PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31405}

Ręka Boga

Frailty
7,0 19 513
ocen
7,0 10 1 19513
7,3 6
ocen krytyków
Ręka Boga
powrót do forum filmu Ręka Boga

Siekiera

ocenił(a) film na 8

Czy napis "Otis" na siekierze ma jakieś głębsze znaczenie? Czy jest to nazwa firmy;) Pojawia się w kilku fragmentach filmu.

ocenił(a) film na 7
Davidoff_Novothny

Też się nad tym zastanawiałem po obejrzeniu filmu. Tutaj link do tego co pokazuje wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Otis. Najbardziej prawdopodobne, moim zdaniem, jest to, że nazwa odpowiada miejscowości lub gminie w USA. Jednak znacznie ciekawsza jest hipoteza, że chodzi o demona. Tutaj link (http://pl.wikipedia.org/wiki/Botis).Można powiązać "działalność" demona z tym co dzieje się w filmie. "Jeśli się go poprosi opowie o wydarzeniach które miały już (np. wizje ojca) i będą mieć miejsce (listy demonów)."
PS. Mam świadomość, że odpowiadam na posta sprzed 2 lat :-)

ocenił(a) film na 6
Davidoff_Novothny

Na pewno spotkałem się już gdzieś z tym słowem, tylko nie pamiętam gdzie. Wydaje mi się, że to był jakiś demon, chyba w jakiejś grze ale pewny nie jestem.

kozior

Otis to nazwa demona z tego co znalazłam na internecie. Otis aka Botis czyli tak jak zaznaczył Piotrek1946 :)

ocenił(a) film na 10
Davidoff_Novothny

Wydaje mi się ze to może być łaciński napis ,,otium" w II deklinacji - Tłumaczenia na język polski: ład, spokój, odpoczynek, ,,otium pulvinar satanae-nieróbstwo jest łożem szatana"

Davidoff_Novothny

też się zastanawiałam, gdzieś już spotkałam się z tym słowem.

SYLWJAS

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Otis - jeden z bohaterów :)

ocenił(a) film na 8
Davidoff_Novothny

Otis po prostu imię właściciela siekiery, akurat tutaj nie ma się co doszukiwać drugiego dna ;-)

lotnik77

A właśnie, ze może mieć drugie dno.

Oto cytat z encyklopedii o demonach

Botis (Otis) FALLEN ANGEL and 17th of the 72 SPIRITS
OF SOLOMON. As a great president and earl of HELL, Botis
commands 60 LEGIONs of DEMONs. He appears in the
shape of an ugly viper but will take on human form with
large teeth and horns when commanded to do so. He carries
a sharp sword. He sees past, present, and future and
reconciles friends and enemies.

Pozdro :)

ocenił(a) film na 8
Klasykowiec

Dzięki za odpowiedzi:) A więc jednak coś jest na rzeczy...

Klasykowiec

to też tytuł jednego z kawałków jaya Z.
wg mnie (i nie tyko) gościu jest krzewicielem ideologii illuminatów

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 6
Davidoff_Novothny

Być może jakaś symbolika a być może też brand placement - firma OTIS zajmuje się wytwarzaniem schodów ruchomych i wind. Jednak nie sądzę, żeby produkowali siekiery.

ocenił(a) film na 7
Davidoff_Novothny

Ponoć "Only The Innocent Survive"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones