PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31405}

Ręka Boga

Frailty
7,0 19 513
ocen
7,0 10 1 19513
7,3 6
ocen krytyków
Ręka Boga
powrót do forum filmu Ręka Boga

1/10 Omijać szerokim łukiem!

użytkownik usunięty

Oto nadszedł długo wyczekiwany przeze mnie dzień, w którym z czystym sumieniem mogę postawić 1! Tak, moją pierwszą jedynkę powierzam w ręce Boga!

Film ten jest totalnym nieporozumieniem. Ukazuje on moim zdaniem dwa najgorsze twory ludzkości: fanatyzm oraz uśmiercanie w imię religii/ Boga, jako dobre i sprawiedliwe. 'Ręka Boga' zraziła mnie do siebie totalnie. Poczułem się niczym ten moher po obejrzeniu Kodu da Vinci. Moje uczucia (niekoniecznie religijne)zostały urażone dogłębnie. Śmiechem zaś napawa mnie średnia ocen na filmwebie. Po prostu mentalne średniowiecze :|

użytkownik usunięty

Ostatniego zdania proszę nie brać sobie do serca, troszkę mnie poniosło...

twój super jak dla mnie nieobiektywny komenatrz pozwolił mi tylko zdecydowac sie jaki film dziś sobie obejrze... i zobacze, czy jest "warty" 1... jutro dam ci odpowiedz :)
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Sherkin42

Nieobiektywny? Dlaczego? Chrześcijańscy sekciarze mają prawo czuć się urażeni, a ja już nie? Dobre sobie :) Nie myślisz chyba, że w filmie, którego treść, wartości tak mnie rozdrażniły, będę szukał dobrego aktorstwa, zdjęć czy fabuły... Swoją drogą zastanawiam się, co mnie podkusiło, żeby w tytule napisać "Omijać szerokim łukiem!". W końcu przy takiej średniej ocen nie ma to najmniejszego sensu :)

A czy Ty zdajesz sobie sprawę że dla twojego sekciarskiego chrześcijanina ten film może nie być wcale fajny.
Piszesz bo tobie się wydaje że wiesz coś o chrześcijaniźmie, a jesteś niestety pusty w tym względzie więc sobie odpuść.
Frailty jest filmem dwubiegunowym, fanatyzm, może choroba, a może jednak może coś astralnego.. inteligentny myśli, pustak gada byle gadać..

użytkownik usunięty
italodrone

"A czy Ty zdajesz sobie sprawę że dla twojego sekciarskiego chrześcijanina ten film może nie być wcale fajny."
Owszem, ale co to ma do rzeczy?

"Piszesz bo tobie się wydaje że wiesz coś o chrześcijaniźmie(...)"
Cóż za daleko posunięte wnioski... Powiedz proszę, co jeszcze mi się wydaje?

"(...), a jesteś niestety pusty w tym względzie więc sobie odpuść."
Jestem pełen podziwu, wiesz o mnie wszystko!

"Frailty jest filmem dwubiegunowym, fanatyzm, może choroba, a może jednak może coś astralnego.. "
Sam jesteś fanatyzm, ehh... Nie wiem skąd tyle tych 'może' w twojej wypowiedzi, może po prostu filmu do końca nie obejrzałeś? Tak się niestety składa, że to właśnie w końcówce "Ręka Boga" ukazuje całą swoją głębię, wartość, przesłanie i (o zgrozo!) w moim odczuciu było to tak jednoznaczne jak ocena, którą film ten ode mnie otrzymał.

"inteligentny myśli, pustak gada byle gadać.."
Dlaczego mnie obrażasz? Chciałeś zabłysnąć inteligencją? Nie wyszło.

Chrzecijanizm jest ideą, religią, z sekciarstwa ma tyle co napisałeś. Skoro się "wyrażasz" to ja tobie odpowiadam w podobny sposób.
Jeżeli czujesz się w ten sposób obrażony to przepraszam. Gbur jestem, szczególnie dla omijających szerokim łukiem :]
Co dla ciebie oznacza bycie porządnym człowiekiem?
Wolisz myśleć i zastanawiać się nad sensem życia, czy mieć wszystko w d*pie i traktować życie jak coś co ci się należy? (piję do idei dodopustaka)
Czy ludzie prawi chcący żyć w normalnym społeczeństwie gdzie nikt nie morduje, gwałci dla zaspokojenia swoich chorych chuci nie mogą domagać się tego?
Czy prawo ma chronić przestępców czy potencjalne ofiary?
Czy radykalizm w ochronie prawości jest gorszy od przyzwolenia na chory liberalizm?
Czy "głaskanie" przestępcy świadczy o prawości czy o słabości?
etc. etc.

użytkownik usunięty
italodrone

"Chrzecijanizm jest ideą, religią, z sekciarstwa ma tyle co napisałeś."
Co napisałem? Znowu usiłujesz mi coś wmówić! Moje wypowiedzi poruszały nie kwestię chrześcijanizmu lecz chrześcijan, a konkretniej wyznawców pewnego toruńskiego zakonnika. Ja tam do chrześcijaństwa nic nie mam. Ot, kolejna religia pokoju.

"Jeżeli czujesz się w ten sposób obrażony to przepraszam. Gbur jestem, szczególnie dla omijających szerokim łukiem :]"
Twoje zdolności telepatyczne mnie przerażają :o Ponownie masz rację, takich jak ty omijam szerokim łukiem!

"Co dla ciebie oznacza bycie porządnym człowiekiem?"
Takie pojęcie w moim słowniku nie funkcjonuje. Dobry mąż, obywatel to rozumiem, ale porządny człowiek? Samo słowo porządny nie pasuje mi jako wyznacznik osobowości. W każdym razie uważam siebie za jednostkę aspołeczną, także obawiam się, że twoje pytanie zostało skierowane pod niewłaściwy adres.

"Wolisz myśleć i zastanawiać się nad sensem życia, czy mieć wszystko w d*pie i traktować życie jak coś co ci się należy? (piję do idei dodopustaka)"
Na początku wyjaśnij mi proszę, co to jest dodopustak? oO

"Czy ludzie prawi chcący żyć w normalnym społeczeństwie gdzie nikt nie morduje, gwałci dla zaspokojenia swoich chorych chuci nie mogą domagać się tego?"
Oczywiście, że mają prawo chcieć i domagać się, ale co w związku z tym? Chcesz utopii? Idź na śmierć w imię Boga, a dostaniesz się do nieba! :)

"Czy prawo ma chronić przestępców czy potencjalne ofiary?"
Prawo ma izolować przestępców od społeczeństwa (kropka). Darmowego ochroniarza od prawa nie dostaniesz :)

"Czy radykalizm w ochronie prawości jest gorszy od przyzwolenia na chory liberalizm?"
Jesteś fanem Korwina Mikke?

Ohh... ;)
Kurde człowieku pokoju ;)ja ci nic nie usiłuję wmówić poprostu ludzie achrześcijańscy mają zawsze problem z rydzykiem.. co mam na to poradzić.
Co do omijania to nie zrozumiałeś :))) może i lepiej :)
Dalej... powiedz mi po kiego jesteś aspołeczny? co ci to daje? czy to daje ci poczucie siły? a twoje dzieci, czy to daje im siłę? będą mogły wspiąć się po drabinie społecznej do np prezydentury? Pozwolisz na to swoim dzieciom? A może ch*j cię to obchodzi?

"Dobry mąż, obywatel to rozumiem, ale porządny człowiek? Samo słowo porządny nie pasuje mi jako wyznacznik osobowości"

Kuźwa co ci nie pasuje, normalnie wkur*ia mnie to jak mało trzeba mysleć by określać się jako porządny człowiek... obywatel...??? jaki to c*uj PRLu ?? Aspołeczny jesteś w gaciach a nie w ideologii :(

dodopustak to osoba identyfikująca się z dorotą robaczewską, jesteś cool i trendy czy może myślisz? żygam jak widzę takie trfuuuuuuuuuuuuuu "kobiety"

hmmmm czytam dalej i nie pojmuję ... idźcie i i gińcie.

"Czy prawo ma chronić przestępców czy potencjalne ofiary?
Prawo ma izolować przestępców od społeczeństwa (kropka)"

NOSZ KU*WA STRASZNE !!!! PRAWO MA CHRONIĆ OFIARY !!!
izolować przestępców , nosz ... a może jesze im zupki przynosić? a jak zabiją twoją córkę to może wyjaśnić że zrobiki źle? i dać klapsa?

Kogo jestem fanem to ty najmniej wiesz, zacznij trochę myśleć o konsekwencjach życia to może twoja niewiedza będzie mniej widoczna....

użytkownik usunięty
italodrone

Cóż za urocza huśtawka nastrojów! :) Powiedz mi proszę, jesteś młody, pijany czy kobietą? ;)

"ja ci nic nie usiłuję wmówić" =/= "poprostu ludzie achrześcijańscy mają zawsze problem z rydzykiem.. co mam na to poradzić."
Kim dla ciebie jest człowiek achrześcijański?

"Dalej... powiedz mi po kiego jesteś aspołeczny?"
Myślisz, że bycie aspołecznym jest jakimś postanowieniem, decyzją, zachcianką? Mylisz się. Po prostu niektórych męczy życie wśród innych, obcowanie z innymi, bycie jednym z wielu. Cenię sobie niezależność, swobodę, indywidualność, tak ciężko zrozumieć? Nawiasem mówiąc nie uważam, żeby bycie aspołecznym było jakimś powodem do dumy :)

"a twoje dzieci, czy to daje im siłę? będą mogły wspiąć się po drabinie społecznej do np prezydentury? Pozwolisz na to swoim dzieciom? A może ch*j cię to obchodzi?"
Uważasz, że osiąganie sukcesu zawodowego jest czymś hmm... niestosownym?

"Kuźwa co ci nie pasuje, normalnie wkur*ia mnie to jak mało trzeba mysleć by określać się jako porządny człowiek... obywatel...??? jaki to c*uj PRLu ?? Aspołeczny jesteś w gaciach a nie w ideologii :("
Ideologia aspołeczna? Zaraz się dowiem, że istnieją jakieś aspołeczne subkultury... Wracając do człowieka porządnego… Jaki on może być? No jaki? Dobry, uczciwy, zadbany?! Chcesz wiedzieć jak powinno prawidłowo wyglądać twoje pytanie? Proszę bardzo: 'Czym powinna charakteryzować się osoba abyś uznał ją za wartościową?'. Ładnie? A może się czepiam? :)

"dodopustak to osoba identyfikująca się z dorotą robaczewską, jesteś cool i trendy czy może myślisz? żygam jak widzę takie trfuuuuuuuuuuuuuu "kobiety""
Nie, nie jestem cool i trendy. Jestem nudny, staromodny i zacofany, zadowolony?

"a jak zabiją twoją córkę to może wyjaśnić że zrobiki źle? i dać klapsa?"
Widzę, że odzywa się w tobie duch prawdziwego chrześcijanina :) Nie ma to jak 'oko za oko', no nie? :) A tak na poważnie... Zemsta nikomu nie przyniesie ulgi. Ani tobie ani twojej córce.

"Kogo jestem fanem to ty najmniej wiesz"
Racja, dlatego zdałem pytanie. Zacznij w końcu czytać ze zrozumieniem :)

"zacznij trochę myśleć o konsekwencjach życia to może twoja niewiedza będzie mniej widoczna...."
Konsekwencje życia? Żonglujesz słowami niczym cyrkowiec piłeczkami, tylko nie do końca zdajesz sobie sprawę co które oznacza. Konsekwencją życia jest śmierć, ew. drugie życie. Tyle w tym temacie.

Craeus "młody, pijany, kobieta" ... fajnie :))
Achrześcijański jest craeus, potrzebujesz lepszej definicji?

"Uważasz, że osiąganie sukcesu zawodowego jest czymś hmm... niestosownym?"
Nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz, nie zrozumiałeś.

"Czym powinna charakteryzować się osoba abyś uznał ją za wartościową?'. Ładnie? A może się czepiam? :)"
Ładnie jeżeli ci o to chodzi. Dla mnie porządny człowiek to prawy człowiek, społeczny, wartościowy, dbający o dobro swoje i swojej rodziny jednocześnie nie krzywdzący innych, szanujący ład w życiu, dawający dobry przykład innym, walczący ze złem, myślący, ceniący wiedzę i umiejętności itd itd.

"dodopustak to osoba identyfikująca się z dorotą robaczewską, jesteś cool i trendy czy może myślisz? żygam jak widzę takie trfuuuuuuuuuuuuuu "kobiety""
"Nie, nie jestem cool i trendy. Jestem nudny, staromodny i zacofany, zadowolony?"
TAK, może "zacofany" brzmi aż nadto pejoratywnie, ale pasuje mi.

Zemsta nie pomoże ale ulgę przyniesie, po drugie eliminacja zbrodniarzy pomogłaby całemu społeczeństwu, i po trzecie mylisz chrześcijanizm z islamem, ehhh ta niewiedza...

"zacznij trochę myśleć o konsekwencjach życia to może twoja niewiedza będzie mniej widoczna...."
"Konsekwencje życia? Żonglujesz słowami niczym cyrkowiec piłeczkami, tylko nie do końca zdajesz sobie sprawę co które oznacza. Konsekwencją życia jest śmierć, ew. drugie życie. Tyle w tym temacie."

I znów nie rozumiesz, tobie przydałoby się zacząć czytać ze zrozumieniem...
Pisałem o konsekwencjach życia a ty mi tu ze śmiercią wyjeżdżasz?!?!
Śmierć jest końcem życia (można ew. powiedzieć - etapem) ale nie jego konsekwencją, skup się :)) śmierć dotyczy życia, oczywiście, ale z niego nie wynika.
Nie chce mi się tłumaczyć tak prostych spraw, rozmawiamy zupełnie o czymś innym, zbyt wiele już się narozpisywałem, a kolejne udowadnianie że biały kolor jest biały jest męczące.

użytkownik usunięty
italodrone

Ehh... zawiodłeś mnie. Myślałem, że sobie z tobą porozmawiam kulturalnie na ciekawe tematy, dałem ci nawet drugą szansę, a ty to wszystko zaprzepaściłeś. No nic, mam nadzieję, że jesteś bardzo, bardzo młody. W przeciwnym razie klasyfikujesz się do miana przypadku beznadziejnego i najprawdopodobniej taki już pozostaniesz. Smutne.

Twoich wypocin komentował już nie będę. Z resztą nie ma nawet takiej potrzeby. Wszystko wiesz najlepiej. Więc żyj sobie w swoim świecie błogiej nieświadomości i niewiedzy, więcej karmił już ciebie nie będę. Idź precz trollu!

Po przeczytaniu wszystkich postów powyższego jegomościa stwierdzam, co następuje: Jezus Maria, co za kretyn!

użytkownik usunięty
zemstafreda

Może podasz jakieś argumenty? Chętnie się z nimi zapoznam.

ocenił(a) film na 8

To ja odpowiem za niego, bo tez mam swoje zdanie:

1/10 Omijać szerokim łukiem!
Osoba to jest totalnym nieporozumieniem. Ukazuje ona moim zdaniem dwa najgorsze twory ludzkości: fanatyzm oraz niechęć do zrozumienia zdania innych osób, jako dobre, sprawiedliwe i ich prywatne, być moze tak samo prawdziwe jak swoje własne. Zraziła mnie do siebie totalnie. Poczułem się niczym ten moher po obejrzeniu Kodu da Vinci. Moje uczucia (niekoniecznie religijne)zostały urażone dogłębnie. Śmiechem zaś napawa mnie wymądrzanie się na filmwebie. Po prostu mentalne średniowiecze :|

ocenił(a) film na 8
Muszrom

Ostatniego zdania proszę nie brać sobie do serca, troszkę mnie poniosło...

ocenił(a) film na 8
Muszrom

Tak wogóle, to film jest świetny, oceniłem go na 9/10.
Dla własnej opinii trzeba go obejrzeć samemu, ale chyba jest dość jednoznaczny w interpretacji, no poza tym, czy byli oni szaleńcami czy może faktycznie ...
;)
Wyjątkowo dobrze spędzony czas, polecam, 9/10

Zawiodłem Cię??? A za kogo ty się uważasz?? Może za boga??
Obrażasz mnie a potem oczekujesz kulturalny tfu człowieczku że z tobą porozmawiam??
Dałeś mi szansę.. no dziękuję za twoja boską łaskę, jesteś wielki :]
Moje zaprzepaszczenie zakończę samobójstwem, jestem skończony... nie obdarzyłem twych słów odpowiednią czcią, ehh..
Jestem młody, tak stwierdziłeś, pewnie wiesz najlepiej, ty z to jesteś doświadczonym człowieczkiem więc nie mogę rozmawiać na twoim boskim poziomie.
Moje "wypociny" są clou mojego życia, które zakłada, że dobro jest dobre a zło jest złe, widocznie jest to za trudne do akceptacji takich "tolerancyjnych" osób (nie obrażając osób naprawdę tolerancyjnych).
I nie wyzywaj mnie od troli bo gówno wiesz o trolowaniu. Zacznij czytać ze zrozumieniem a jak piszesz to pisz myśląc.
Nie musisz odpowiadać jeżeli masz zamiar pisać kolejne bzdety.
Zawiodę cię ponownie zapewne. Ciesz się ze swojej wiedzy i żyj w świadomości swojej racji. Tak wiesz lepiej. Żegnam !!!

użytkownik usunięty
italodrone

To rzekł i poszedł, i więcej nie wrócił.

Masz wyraźny problem z rozumieniem czytanego tekstu.
Kolejny trol co gada byle gadać :(
EOT

Stary, co Ty gadasz??? Ten film jest dobry. Zaskoczenie pod koniec mega. Caly czas mialem gostka za maniaka religijnego (a jestem Ateista), a na koncu jednak sie okazało ze to film SciFi ;)
POLECAM ten film każdemu!!! Aczkolwiek jest dosyć krwawy i pełny przemocy.

ocenił(a) film na 8
mieszk3

Serdeńko Słońce - jak zdradzasz elementy fabuły, zwłaszcza te `ważne` to pisz wcześniej SPOILER, bo zepsujesz komuś seans filmu, który sam polecasz... ;)
Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 8

7,5/10

ocenił(a) film na 9
EasterN

film jest swietny , klimat i atmosfera , wykonanie zdjecia aktorstwo itd naprawde fachowe swietny acz prosty scenariusz , jesli ktos lubi filmy o tematyce jestem czubem to pozycja obowiazkowa , 9/10

ocenił(a) film na 8
rainman149

bardzo dobry filom i co dużo pisać oby więcej takich robili a że gościu dał ocenę 1 wystarczy spojrzeć ile osób głosuję i na średnią ocenę tego filmu.Jak dla mnie zasłużone 8\10 POLECAM

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones