[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":3148,"rate":6.581639135959339,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":40,"rate":7.125,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,6
3 148 ocen gry aktorskiej
Rosemarie DeWitt
Rosemarie urodziła się w 1974 roku jako córka Rosemarie Braddock i Kenny'ego DeWitta. Po ukończeniu Whippany Park High School studiowała na Uniwersytecie Hofstra, natomiast aktorstwa uczyła się w Actors Center w Nowym Jorku. Karierę zaczynała od występów w off-Broadwayowskich sztukach. Za rolę w "Small Tragedy" otrzymała Obie Award. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2004 roku w filmie "Fresh Cut Grass". W 2005 roku zagrała w filmie biograficznym o swoim dziadku, bokserze Jamesie J. Braddocku - "Człowiek ringu". Wcieliła się w postać sąsiadki Sary Wilson, a rolę dedykowała dziadkowi. Dzięki rolom w serialach "Impas" oraz "Mad Men" poznała ją szersza publiczność. Na ekranie kinowym pojawiła się m.in. w filmie "Rachel wychodzi za mąż" w reżyserii Jonathana Demme'a. Za tę rolę otrzymała nagrodę Satelity dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 października 1971

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 167 cm

Satelita
Zdobyła Satelita, 1 inna nagroda i 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Chris Messina (1995 - 2006, rozwód); 2. Ron Livingston (od 02.11.2009)
Jest wnuczką Jimmy'ego Braddocka.
Ma ośmioro przyrodniego rodzeństwa.
Ukończyła New College of Hofstra University w Hempstead (Nowy Jork, USA) z tytułem licencjata na kierunku badań kreatywnych, a następnie aktorstwo w The Actors Center w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych