Rebelia

Captive State

2019 1 godz. 49 min.
5,6 4 145
ocen
5,6 10 4145
2 589
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Rebelia
 • Jak zwykle film, który nie ocieka CGI, w którym akcja toczy się niespiesznie, nie wszystko jest łopatologicznie wyjaśniane w retrospekcjach, brakuje ostrej napierdalanki i ludzi w trykotach - taaak, ten film nie ma szans przypaść do gustu masowej widowni.
  Jeśli jednak lubicie zgrabnie napisany scenariusz, z początkiem i końcem, który nie woła o pomstę do nieba, szacunek dla inteligencji widza, nie macie jobla na temat rasistowskich podtekstów (co wyziera z niektórych komentarzy na FW), nie tęsknicie za supermocami - ten film jest dla Was. Nie jest to arcydzieło gatunku, ale dobrze, porządnie zrobione SF, którego tak mało jest na ekranach.

 • baszarteg_filmweb ocenił(a) ten film na: 3

  rafiol Mocną stroną "Captive state " jest właśnie szkatułkowy scenariusz w którym metafizyczne wątki splatają się z onirycznymi wizjami głównych bohaterów.Scenariusz nazwany przez Siergieja Michajłowicza Eisensteina z "The Philadelphia Inquirer "- "czystą poezją najwyższej próby "

 • baszarteg_filmweb I tą "czystą poezję najwyższej próby" wyceniłeś na 3 ?

 • baszarteg_filmweb ocenił(a) ten film na: 3

  Andreaszczecin Nie lubię poezji.

 • baszarteg_filmweb Ok

 • baszarteg_filmweb Metafizyczne wątki? Oniryczne wizje? Chyba oglądaliśmy 2 różne filmy.... Scenariusz owszem jest ciekawy i ładnie się rozwija ale jest bardzo... przyziemny.

 • baszarteg_filmweb ocenił(a) ten film na: 3

  Piterek83 przyziemny ? Gęsty raczej .

 • baszarteg_filmweb Szanuję ten komentarz. Eisenstein wielkim krytykiem jest, a kto uważa inaczej ten trąba

 • rafiol Zgadzam się. To klasyczne niskobudżetowe sci-fi z oryginalnym scenariuszem i ciekawym podejściem do tematu inwazji. Oczywiście brak efektów, wolna i niezbyt oczywista narracja sprawia,że większość ludzi przestanie oglądać w połowie filmu, ale dla wielbicieli gatunku warto poświęcić czas.

 • mackiki ocenił(a) ten film na: 3

  rafiol ale ten film jest i tak mocno sredni

 • seboka ocenił(a) ten film na: 10

  mackiki A wiesz co przynieśli Grecy ?

 • mackiki ocenił(a) ten film na: 3

  seboka Nie rozumiem pytania

 • seboka ocenił(a) ten film na: 10

  mackiki Konia Trojańskiego, jedynką był ten śledczy. "Strzeż się Greków co prezenty przynoszą".

 • mackiki ocenił(a) ten film na: 3

  seboka No spoko ale dac 10 temu filmowi to lekka przesada

 • uFGoogle ocenił(a) ten film na: 3

  rafiol jak dla szacunku dla inteligencji widza to za dużo było ultrapoprawności politycznej. Chyba w każdej minucie filmu... dostrzegłem nawet faceta przebranego za prostytutkę który szedł na "akcję" partyzancką. Dla mnie i mojej inteligencji to za dużo.

  Trochę śmieszą mnie komentarze ludzi poniżej z forum - ekscytujących się że to "film o naszej przyszłości" Taki film jak ten wypełniony subtelnymi (lub też nie) szczegółami powoli i delikatnie(lub też nie) zmienia postrzeganie świata dostosowując go do oczekiwań ludzi którzy są odpowiedzialni za wprowadzanie taki elementów do masówek jak np ta.

  Mówiąc krótko ten sam film traktujący o 'podboju' jest narzędziem któree modeluje masy (nas) tak jak tego chcą pewne nieznane nam grupy mające władzę i środki do takich rzeczy. My nie wiemy kto to jest ale widzimy do czego dążą - np afirmacja homoseksualizmu (ale na tym się nie zatrzymało ale i na kolejnych literach alfabetu się też nie zatrzyma) to tylko jeden przykład.

  Ten film oprócz tego że posiada pewną wartość artystyczną (chociaż uważam osobiście - niezbyt wielką i głównie od graficznej strony przedsięwzięcia) to jest to forma lekkiej propagandy mającej wpływać na widza w żądany sposób.

  Tyle ode mnie za poprawność polityczną zawsze obniżam ocenę - taki już jestem.

 • uFGoogle To chyba dobrze, że ostrzegają nas przed globalnym nadzorem? No chyba, że wg ciebie film ma nas do tego przyzwyczaić - wówczas kompletnie go nie zrozumiałeś.

 • Anacron1337 ocenił(a) ten film na: 6

  uFGoogle facet przebrany za prostytutkę obraża twoją inteligencje no nieźle, to po prostu wizja autora nie żadna poprawność polityczna

 • terbi_2 ocenił(a) ten film na: 3

  Anacron1337 Nie poprawność polityczna? Rozumiem, że każdy ma prawo wlaczyć o wolność i być rebeliantem ale też bądźmy realistami. Ruch oporu składa się z ludzi nastawionych na cel którzy gotowi są oddać życie za sprawę. W porządku. Jednak jak realia pokazują to wszystkie uciskane mniejszości umieją tylko głośno krzyczeć i domagać się praw dla swojego zboczenia. Jakby mieli zbudować ruch oporu to by siły okupacyjne prędzej by umarły ze śmiechu niż od kuli. Przecież oni by nie wiedzieli z której strony kula z broni wylatuje, bo tak się nią brzydzą. I oni by mieli ratować kraj? Jak przychodzi co do czego to na jakąkolwiek reakcję można liczyć tylko od kiboli. Jak kibolstwa samego w sobie nie popieram to jest to tylko jedyna grupa która ma odwagę zaprotestować. Wszystkie transy by tylko głowy w piasek schowały albo trzymały dwoma palcami broń piszcząc: "Ojej, to broń, fujjj".

 • Anacron1337 ocenił(a) ten film na: 6

  terbi_2 Okropnie generalizujesz grupy społeczne. Na dodatek w filmie nie chodziło za bardzo o strzelanie z broni prawda, wojnę otwartą, więc co za różnica? Poza tym taki rzezimieszek czy kibol jak to nazwałeś nie będzie miał żadnego sensownego planu działania. Świat filmu mocno różni się od naszego więc nie wiem czy to sensowne porównania i wnioski na ich podstawie

 • terbi_2 Dokładnie tak jak napisał przedmówca. Generalizujesz grupy społeczne, raczej wylewając tu swoje fobie niż podchodząc do czegokolwiek krytycznie. Wynika to przede wszystkim z tego, że kompletnie nie znasz ludzi z owych grup społecznych oraz nie znasz także historii. Wypadałoby liznąć co nieco i dowiedzieć jakiego pokroju ludzie walczyli chociażby w Drugiej Wojnie Światowej, to byś nie pieprzył głupot o tym, jak to można na kibolach polegać. Mam nadzieję, że masz jakieś 15 lat, bo jedynie taki wiek tłumaczyłby to, co napisałeś.

 • terbi_2 ocenił(a) ten film na: 3

  chryssalid Otóż doskonale wiem jacy ludzie walczyli w II Światowej. Jednak mieli kompetentnych normalnych dowódców i dlatego to dobrze funkcjonowało. Doskonały przykład małych rebelii szeroko pojętej lewej strony masz teraz "strefę autonomiczną" w Seattle. O ile jeszcze istnieje. Proklamowali niezależność, miłość, równość i braterstwo. Postanowili przeciwstawić się opresyjnemu amerykańskiemu państwu. Czym się to zakończyło? Jak już rozkradli wszystkie sklepy w okolicy i próbowali coś uprawiać we własnym zakresie (nieudolnie rzecz jasna) to się przekonali, że aby jeść to trzeba dbać o to jedzenie. Zostawili poletka same sobie i zaczęli głodować po 5 dniach.
  Dodatkowo oczywiście sprowadzali wszelakich uciśnionych do swojego raju. Jakie było ich zdziwienie jak Ci uciśnieni mając broń (którą tamci oczywiście gardzili) zrobili z nich swoich poddanych. I tak kolejna rewolucjonistyczna lewicowa utopia upadła po zaledwie tygodniu.

 • terbi_2 Kibole to zwykłe bandziory i naziole handlujący prochami

 • uFGoogle Ahahaha afirmacja homoseksualizmu :D No tak, bo przed erą kina XXI wieku homoseksualizm nie istniał ;-). Małe tips'n'tricks odnośnie życia. Homoseksualizm nie jest ani zły, by go potępiać, ani dobry, by go afirmować. Po prostu jest. Pogódź się z tym.

 • Oktavian7 ocenił(a) ten film na: 7

  rafiol Racja ,zaskakująco dobry,ale jak każdy film Nietfliksa dłuży się mocno.

 • rafiol Mimo, że nie oglądałem filmu, to mam na ten temat inne zdanie, ale się z nim nie zgadzam.

 • rafiol Nie rozumiem tak niskiej oceny, film jest dobry, przyjemnie się ogląda. Chociaż bardzo szybko można było zalapc co się wydarzy i kto będzie koniem. Tak jak wcześniej napisane bez bzdetnych fajerwerków dla głupiego społeczeństwa film się nie spodoba