PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31405}

Ręka Boga

Frailty
7,0 19 513
ocen
7,0 10 1 19513
7,3 6
ocen krytyków
Ręka Boga
powrót do forum filmu Ręka Boga

Narzucił człowiekowi przykazania, nie trzymanie sie ich "nagradza" piekłem. A sam ma je gdzieś.

ocenił(a) film na 7
FrankHoorigan

jest takie polskie powiedzonko "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"
mysle ze pasuje

zakladamy ze bog istnieje, nie nalezy go traktowac na rowni z czlowiekiem
przykazania sa dla ludzi, on jest na tyle "duzy" ze nie musi sie stosowac do niczego

ocenił(a) film na 7
El_Magiko

Jest takie powiedzonko "mądry głupiemu ustępuje". Więc skoro jesteś na tyle ograniczony umysłowo by wierzyć w jakieś bajki o bogu to dalsze prowadzenie tej rozmowy nie ma sensu.

ocenił(a) film na 7
FrankHoorigan

czy wierze czy nie to juz moja sprawa, nigdzie sie nie okreslilem, ale jesli jestes na tyle ograniczony ze nie potrafisz uszanowac wierzen czy przekonan religijnych innych ludzi to taka rozmowa faktycznie nie ma sensu
tolerancja religijna i kultura duchowa to takie rzeczy do ktorych trzeba dorosnac, niestety nie kazdemu to sie udaje
i nie wiem co ma tu do rzeczy to twoje powiedzonko? kto komu ma ustepowac? i w czym?
rozumiem ze z gory zalozyles ze to ty jestes ten najmadrzejszy i pewnie ja ten glupi i to chciales podkreslic tylko nie wiem w zwiazku z czym
coz, mam nadzieje ze chociaz poczules sie lepszy

ocenił(a) film na 10
FrankHoorigan

Skoro w niego nie wierzysz to po co wogóle zacząłeś temat: "Narzucił człowiekowi przykazania, nie trzymanie sie ich "nagradza" piekłem. A sam ma je gdzieś.". Znaczy się, że jednak w Boga wierzysz tylko go nie lubisz. Może wolisz tego drugiego "Pana"...?

Ciężki przypadek...

ocenił(a) film na 8
FrankHoorigan

Widzę że ręka tatusia powędrowała w nie te spodnie co powinna.

ocenił(a) film na 7
klucznik44

Ciekawe skojarzenia, twój tatuś jest księdzem?

FrankHoorigan

Aha i pewnie wierzysz w Adama i Ewę, rozstąpienie Morza Czerwonego i "Naród Wybrany". Zważ w jakim okresie był pisany Stary Testament

ocenił(a) film na 7
borsuk96

Nie wierze w takie bzdury, bo na świecie są dwie rzeczy, nauka i religia, wole być inteligentny niż wierzyć.

FrankHoorigan

Zmierzałem do tego wypowiedzi że Bóg narzucił przykazania. Każda społeczność wcześniej czy później stara się ustalać pewne zasady i tak zrobili Żydzi. Fakt że to nie Rzymianie i prawo mieli bardziej prymitywne

użytkownik usunięty
FrankHoorigan

Teraz się ubawiłem, kolejny ateista, który uważa że myśli:D:D:D
No to teraz "inteligentny"człowieku poczytaj sobie te cytaty wielu ludzi nauki. I jak sam mówisz, mądrzejszy głupszemu musi ustąpić, więc ja ustępuje pozostawiając po sobie kilka cytatów

Albert Einstein:

"Wierzę w Boga i mogę z całą sumiennością stwierdzić, że nigdy w ciągu całego życia nie uznawałem filozofii ateistycznej (...). Moja religia jest pokornym uwielbieniem nieskończonej, duchowej istoty wyższej natury."

Michael Faraday:

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki."

Izaak Newton:

"Biblia zawiera więcej potwierdzeń swej prawdziwości, niż dowolna historia świecka."

"To cudowne ułożenie Słońca, planet i komet może być dziełem Istoty wszechmocnej i rozumnej. A jeśli każda gwiazda jest ośrodkiem systemu podobnego do naszego, to na pewno wszystko zostało urządzone według podobnego planu i wszystko musi być poddane jednej i tej samej Istocie. Ta Istota nieskończona rządzi wszystkim (...). Bóg jest Istotą najwyższą, wieczną, nieskończoną(...)."

Też się uśmiałem z powyższej wypowiedzi odnośnie wiary i inteligencji. Na świece żyło tyle wierzących geniuszy, że aż strach pomyśleć, iż ktoś może wierzącemu zarzucać głupotę. Denerwuje mnie takie podejście niektórych ludzi.

użytkownik usunięty
FrankHoorigan

Tak to zostało pokazane w filmie, który mnie osobiście nie przekonuje.

FrankHoorigan

Każdy jakieś złamał to znaczy że niebo jest puste.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones