PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31405}

Ręka Boga

Frailty
7,0 19 513
ocen
7,0 10 1 19513
7,3 6
ocen krytyków
Ręka Boga
powrót do forum filmu Ręka Boga

rewelacja...

ocenił(a) film na 5

tak najkrócej mogę ocenić debiut reżyserski Billa Paxtona. Niesamowity, mroczny, przerażający film ukazujący piekło dwóch chłopców, żyjących pod jednym dachem z ojcem (w tej roli sam reżyser - Bill Paxton), który wierzy, że wykonuje misję oczyszczania świata z "demonów" - grzesznych ludzi, wskazywanych mu przez anioła z wizji. Młodszy Adam jest pod całkowitym wpływem ojca, bez oporów uczestniczy w krwawych wyrokach i wierzy, że "widzi" grzechy ofiar. Natomiast starszy Fenton wie, że ojciec jest szaleńcem. Kocha go jednak, a zwłaszcza młodszego brata, dlatego nie zdradza nikomu mrocznej tajemnicy. Poza tym po prostu się boi. Historię poznajemy w formie retrospekcji, gdy dorosły już Fenton postanawia wyjawić agentowi FBI, Wesleyowi Doyle, bolesną prawdę. Ale czy to napewno Fenton? Nic więcej nie powiem, bo właśnie na tym zwrocie w akcji polega cały film...
W roli małego Fentona możemy zobaczyć Matthew O'Leary'ego, niedawno widzianego w "Domestic Disturbance" jako Danny'ego, obok Johna Travolty, jego filmowego ojca. Wtedy nie zrobił na mnie wrażenia, a wręcz przeciwnie - wydawał mi się sztuczny. Tym razem aż drżałam, patrząc na jego cierpienie. Świetny dzieciak! Już nie mogę się doczekać kolejnego filmu z tym młody talentem!
Bill Paxton wybrał bardzo "śliski" temat na swój debiut, ale muszę powiedzieć, że jest niezwykle udany. Psychopatyczny morderca, wykonujący wyroki śmierci na przypadkowych ofiarach, a kierujący się słowami Boga... to coś, czego normalny człowiek nie może pojąć. Trudno też to pokazać, nie popadając w moralizatorstwo, czy też patetyczność. Tu nie mamy z tym do czynienia - zapewniam! Brak prostych odpowiedzi, szczerze powiedziawszy - brak jakichkolwiek odpowiedzi! Nawet prawdziwy morderca nie zostaje ukarany... ale reszty nie zdradzę. Sami zobaczcie, bo naprawdę warto!
PS. Po raz drugi zadaję pytanie: na co ludziska chodzą do kina? Była nas tylko czwórka na całej sali... to jakaś zgroza - reszta pewnie popędziła na "Resident Evil" - w końcu nie ma to jak gry komputerowe, no nie???

użytkownik usunięty
Jasperek

drobna uwaga
nie widzialem jeszcze tego filmu i chcialem zobaczyc czy warto na niego pojsc. no i czytam sobie Twoja wypowiedz i co widze? zaczynasz opowiadac caly film! (tak mysle, bo nie doczytalem jej do konca) wydaje mi sie, ze powinienes raczej napisac do dzialu "streszczenia". to tyle.

ocenił(a) film na 5

masz rację...
...za co serdecznie przepraszam, ale film tak bardzo mi się spodobał, że zupełnie o tym nie pomyślałam. Pisałam to na gorąco, po powrocie z kina Sorry!!!Dodam tylko, że NAPRAWDĘ WARTO zobaczyć ten film. Nie ma w nim głupiej naiwności, ani moralizatorstwa. Polecam...

ocenił(a) film na 7
Jasperek

Fakty naukowe to bóg i duchy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones