PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627920}

Ralph Demolka

Wreck-It Ralph
7,2 82 988
ocen
7,2 10 1 82988
7,5 30
ocen krytyków
Ralph Demolka
powrót do forum filmu Ralph Demolka

Zacznę od tego, że trailer filmu był fatalny. Ani nie zabawny, ani szczególnie zachęcający. Na
film poszedłem z młodszą siostrą, zakładając, iż będzie to kolejna kiepska bajka pokroju
Epoki Lodowcowej 4, czy Meridy Walecznej. No może ostatecznie zbliży się do poziomu
Madagaskaru 3, który moim zdaniem był niezły. W moim kinie dostępny był tylko 1 seans w 3D
o godzinie 11 w poniedziałek. Pierwsze zaskoczenie spotkało mnie przy rezerwacji biletów.
Sala była praktycznie w 1/3 pełna co było w moim kinie jak dotąd nie spotykane. Szczególnie w
2 tygodnie po premierze filmu. Jeszcze większym zaskoczeniem było wejście na sale kinową,
kiedy zajęte były dokładnie wszystkie miejsca, poza zarezerwowanymi przez mnie. Ok 30 minut
reklam i start. Początek filmu średni. Sceny z trailera, ta rozmowa bohaterów... Jakoś mnie to
nie rusza. Pierwsza scena, która wydała mi się ciekawa to zamieszanie na przyjęciu u Felix'a.
Potem robiło się ciekawiej. Sceny z zabijaniem robali już zostawiały Madagascar w tyle. No i
potem pojawiła się Vanellope - chyba najfajniejsza postać z bajki od dawna. Od razu mnie
urzekła :D. No i podczas scen w jaskini, kiedy przygotowywali się do wyścigu poczułem się jak
na bajkach z wczesnego dzieciństwa typu Epoki Lodowcowej 1. Animacja "Ralph Demolka"
na prawdę potrafiła grać na uczuciach. Potrafiła zasmucić, wzruszyć, czy rozbawić i to nie przez
głupawe gagi, które coraz częściej mają miejsce w filmach XXI wieku. Wszystkie akcenty
komiczne były moim zdaniem dobrane idealnie (cola + mentos, oreo...). Także reasumując.
Film na długo zostanie w moim top 10 (na razie na 1. miejscu, zaraz przed nietykalnymi i
Forrestem Gumpem) i pierwszy raz od dawna mam chęć obejrzeć go ponownie, jak
najszybciej to możliwe.

ocenił(a) film na 8
bartexi

Pół godziny reklam? To co to za kino? W Multikinie, gdzie i tak trudno wysiedzieć, jest dokładnie 15 minut reklam.

ocenił(a) film na 5
bartexi

Bardzo fajna bajka, ale z tym wszech-czasów nie przesadzaj ;d

ocenił(a) film na 8
M0RiARTY

To taka bardzo subiektywna ocena :p. W każdym razie podobała mi się bardziej niż Odlot, Shrek, czy Potwory i Spółka. No może trochę przesadziłem, ale na pewno ma szanse być w TOP 10 bajek :D

ocenił(a) film na 5
bartexi

Na pewno w TOP 10 bajek Disneya ;D Bo jest mnóstwo świetnych animacji, ale niestety nie aż tak znanych. Na przykład Persepolis (chociaż to już całkiem inny typ) czy Spirited Away które pomimo wielu prestiżowych nagród nigdy nie zdobyło takiej popularności co bajki od Pixara, Disneya czy Dreamworks.
A, i jeszcze chciałbym Ci polecić "Stalowy Gigant" bo jeśli jesteś fanem animacji, a tym bardziej Disneya to na pewno przypadnie Ci do gustu ;)

ocenił(a) film na 10
bartexi

mi ralph również podobał się nieprzeciętne i dziś ciągnę na to męża po raz drugi - jestem niewyleczalną maniaczką jeśli idzie o disneya. ale najwyraźniej gust Twój i mój trochę się różnią, bo uważam Meridę również za bardzo fajny film, a z kolei Madagaskar to zupełnie nie mój klimat. ale ralph rządzi zdecydowanie, zwłaszcza fraszyńska :)

ocenił(a) film na 8
siossstrzyczka

Na filmie byłem dziś po raz drugi :D. Ponadto obejrzałem po angielsku. I mi do gustu bardziej przypadła polska wersja, szczególnie głosu Vanellope :).

ocenił(a) film na 4
bartexi

Bez urazy, ale wygląda mi to na artykuł sponsorowany :-)

Bajek duuużo oglądałem, i to zarówno w wersji 2D i 3D, w TV i w Kinie. I chyba żadnej - od Kubusia Puchatka po najnowsze Meridy obejrzałem. Więc twierdzenie że Ralph to bajka wszech czasów jakoś jest IMHO mocno na wyrost. Powiem więcej - jest to jedna z nielicznych bajek, które mnie zmęczyły i nie dotrwałem do końca. Animacja ładna, ale fabuła typu "heja byle do przodu". Ani te mentosy mnie nie urzekły, ani król cukierkowej krainy, ani Ralph ani Felix. Shrek takie bajki zjada widłami na śniadanie ;-)

I podobnie jak Odlot ta bajka bez większych sensacji.

ocenił(a) film na 8
zmechu

Może i trochę tak wygląda :D. Ale mi się naprawdę spodobała. Uwielbiam takie historie :p. Shrek nie trafił specjalnie w mój gust. Humor co prawda lepszy, ale fabuła mi nie przypadła do gustu. Jak już mówiłem film spodobał mi się nieprzeciętnie i chciałem się podzielić odczuciami. Nigdy nie byłem graczem (chociaż postaci kojarzę) także, dla mnie mogłoby być tam zupełnie wymyśleni bohaterowie, a film nie straciłby na wartości (dla mnie oczywiście :p). Gdyby nie młodsza siostra w ogóle filmu bym nie zobaczył, bo trailer wydawał mi się kiepski. W filmie szczerze mówiąc bardziej podobał mi się humor z oreo, czy mentosami niż nawiązania do gier. Mnie bajka zupełnie nie zmęczyła, a raczej odczułem że była o wiele za krótka. Ok, przyznaję, że "bajka wszech czasów" faktycznie tu nie pasuje, skoro film jednak nie podoba się dużej ilości osób. W każdym razie jak na razie jest to moja ulubiona animacja.

ocenił(a) film na 7
bartexi

"Chyba najlepsza bajka wszech-czasów" I po tych słowach czytanie twojego postu zakończyłem... Sory ale taki "obiektywizm" walić na sam początek? Dude, tak się nie robi -.-"

ocenił(a) film na 8
xRuFuSx

No dobra :D. Pisałem to zaraz po przyjściu z kina, a że spodobało mi się to niezwykle trochę przesadziłem. W każdym razie jak dla mnie to najlepsza bajka wszech czasów :D.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones