film

Rebeliant

The Rising: Ballad of Mangal Pandey
2005
2h 30m
7,6 1 484
oceny
7,6 10 1 1484
Jest rok 1857. Całe Indie znajdują się pod panowaniem jednej spółki - brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Kompania, założona w 1600 roku przez grupę londyńskich... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Rebeliant zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Waleczne serce
Na ekrany naszych kin wchodzi kolejny po "Czasem słońce, czasem deszcz" i "Gdyby jutra nie było" bollywoodzki... ... czytaj więcej
false
Krzysztof Berenda

Jest rok 1857. Całe Indie znajdują się pod panowaniem jednej spółki - brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Kompania, założona w 1600 roku przez grupę londyńskich kupców, po przyznaniu jej przez królową Elżbietę I monopolu na handel z Indiami Wschodnimi, stała się jednym z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw w historii świata.Jest rok 1857. Całe Indie znajdują się pod panowaniem jednej spółki - brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Kompania, założona w 1600 roku przez grupę londyńskich kupców, po przyznaniu jej przez królową Elżbietę I monopolu na handel z Indiami Wschodnimi, stała się jednym z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw w historii świata. Posiadała liczne prawa i przywileje: stanowiła prawo na posiadanych ziemiach, mogła samodzielnie zawierać traktaty, utrzymywała swoje twierdze i wojsko, mogła prowadzić wojny, biła też własną monetę. W owych czasach decydowała o losie jednej piątej ludności świata. Film "Rebeliant" opowiada o człowieku, który stanął na czele największego powstania przeciwko rządom Kompanii w Indiach. Mangal Pandey rozpalił w sercach swych rodaków iskrę, która wkrótce zmieniła się w pierwszą indyjską wojnę o niepodległość. Ta opowieść o przyjaźni, zdradzie, miłości i poświęceniu rozgrywa się w czasach, gdy usankcjonowana przez prawo, łupieżcza polityka Brytyjczyków budziła powszechne oburzenie miejscowej ludności. Głównych bohaterów - sipaja Mangala Pandeya (Aamir Khan) i oficera brytyjskiego, kapitana Williama Gordona (Toby Stephens) poznajemy podczas jednej z zażartych bitew, jakich wiele w połowie XIX wieku toczyła Kompania w Afganistanie. Chwila, w której Pandey ocalił życie Gordonowi, stała się początkiem przyjaźni wykraczającej poza sztywne zasady wojskowych rang oraz rasowych uprzedzeń. Zostanie ona wystawiona na próbę, gdy znajdą się po przeciwnych stronach barykady podczas zbliżającego się buntu sipajów. "Rebeliant" jest opowieścią o marzeniach o wolności.

boxoffice
$8 142 076 na świecie
$954 108 w USA
$7 187 968 poza USA
dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Kaleidoscope Entertainment / Maya Movies
tytuł oryg.
The Rising: Ballad of Mangal Pandey
inne tytuły
1857: The Rising (tytuł roboczy) Indie
Mangal Pandey: The Rising
więcej
W filmie miały wystąpić gwiazdy z hollywoodzkiej czołówki - rolę Kapitana Williama Gordona zaoferowano Hugh Jackmanowi, natomiast w postać Emily Kent miała się wcielić Keira Knightley.
Pierwotnie rola Jwaly przeznaczona była dla Aishwaryi Rai. Jednak z powodu problemów z kontraktem aktorka zmuszona była przekazać swoją rolę w ręce Amishy Patel.
Początkowo Kiron Kher odmówiła zagrania Noory Bibi. Zastąpiła ją Maya Krishna Rao, lecz ani Aamirowi Khanowi, ani reżyserowi filmu, Ketanowi Mehcie nie spodobał się sposób w jaki zagrała swoje sceny. Zwrócili się ponownie do Kiron Kher i tym razem aktorka nie odmówiła.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 7

Kolejny film z udziałem Toby'ego mnie nie zawiódł.Fajny indyjski klimat.Ani na chwilę nie nudził.Polecam :)

Dobrze się ogląda. Aż żal tych ludzi, że ginęli za wolność. Swietnie przedstawiona historia.

genialny Aamir

ocenił(a) film na 8

w kazdym filmie robi wrażenie :) mimo niskiego wzrostu ogląda sie go bardzo dobrze :)

Gdzie obejrzeć?

ocenił(a) film na 5

Czy można gdzieś ściągnąć/obejrzeć online z polskimi napisami? Raczej wolałabym w lepszej jakości (: Szukam wszędzie, ale nie mogę znaleźć.

7/10

ocenił(a) film na 7

Kino historrczne kino przygodowe kino muzyczne z naprawde se swietnymi muzykami . Film czasem nudził troszke zbyt chaotyczny i chyba jak na te kino to 150miut to nie zbyt długo ? Dla mnie 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones