PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876601}

Rebel Moon - Część 1: Dziecko ognia

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire
5,1 19 755
ocen
5,1 10 1 19755
3,9 11
ocen krytyków
Rebel Moon Część 1: Dziecko ognia
powrót do forum filmu Rebel Moon - Część 1: Dziecko ognia

Ostatnio obejrzałem Twórcę, następnie wziąłem się za to dzieło. Co z tego że dzisiejsze produkcje wizualnie stoją na wysokim poziomie, kiedy to historia i emocje oddane na ekranie kompletnie kuleją. Mam wrażenie że staczamy sie równią pochyłą w porównaniu do tego co kino było nam wstanie zaoferować 20 lat temu. Efeky vod? Głupiejącego odbiorcy?

ocenił(a) film na 2
Tethys

Ludzie coraz mniej czytają. Zamiast tego w dzieciństwie sięgają po komiksy i nie wyrastają z tego. Skąd mają wiedzieć jak umiejętnie i harmonijne opowiada się historie? Czytanie książek nie tylko rozwija wyobraźnię i słownictwo, ale ogólnie poszerza horyzonty i rozbudowuje tzw. wrażliwość artystyczną. Wraz z opisem bohatera pojawia się jego psychologiczna głębia. W komiksie wystarczy kreska, szablon, dwa kolory.
To prawda, że w latach 80. i 90. też istniało kino dla najmniej wymagających, ale nawet filmy z Van Damme czy Seagalem miały jakieś tempo czy dramaturgię. Rebel Moon niedorobiony jest też w większości innych aspektów sztuki filmowej. Rażąco słaba jest reżyseria, wraz z montażem, prowadzeniem aktorów, kontrolą planów. Zack Snyder skompromitował się tym filmem, ale nie on jedyny doprowadził do jego realizacji. Była wytwórnia, producenci, zapewne z kilkadziesiąt osób, które musiały wcześniej przeczytać skrypt. I nikt nie zareagował?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones