PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1008}
8,0 169 tys. ocen
8,0 10 1 169198
7,5 42 krytyków
Rain Man
powrót do forum filmu Rain Man

... porzucenie wątku biznesu samochodowego.

...:::[SPOILERY]:::...
Niby żart, bo film jest wspaniały, ale jednak porzucenie tego wątku rzuca film w stronę schematów. Kończymy z pięknym obrazkiem dwóch odnalezionych braci, którzy na powrót stali się rodziną. Przy tym pięknym przesłaniu o miłości przezwyciężającej wszelkie trudności łatwo jest zapomnieć, że w międzyczasie Charlie zaprzepaścił swój biznes i będzie musiał się pogodzić z ogromną stratą pieniędzy za sprowadzone Lamborghini.

Przez większość filmu ten wątek przypominano by pokazać, że poświęcenie się rodzinie może mieć swoją cenę. Dodawało to całej historii trochę autentyczności, a moralnie słuszny (no może nie od początku) wybór Charliego czyniło trudniejszym.

Zakończenie filmu w tym jakże pięknym i inspirującym miejscu nie przyniesie jednak odpowiedzi jak rodzina Charliego przetrwa po tym gdy jego firma wpadła w tarapaty - nadużyła zaufanie klientów i będzie zmuszona ponieść dotkliwe straty finansowe. Tym bardziej, że Ray będzie wymagał sporo opieki z ich strony. Czy odbije się to na ich małżeństwie? Kto by się tam przejmował...
...:::[SPOILER OFF]:::...

To naprawdę piękny film i warto go zobaczyć. Szkoda tylko że nie pokazuje tej historii w ciut szerszym wymiarze czasowym.

użytkownik usunięty
Khaosth

Ray i Charlie wygrali w kasynie 86 tys. $, z czego 80 tys. miało właśnie pójść na spłatę tego samochodu.

ocenił(a) film na 8

Dzięki za sprostowanie! Musiałem przeoczyć te słowa. Teraz mój zarzut staje się bezpodstawny.
Inna sprawa, że to rozwiązanie wydaje mi się dość banalne, ale bezpodstawności mojego zarzutu to nie zmienia.

ocenił(a) film na 9
Khaosth

rozwiązanie i banalne, ale sceny w kasynie, dialogi, gra aktorska właśnie wtedy jest świetna.