukazana głupota dorosłych ludzi: sami rodzice szczególnie ojciec co jest normlanym zjawiskiem traktuje to jako chorobę, matka chce z tym walczyć rozsądnie, ale nawet ona gubi się w tym rozsądku! A ludzie z miasteczka, to nic nie warci plotkarze, którzy myślą, że jak podpiszą petycję to znisczą to co im się nie podoba. Bardzo ładny film, smiałem się bardzo, ale były sceny, gdy chciało się płakać. Ten film to dobry obraz naszego groteskowego społeczeństwa. Ludzie nie rozumieją wielu rzeczy i wtedy boją się, walczą z tym z czym nie można walczyć. Ludzie nigdy nie będą dojrzali, a dziecko...właśnie ciekawi mnie dziecko. Jak to wpłynie na jego psychikę, przecież to okres dzieciństwa najwazniejszy w naszym życiu, jaką on z tego nauczkę wyjmę. Może różne, może zacząć bać się dziewczyn w przyszłości, albo chłopców, może mieć potem problemy by znależć się w świecie. Mam jednak nadzieje, że dalej potoczą się jego los, tak jak w marzeniach i byc może wyjdzie za wymarzonego chłopaka:) A życie niech idzie dalej, jesli czytają to rodzice, to dam wam radę, którą sam będę się posługiwał: każde dziecko jest cudowne i zarazem inne, ale szanujmy je i nie traktujmy jak chorych, nie chcemy chyba pobić naszego dziecka za to, że zostało zmuszone do włożenia sukienki przez koleżankę prawda? Uznajmy je takimi jakimi są, choćby nie wiadomo jak byli dziwni, a zdziwicie się na jakich ludzi wyrosną. Nie psujmy im dzieciństwa - świata marzeń i tej prawdziwiej miłości. Super babcię miał chłopak, taka babcia duzo może nauczyć w życiu naprawdę dużo, no a sam chłopczyk przez większą częśc filmu wygląda jak dziewczynka, więc czemu się dziwić, że nam wmawia, że jest inny. Ale ile mamy takich chłopców podobnych do dziewczynek, ciekawy jak wygląda ich życie:) Ważne że film daje do myślenia. Bardzo bardzo dobry film!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones