PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123312}

Ratatuj

Ratatouille
7,3 285 837
ocen
7,3 10 1 285837
8,1 32
oceny krytyków
Ratatuj
powrót do forum filmu Ratatuj

z reguły nie oceniam filmów negatywnie, które zostały docenione przez innych filmwebowiczów, ale w wypadku tego chłamu, moja ocena różni się drastycznie.
Po pierwsze animacja nudna
Po drugie main bohater szczur?
p.s. ogladalem wersje z dubbingingiem, w której to głos podkłądał zbigniew zamachowski- tandetny aktor, karykatura faceta(hehe pan wołodyjowski)
na sam jego głos chciało mi sie wymiotowac

ocenił(a) film na 10
Blake89

cóż... należysz do mniejszości. ja nalezę do tych, którym się podobało i uważam, że film jest świetny. no może w niektórych momentach przesadzony, ale to przecież animacja, fantazja...

Blake89

> z reguły nie oceniam filmów negatywnie, które zostały docenione przez innych filmwebowiczów

polsa języka być trudna języka ?

Blake89

Odnoszę dziwne wrażenie, iż żenujący jest Twój komentarz, a nie ten film...
Każdy ma prawo mieć własną opinię i własne zdanie, ale chyba można je przedstawić bez obrażania innych? (pytanie retoryczne...).
Nie wiem co złego widzisz w ukazaniu szczura jako głównego bohatera- nie uzasadniłeś tego, ale dla mnie równie dobrze mógłbyś stwierdzić, że czołową postacią w bajce nie może być np. czarnoskóra królewna ( bo co??? czarnoskóra osoba nadaje się tylko na sprzątaczkę w filmie???!!!).
Poza tym jak dla mnie animacja nie miała w sobie ani krztyny nudy, ale to znowu kwestia gustu, lub- jak sądzę w tym przypadku, być może ADHD (bez obrazy, ale może warto się nad tym zastanowić drogi autorze...).
Na koniec, z lekką irytacją i nutka rozżalenia, wspomnę o przytykach względem jednego z najlepszych aktorów na świecie (nie sądzę bym była osamotniona w tej opinii) pana Zbigniewa Zamachowskiego.
Wybacz mi znów autorze, ale kompleksy naprawdę da się leczyć i nie jest w niczym pomocne wyżywanie się na Bogu ducha winnych aktorach- a już na pewno tak utalentowanych jak pan Zamachowski.
Możesz się tylko wstydzić swojej ignorancji względem dokonań tego człowieka, z którego możemy być naprawdę dumni jako fani kina (nie tylko polskiego), osoby posiadające względny słuch muzyczny, czy po prostu Polacy.

teriperez

nie powinienem czytać odpowiedzi na mój komentarz, żeby nie podnosić sobie ciśnienia. Skoro jednak przeczytałem to stwierdzam,że poza komentarzem Moude_Bouvier nie ma jakichś sensownych odpowiedzi na mój komentarz.
odpowiedź uroboric to najlepiej opisać tak-??? ktoś tu się powinien wrócić do szkoły
natomiast teriperez.... no prosze, przecież w jej poście brakuje jakichkolwiek sensownych argumentów. Jakaś fanka Zamachowskiego? Nie wiedziałem,że polskie "gwiazdy" mają swoich fanbojów. Widocznie można mnie wciąż czymś zaskoczyć
Chciałbym podkreślić, iż z reguły staram się unikać komentowania filmów, bo wiem czym to grozi na każdy nieszkodliwy komentarz można uzyskać przynajmniej kilka odpowiedzi, z czego przynajmniej 1 będzie obraźliwa, a druga po prostu głupia.
W dobie globalnego internetu tak się niestety dzieje, iż zarówno ludzie kulturalni, rozsądni jak i głupcy mogą pisać co im się żywnie podoba.
pozdrawiam większość filmwwebowiczów (poza trolami).
Proszę nie wypowiadać się już w tym wątku, chyba że ma ktoś coś sensownego do napisania, bez wulgaryzmów i chamstwa.
p.s Na przyszłość postaram się już więcej nie komentować filmów. Moim komentarzem chciałem jedynie przestrzec niektóre osoby przed tym filmem. Są różne gusta i guściki. Nie każdemu ten film musi się podobać.
Może byłem troche za ostry wobec Zbigniewa Zamachowskiego, ale na pewno nie można go nazwać wybitnym aktorem

Blake89

Nie wiem co Ty masz do Zamachowskiego, dobrze zrobiony dubbing.

Blake89

urobiroc ma rację- zdanie "z reguły nie oceniam filmów negatywnie, które zostały docenione przez innych filmwebowiczów" jest niepoprawne. To Tobie radziłabym wrócić do szkoły.
Co do samego filmu wypowiem się, kiedy go obejrzę, czyli za jakieś dwie godzinki, bo za chwilę leci na CC ;)
Aha, szczur na głównego bohatera nadaje się równie dobrze, jak lew, niedźwiedź, słoń, pies czy jakiekolwiek inne zwierzę z wykorzystanych już przez Disneya.

Blake89

No to się uśmiałam... Drogi "niekolego", nie masz absolutnie żadnej władzy nad tym czy ktoś się jeszcze wypowie pod tym tematem czy nie, wie prosić sobie możesz do woli. Jeżeli nie chcesz podnosić sobie ciśnienia, to w ogóle nie zakładaj żadnych tematów, ale cóż niektórzy nie uczą się na własnych błędach- skoro, jak sam piszesz, znowu go popełniłeś, to wiesz do kogo piję... Jeżeli zaś się tyczy obrażania innych, to kto jak nie ja powinnam czuć się właśnie przez Ciebie obrażona? Ogarnij się troszkę i jeżeli już, to zauważ, że jestem kobietą, a nie mężczyzną(to apropo "fanbojów", bo inaczej trudno mi jest zrozumieć to zawiłe słownictwo- ironia), ale być może obie płcie są Ci obce... Tak, to faktycznie otwarty sarkazm. Mam takie samo prawo doceniać Zamachowskiego, jak Ty nie lubić filmu o którym mowa w temacie. Nie masz za to prawa obrażać innych- w moim mniemaniu zwłaszcza tego aktora, o którego poszła cała Twoja riposta i zawarta w niej zawiść. Masz gościu problem i to wyraźny. Lecz się. Choć czuję, że po Twojej ostatniej wizycie Twój psychiatra dostał załamania nerwowego, stąd te braki w ogładzie. Ok, poobrażałam Cię- musiałam się wyżyć, bo w końcu chamem jesteś i na nic innego z mojej strony nie zasługujesz. Brakuje Ci umiejętności czytania ze zrozumieniem, skoro uważasz, że brakuje mi argumentacji, przy czym sam w żaden konkretny sposób nie odpowiedziałeś na moje wątpliwości. Co do Zamachowskiego, to chciałabym wiedzieć co Ty w ogóle o Jego zdolnościach wiesz, skoro jesteś tak skłonny do krytyki? Widziałeś Go raz czy dwa na ekranie i już w nocnik sikasz? Sądząc po nicku niewiele masz lat, więc też jeszcze życia pewnie nie znasz. Naucz się doceniać ludzi, bo może się okazać, że Ci najbardziej zagorzali przeciwnicy potrafią być też najwytrwalszymi przyjaciółmi. Trzeba sobie jedynie umieć ich zjednać. Żegnam wylewnie.

ocenił(a) film na 10
Blake89

Ja uwielbiam tą animację. Nie wiem jak komuś ona może się nie podobać!!!!!!!!!!! =P!!!!!!!!!!!!=P

ocenił(a) film na 8
Blake89

Przed chwilą leciał na Comedy Central i obejrzałam go po raz 3:) Zabawny, słodki, fabuła oryginalna. Zdecydowanie jeden z moich ulubionych aniomowanych filmów :) Co do Zamachowskiego to uważam, że sprawdza sie w dubbingu, jedyne co może mi przeszkadzać to to, że za bardzo pamiętam go jako Shreka ;)

Blake89

Widać przespałeś lekcję o symbolice w bajkach. Wszystko bierzesz zbyt dosłownie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones