Odtwórz Zwiastun nr 1 2:22
Film

Rachel Getting Married

2008 1 godz. 54 min.
6,3 9 673
oceny
6,3 10 1 9673
6 130
chce zobaczyć
6,3 6
ocen krytyków
{"rate":6.33333,"count":6}
{"id":"467191","linkUrl":"/film/Rachel+wychodzi+za+m%C4%85%C5%BC-2008-467191","alt":"Rachel wychodzi za mąż","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/71/91/467191/7559911.2.jpg"}
Po wyjściu z odwyku Kym wraca do rodzinnego domu na ślub siostry.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Critics' Choice Najlepsza aktorka w roku 2009 dla Meryl Streep Satelita Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 2008 dla Rosemarie DeWitt
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Rachel wychodzi za mąż
Zwiastun nr 1 2:22
Rachel wychodzi za mąż - Zwiastun Nr 1 Rachel wychodzi za mąż - Zwiastun Nr 1

Kym (Anne Hathaway, „Diabeł ubiera się u Prady") wraca do domu na ślub swojej siostry Rachel (Rosemarie Dewitt, serial "Mad Men"). Rozpoczyna się pełne muzyki i miłości doniosłe wydarzenie, na które przybywają liczni krewni i przyjaciele. Kym nie jest jednak w stanie oddać palmy pierwszeństwa pannie młodej. Wkrótce tłamszone w rodzinieKym (Anne Hathaway, „Diabeł ubiera się u Prady") wraca do domu na ślub swojej siostry Rachel (Rosemarie Dewitt, serial "Mad Men"). Rozpoczyna się pełne muzyki i miłości doniosłe wydarzenie, na które przybywają liczni krewni i przyjaciele. Kym nie jest jednak w stanie oddać palmy pierwszeństwa pannie młodej. Wkrótce tłamszone w rodzinie napięcia zaczynają doprowadzać do wrzenia. Mimo, że weekend wypełniony zostaje kryzysami i konfliktami, odwaga i szczerość dwóch sióstr łączą rodzinę w celebracji. Rachel wychodzi za mąż to intymny i inspirujący portret dysfunkcyjnej rodziny starającej poradzić się z tragediami i nowymi początkami. To emocjonalna i czasem bardzo śmieszna podróż w głąb serca i ducha każdej międzyludzkiej relacji. 

boxoffice
$16 623 013 na świecie
$12 796 841 w USA
$3 826 172 poza USA
studio
Armian Pictures / Clinica Estetico / Marc Platt Productions
inne tytuły
Dancing with Shiva (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Jennifer Ehle brała udział w castingu przy obsadzaniu tytułowej roli, jednak ostatecznie otrzymała ją Rosemarie DeWitt.
Kym w przeddzień ślubu siostry rozbija samochód o skałę. Gdy kierowca ciężarówki holuje ją do domu, widać że w aucie nie ma wgnieceń.
Kym po powrocie z próbnej kolacji nadgryza plasterek arbuza po czym arbuz znika i powraca w następnej scenie, grubość plasterka też ulega zmianie.
Kim (grana przez Annę Hathaway) przebywa na odwyku.  Wychodzi na przepustkę, ponieważ jej siostra Rachel (znana z serialu "Mad Men" Rosemarie DeWitt) wychodzi za mąż. ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 77%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Nudny, ale życiowy

  caryca84 ocenił(a) film na 4

  Dałam 4/10. Film bardzo nudny, kiepskie zdjęcia. Ogólnie jakby oglądać kiepsko nagrany film z wesela. Historia mogłaby być ciekawa, ale tutaj wlecze się jak telenowela.

 • A U MNIE LEKTOR CZYTA TYTUŁ

  Reznik

  NASTĘPNY KROK

 • średnio

  leosia10 ocenił(a) film na 4

  Film mógłby być fajny, gdyby nie niektóre zbędne, albo nadmiernie wydłużane sceny. ( np. scena na przyjęciu przedślubnym, gdzie rodzinka słodzi młodej parze, albo konkurs na układanie garów w zmywarce). Bardzo podobała mi się Hathaway i chyba tylko dlatego obejrzałam do końca.

 • Być może był to dobry film...

  mitrus80 ocenił(a) film na 6

  Wg mnie wyglądało to tak jak gdyby zgraja artystów/dziwakó w wszelkiej maści zorganizowała sobie piknik na wsi i przy okazji zrobiła o tym film. Mi oglądało się to ciężko również ze względu na sposób operowania kamerą. Krótko mówiąc nie siadło mi to zbyt dobrze na wątrobie.

  1
  • jak dla mnie bardzo nudny

   p_a_l_k_a ocenił(a) film na 4

   z trudem obejrzałam go do końca, ale jeśli ktoś lubi takie opowiastki bez głębszego sensu...

   2
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.