Rebelia

Captive State

2019 1 godz. 49 min.
5,6 4 145
ocen
5,6 10 4145
2 589
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Rebelia
  • Phoenix_4 ocenił(a) ten film na: 8

Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona produkcją, zwłaszcza mocnym początkiem i końcem. Na pochwałę zasługuje dobra muzyka i montaż. Niektóre ujęcia naprawdę cieszyły oko (końcowa scena mega). Nie dowiedzieliśmy się wiele o samych obcych, co zwykle jest minusem, bo wtedy twórcy skupiają się na fajerwerkach i wyprutych flakach zamiast fabule. Tutaj jednak chodziło o komentarz społeczny i to już cecha dobrego SF. Były momenty, które trochę się dłużyły, ale nawet pomimo mojej wrodzonej niecierpliwości nie miałam ochoty przerywać filmu. Intrygująca była rola Goodmana. Widać było, że bohater kryje dzieciaka i robi kilka podejrzanych rzeczy, ale wciąż byłam przekonana, że zależy mu na rozwiązaniu sprawy, a właściwie na tym, by nie niszczono miasta i nie było ofiar. Dopiero gdy zabito Jedynkę, zaczęłam się domyślać, o co tu tak naprawdę chodzi. Więc plus dla reżysera.

• gurol4810 ocenił(a) ten film na: 8

Phoenix_4 Człowiek ma już dość tego wizerunku, gdzie obcy rozpierniczają całą planetę, a potem dzielni jankesi ratują świat. Tutaj mamy coś innego, całkowicie inne podejście do konfliktu obcy-ludzie. Cały czas byłem ciekawy co się wydarzy i dopiero w końcówce dowiedziałem się kto jest jedynką. Film bardzo warty oglądnięcia.

• OmniModo ocenił(a) ten film na: 8

gurol4810 Oj, tak , to zakończenie było świetne. W trakcie filmu było troszeczkę mielizn, ale łatwo o nich zapomnieć po obejrzeniu końcówki. Dzięki temu nadaje się 8/10

• baszarteg_filmweb ocenił(a) ten film na: 3

Phoenix_4 Prowokator powinien reprezentować poziom zbliżony do prowokowanego ,nie zawsze tak jest nieezzdety
    ,wesoła partaninka, Ale aleee ,pewnie mnie się wątki pomyliły ;)

• blondi_filmweb ocenił(a) ten film na: 3

Phoenix_4 Tak czy smak, mimo tego ze samych obcych mamy tu jak na lekarstwo( co zazwyczaj przyciąga widzów) to Twórcy i tak jak w większości filmów kreują ich jak bezrozumne bestie gotowe zabijać wszystkich na swojej drodze. Gdyby zrobili ten film nawet bez obcych dostali by ten sam mizerny efekt