PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9062}

Rambo 3

Rambo III
6,7 57 615
ocen
6,7 10 1 57615
4,9 7
ocen krytyków
Rambo III
powrót do forum filmu Rambo III
LeoMessi86

A kto ku.wa patrzy na oceny na filmwebie? Chyba tylko 13-letnie gimbusy.

ocenił(a) film na 10
spike_lee

Tak jest!

ocenił(a) film na 7
LeoMessi86

Bardzo smutny film mimo wszystko. USA i Rosja po przeciwnych stronach, zamiast dogadać się i zrównać z ziemią to siedlisko dziczy i terroryzmu jakim jest Afganistan.

CorporalHicks

ale przecież zrównanie z ziemią Afganistanu nie jest NIKOMU na ręke.
poćwicz polityke

ocenił(a) film na 4
CorporalHicks

Dogadać się? O czym ty mówisz? Afgańczycy choć święci nie są, to łatwego życia chyba nigdy nie mieli... To samo powiedziałbyś o Polsce? Zrównać z ziemią i niech Niemcy z Rosjanami się dogadają? Bez przesady...

ocenił(a) film na 7
Juna_3

Nie można porównywać Polski do muzułmańskiego kraju, którego obywatele znani są z przeprowadzania zamachów terrorystycznych na całym świecie, kraju gdzie kobiety mają praktycznie szlaban na edukację a ofiara gwałtu może ponieść surowszą karę niż sam gwałciciel. Sowieci na pewno święci nie byli, ale może zapewnili by przynajmniej w Afganistanie wodociągi, kanalizację czy elektryfikację. No i zmusiliby Afgańców do przynajmniej częściowego równouprawnienia płci.

ocenił(a) film na 4
CorporalHicks

Myślisz, że kiedy nastąpił radykalizm w państwach tamtej części świata? Jasne, ich kultura mocno różni się od naszej. Jasne, kobiety mają tam zupełnie inne prawa, czy ich brak. Zależy jak na to się patrzy... Poszukaj jednak informacji, jak wyglądało życie w tamtych krajach w tamtych czasach. Inaczej. Radykalizm, który obecnie znamy, to twór kilku różnych czynników... Między innymi tego, że jedno czy drugie państwo okupowało dany kraj, starsi zostali zamordowani lub zginęli podczas wojny, a te dzieci, które przeżyły musiały stać się dorosłymi. Wtedy np Stany nie pomogły budując szkoły etc... Te dzieciaki widziały tylko wojnę, nie znały języka, nie czytały gazet, a nawet gdyby znały, to i tak o części rzeczy nie miały by pojęcia, bo cześć operacji była tajna. Zatem mając pewne obrazki przed oczami, plus propaganda tych czy owych i masz gotowych bojowników, pełnych nienawiści. Tej nienawiści niestety nie da się już opanować... W taki oto sposób tworzy się radykalizacja... PS Polski do Afganistanu jako tako nie porównuję, odniosłem się tylko do konkretnej sytuacji. Nie całokształtu. Zobacz jak propaganda parędziesiąt lat temu sprawiła, że ludzie dziś są i tęsknią za "komuną". Bo czy stoi, czy się leży... Kto miał dzieciakom z tamtych czasów w Polsce wytłumaczyć, że komuna to nic dobrego, skoro większość naszej inteligencji została wymordowana? Najpierw w trakcie wojny, potem po wojnie. Niestety, później nasza mentalność i polityka nie mogły inaczej wyglądać niż to co widzisz teraz. Po prostu nie mamy od kogo brać wzorców, nie ma nas kto uczyć kultury, specjalizacji etc. Podobnie jest w innych krajach w naszym regionie - była Jugosławia chociażby... W tamtych państwach (np Afganistan, czy Iran) społeczeństwo zostało stłamszone przez radykałów. Tutaj nastąpił umysłowy zastój - patrz ile jest patologii czekającej na darmowe życie... A ty płać pińćsetplusy... Na takich co żyją z tego typu zapomóg i nie myślą iść do pracy, bo im się to nie opłaca.

ocenił(a) film na 6
LeoMessi86

Nie wiem co masz do oceny.
Rambo jest dobrym filmem. Dwójka średnia. Trójka słaba.
Rambo 1 1982 imdb 7,7
Rambo 2 1985 imdb 6,4
Rambo 3 1988 imdb 5,7

Poza tym patrzeć na oceny filmów na filmwebie ?
Na tym portalu filmy słabe, średnie i dobre mają porównywalne oceny.
Zdarza się, że film słaby ma wysokie noty. A film dobry niskie.
Na zagranicznych portalach nie ma takich kwiatków.
Filmy słabsze mają niższe oceny, a lepsze wyższe.
Oczywiście też trzeba patrzeć na gatunek.
Na imdb mniej jest na przykład filmów akcji, horrorów, komedii z
ocenami 8 z hakiem czy nawet 7 z hakiem niż w takich gatunkach jak dramat czy thriller.

ocenił(a) film na 8
LeoMessi86

Film świetny, może poza walką na kije, choć wpisuje się w realizm ;)
Prawdziwe męskie kino. Obejrzane, po raz kolejny.

W swoim gatunku klasyk. Nie wiem skąd maliny.
Poza tym, aby spojrzeć na to szerzej trzeba przeczytać książkę. Nie mówię, że wnosi to nie wiadomo ile, ale coś wnosi.
Bardzo mi się podobała i dopełniła całości, szczególnie w aspekcie fabularnym (i jakby nie patrzeć dramatu Rambo).

ocenił(a) film na 10
LeoMessi86

Też tego nie rozumiem

ocenił(a) film na 6
Rambo_115

No właśnie przez to że namieszali w tej dziczy to ta dzicz właśnie się na nich zemściła.

Ale będąc obiektywnym film staje po stronie uciśnionych a ZSSR był w tym czasie najeźdźcą na Afgan więc z moralnego punktu widzenia jest ok.

To że Afganu nie da się ucywilizować w ramach naszego pojęcia świata to inna kwestia.

Moim zdaniem film jest bardzo dobry i ZSSR był złem nikt tu nie powinien się zastanawiać dlaczego wszyscy walczyliśmy o naszą wolność w 1989 nawet tak ułomną w pierwszych etapach.

Niestety nic nie zmieni natury ludzkiej która ciągnie do zła dlatego każdy system stworzony przez człowieka jest skorumpowany.

LeoMessi86

Kurka wodna ..za ta role Sylwek dostał złota malinę ....Rambo na vhs toz to moja młodość w PRL

LeoMessi86

kazde pokolenie ma swoj klasyk, tak bedzie z kazdym nastepnym klasykiem kolejnego pokolenia, rachunek jest prosty starsi umieraja mlodzi zyja dalej i sie starzejom

ocenił(a) film na 3
LeoMessi86

Przez propagandową wymowę.

użytkownik usunięty
LeoMessi86

Oglądnąłem teraz ten film po raz kolejny i muszę przyznać, że nabrał on całkowicie nowego życia, stając się po ataku USA na (między innymi) Afganistan własną autoparodią.

Poziom propagandowych bredni w tym filmie poraża, dopiero propaganda lewacka była w stanie wzbić się na wyżyny jeszcze dalece większego absurdu. Taką to własnie drogę jako cywilizacja odbywamy, w coraz większy obłęd. A jak się to wkrótce skończy, czy też już kończy, to chyba oczywiste.

ocenił(a) film na 6

No niestety aby traktować politykę w tym filmie poważnie to trzeba mieć płaski mózg. Sly słynie z tego że napierdziela filmów kilkanaście ale nie wszystkie są dobre.

LeoMessi86

Bo jest słaby i naiwny. Pamiętam jak za dziecka była to moja ulubiona część Rambo, bo dużo się działo, ale jak dorosłem to i człowiek zaczyna patrzeć też na artystyczna część filmu i ona w 3jce jest słabiutka. Zaś z wiekiem zacząłem doceniać 1wszą część która uważam za masterpiece gatunku.
3jka na filmwebie ma raptem 6,7 i uważam ze jest to ocena mocno na wyrost.
1nka ma 7.3 i uważam, że jest to ocena zaniżona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones