Captive State

1 godz. 49 min.
5,7 5 700
ocen
5,7 10 5700
2 683
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":788168,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Captive+State-2019-788168/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Rebelia
 • Phoenix_4 ocenił(a) ten film na: 8

  Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona produkcją, zwłaszcza mocnym początkiem i końcem. Na pochwałę zasługuje dobra muzyka i montaż. Niektóre ujęcia naprawdę cieszyły oko (końcowa scena mega). Nie dowiedzieliśmy się wiele o samych obcych, co zwykle jest minusem, bo wtedy twórcy skupiają się na fajerwerkach i wyprutych flakach zamiast fabule. Tutaj jednak chodziło o komentarz społeczny i to już cecha dobrego SF. Były momenty, które trochę się dłużyły, ale nawet pomimo mojej wrodzonej niecierpliwości nie miałam ochoty przerywać filmu. Intrygująca była rola Goodmana. Widać było, że bohater kryje dzieciaka i robi kilka podejrzanych rzeczy, ale wciąż byłam przekonana, że zależy mu na rozwiązaniu sprawy, a właściwie na tym, by nie niszczono miasta i nie było ofiar. Dopiero gdy zabito Jedynkę, zaczęłam się domyślać, o co tu tak naprawdę chodzi. Więc plus dla reżysera.

 • gurol4810 ocenił(a) ten film na: 8

  Phoenix_4 Człowiek ma już dość tego wizerunku, gdzie obcy rozpierniczają całą planetę, a potem dzielni jankesi ratują świat. Tutaj mamy coś innego, całkowicie inne podejście do konfliktu obcy-ludzie. Cały czas byłem ciekawy co się wydarzy i dopiero w końcówce dowiedziałem się kto jest jedynką. Film bardzo warty oglądnięcia.

 • OmniModo ocenił(a) ten film na: 8

  gurol4810 Oj, tak , to zakończenie było świetne. W trakcie filmu było troszeczkę mielizn, ale łatwo o nich zapomnieć po obejrzeniu końcówki. Dzięki temu nadaje się 8/10

 • baszarteg_filmweb ocenił(a) ten film na: 3

  Phoenix_4 Prowokator powinien reprezentować poziom zbliżony do prowokowanego ,nie zawsze tak jest nieezzdety
  ,wesoła partaninka, Ale aleee ,pewnie mnie się wątki pomyliły ;)

 • blondi_filmweb ocenił(a) ten film na: 3

  Phoenix_4 Tak czy smak, mimo tego ze samych obcych mamy tu jak na lekarstwo( co zazwyczaj przyciąga widzów) to Twórcy i tak jak w większości filmów kreują ich jak bezrozumne bestie gotowe zabijać wszystkich na swojej drodze. Gdyby zrobili ten film nawet bez obcych dostali by ten sam mizerny efekt

 • WojtekJot ocenił(a) ten film na: 8

  blondi_filmweb Tyle, że obcy tutaj nie byli kompletnie zainteresowani zabijać wszystkich na swojej drodze.
  Podporządkowali sobie Ziemian, a Ziemię traktowali jak miejsce eksploatacji surowców, wywozili wszystko na swoją planetę.
  Ziemian zdominowali. Zamiast ich zabijać, podporządkowali ich sobie, wprowadzili zasady i prawa, a ich przestrzegania pilnowali inni Ziemianie.
  Jeśli kogoś zabijali, to tylko tych, którzy przeciwstawili się zasadom - i mieli do tego specjalne jednostki.

 • GROT7X ocenił(a) ten film na: 7

  WojtekJot Jasna sprawa, ale chodzi tu o sam wizerunek tych obcych, którzy po prostu przypominają potwory rodem z koszmaru lub dzikie, bezmyślne bestie, niezdolne do wciśnięcia guzika od pilota, nie wspominając już o opanowaniu technologii lotów kosmicznych :-) Aby uzyskać bardziej przekonujący obraz wysoce rozwiniętych kosmitów, należałoby uczynić ich bardziej "ludzkimi" i nie chodzi tu tylko o humanoidalną postawę, ale przede wszystkim o rozum, przebiegłość, spryt, zdolność do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ba, mogliby wyglądać jak Anioły, być piękni, nienaganni, odpowiedzialni i majestatyczni, ale pod tą powłoką powinien znajdować się mrok i oświecenie, na wzór dwoistości naszej natury. Mówiąc tak w dużym skrócie.

 • GROT7X Ich wygląd zewnętrzny to były tylko "kombinezony". W jednej ze scen kiedy bohaterowie walczą z obcym na parkingu, jeden z bohaterów ściąga obcemu maskę i ten się dusi. Co mówi nam, że obcy rozwinęli swoją technologię do tego stopnia, że nie używają prostych kabelków jak my tylko mają jakąś bio technologię organiczną, a "najeżone" kombinezony pewnie są jednocześnie dobrą obroną na wrogich planetach.

 • WojtekJot tak jak np niemcy u nas

 • Phoenix_4 Według mnie nie do końca było pewne co Goodman kombinuje. Film do końca trzyma w niepewności. Świetne kino dla koneserów S-F.