PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31405}

Ręka Boga

Frailty
7,0 19 513
ocen
7,0 10 1 19513
7,3 6
ocen krytyków
Ręka Boga
powrót do forum filmu Ręka Boga

Znow go obejrzałem, wiec postanowilem o tym napisac :)
Film swietny, a za zakonczenie samo nalezy sie +2 punkty.
UWAGA SPOLJER!!!
Od poczatku wierzylem i mialem nadzieje, ze te moce to nie ściema. Gdyby sie tak okazalo, film stracilby wiele wiele na wartosci..

ocenił(a) film na 5
rafusss

To fajnie, że ludzie mogą mieć tak odmienne zdanie. Bardzo szanuję twoją opinię choć moja jest dokładnie odwrotna. Ja cały czas miałem nadzieję, że oglądamy postępującą chorobę psychiczną i dzieci, które próbują sobie jakoś w tej sytuacji radzić. Potwierdzenie, że jednak chodziło o nadnaturalne siły spowodowało, że bardzo się rozczarowałem. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Borys_17

Nie Ty jedyny... wlasnie dlatego ten film jest taki wspaniały. Od małego nas programują, a tu nagle BUM - wizja naszego świata zostaje zburzona, okazuje sie, że jednak nie jest tak jak oczekiwaliśmy i jakbyśmy tego chcieli, wiec czujemy sie oszukani, rozczarowani..
Czasem fajnie jest przejsc na druga strone lustra i zobaczyć swiat z odmiennej perspektywy. Pozatym dla człowieka wierzącego takie wizje nie powinny byc niczym nadzwyczajnym, praktycznie w kazdej religii występują i zakladanie, ze 100% tych wizji jest spowodowana chorobą psychiczną jest ignorancją, zbyt mało wiemy o świecie..

ocenił(a) film na 10
Borys_17

Przypominam, że to nie ludzie byli zabijani, ale demony ktore przybraly ludzka postać. Bohater otrzymal dar ducha św, jakim byl wgląd w ich "dusze", dzieki czemu mogl ich odróżnić. Domyslam sie, jak bardzo musi Cie rozczarowywać Biblia, Koran czy Tipitaka- tam to dopiero sa nadnaturalne sily ;)

ocenił(a) film na 5
rafusss

Wręcz przeciwnie - bardzo lubię czytać Biblię. Jest fascynująca literacko: od odważnego erotyku jakim jest PnP do krwawej rzezi jaką w zemście zsyła Bóg. A nawiązując do twojej wypowiedzi... No cóż w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z demonami, wolałbym aby bohater otrzymał siły, które pozwoliłyby mu te demony z człowieka wygonić. Po śmierci zostawały ciała. Najwyraźniej ludzi. Nie znam specjalnie temetyki ale chyba demon zajmuje ciało człowieka, czyż nie? W odmiennych przypadkach ukazuje się przybierając jakąś widzialną postać i znika. Tak przynajmniej twierdzi Baranowski - a temu akurat wierzę :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Borys_17

O ile wiem, demon może przybrać postać człowieka (w oczach człowieka jedynie). Zatem niekoniecznie musi być tak, ze demon wchodzi w zajęte już przez człowieka ciało i w momencie zabicia tego demona, jego uwalniamy, a właściciela ciała zabijamy.
Mogło być również tak, ze właściciele tych ciał już dawno nie żyli, pozostało tylko ciało.

Zakładając nawet, ze w tych ciałach byli jeszcze ludzie, to w ten sposób Bóg mógłby ich chcieć uwolnić, przecież śmierć dla chrześcijanina nie jest końcem życia, a jedynie pomostem.

Jeżeli natomiast byliby to zwykli ludzie, których nazywano demonami, to jak to ukazano w filmie, byli oni źli i widocznie wg Boga zasłużyli na śmierć (np. mogli w wielu wcieleniach powtarzać ciągle te same błędy i nie ewoluować na wyższy stopień istnienia, wiec Bóg postanowił unicestwić istnienie), na wzór wielkiego potopu w biblii.

Demony nie sa zewnętrznymi istotami, wynikają ze stanów umysłu człowieka i są nierealne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones