The Rising: Ballad of Mangal Pandey

2 godz. 30 min.
7,6 1 457
ocen
7,6 10 1457
973
chce zobaczyć
{"type":"film","id":114220,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Rising%3A+Ballad+of+Mangal+Pandey-2005-114220/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Rebeliant
 • Dobrze się ogląda. Aż żal tych ludzi, że ginęli za wolność. Swietnie przedstawiona historia.

 • afisiafisia ocenił(a) ten film na: 10

  Vaco91 Owszem robi. Ale pokazuje, ze zarówno wśród Anglików jak i Hindusów byli dobrzy i źle ludzie...Ten zwyczaj palenia wdów-sati- był przerażający... Jednocześnie poniżanie Hindusów przez Anglików, tylko dlatego , bo mieli inny kolor skóry-bicie, poniżanie, mordowanie... Wogle co ci Anglicy widzieli w sobie piękniejszego od Hindusów- albo byli ślepi albo nie mieli gustu- jak ja nie cierpię takiego jasnego i ryżego typu "urody"...

 • afisiafisia ocenił(a) ten film na: 10

  afisiafisia Ponadto muzyka w tym filmie jest oszałamiająca. Bardzo mi się podobała.

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 8

  afisiafisia Ja dałem 8/10
  Film mi się bardzo podobał brak słów poprostu
  Co do palenia wdów to widziałem to w serialu W 80 dni dookoła świata
  Kobieta musi umrzeć wraz z mężem bo będzie traktowana gorzej jak pies
  Ten zwyczaj chyba przetrwał do dzis-niestety

 • magda9876 ocenił(a) ten film na: 7

  giovanni50 Oczywiście, że nie przetrwał.

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 8

  magda9876 Przetrwal-oglądałem Wojciechowską

 • magda9876 ocenił(a) ten film na: 7

  giovanni50 Nie przetrwał. Mieszkam w Indiach.

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 8

  magda9876 Może zależy od stanu

 • tajnyagent058 ocenił(a) ten film na: 9

  giovanni50 Nie od stanu,ale od miejsca zamieszkania. W małych wioskach tradycja i zwyczaje są bardziej przestrzegane.

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 8

  magda9876 Od kiedy Słupsk leży w Indiach?

 • magda9876 ocenił(a) ten film na: 7

  giovanni50 Słupsk to moje rodzinne miasto, w którym akurat jestem. Do Indii wracam za tydzień we wtore. Z resztą nie muszę się tłumaczyć.

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 8

  magda9876 Mam nadzieje że masz dobrego faceta

 • Gatiniusha ocenił(a) ten film na: 9

  magda9876 Niestety przetrwał. :/ Obejrzyj "Water", tam na końcu jest tego potwierdzenie, mimo, ze akcja dzieje się na początku XX wieku. Program Wojciechowskiej też ogladałam i zrobił na mnie niezwykle smutne wrażenie.

 • magda9876 ocenił(a) ten film na: 7

  Gatiniusha No właśnie. Akcja Water dzieje się na początku XXw. Obecnie mamy wiek XXI

 • Gatiniusha ocenił(a) ten film na: 9

  magda9876 Nie chcę być niegrzeczna, ale czytaj ze zrozumieniem. Na końcu filmu jest potwierdzenie/informacja, że w Indiach nadal praktykuje się odseparowywanie wdów. Jeden z wielu linków:

  http://m.bbc.com/news/business-24490252

 • Gatiniusha ocenił(a) ten film na: 9

  Gatiniusha http://m.timesofindia.com/india/Tamil-Nadu-has-highest-perce... a tu np. Indyjskie źródło

 • magda9876 ocenił(a) ten film na: 7

  Gatiniusha Jejku przecież tutaj była mowa o paleniu wdów razem ze zwłokami męża, a Ty o czym innym! Palenia wdów się obecnie nie praktykuje!!! A jeśli nawet by gdzieś do tego doszło to zapewniam, że wybuchł by skandal na cały kraj i w wiadomościach byłby to najważniejszy news przez tydzień, i na pewno ktoś byłby ukarany, gdyż byłaby ogromna presja mediów i opinii społecznej.
  Odseparowywanie wdów niestety w północnych Indiach nadal bywa praktykowane, zwłaszcza wśród ciemnych niewykształconych mas. Sama byłam osobiście w tym przytułku dla wdów we Vrindavan z Twojego pierwszego linka. Ta praktyka dotyczy przede wszystkim osób skrajnie ubogich, analfabetów, którzy nie umieją czytać i pisać. W Indiach zazwyczaj kobieta podczas ślubu otrzymuje mnóstwo złota, które potem trzyma w banku. To są naprawdę duże sumy. (Dlatego np. nieruchomość po śmierci rodziców trafia tylko do synów, gdyż córki otrzymały spłatę od rodziców w postaci złota, w kwotach odpowiadających przynajmniej kilkudziesięciu tys. zł). W najgorszym wypadku, jeśli dzieci się wdowy wyrzekają, lub jeśli nie miała ona dzieci, to korzysta wówczas ze złota, które ma. Choć np. w południowych Indiach skandalem jest porzucienie wdowy, więc nie w całych Indiach tak jest. Niestety emerytury w Indiach występują tylko po pracy na stanowiskach rządowych (armia, szkoły, banki rządowe itp.), w innym wypadku opiekują się starymi rodzicami dzieci. Wiele kobiet też jest całe życie gospodyniami domowymi.
  Drugi link, który podałaś jest jedynie czystą statystyką i nie na temat. Słowo "separated" dotyczy w tym wypadku osoby pozostające w separacji ustanowionej przez sąd. Przed rozwodem, zazwyczaj małżonkowie pozostają jakiś czas w separacji. "Separated" w tym artykule nie oznacza osób odseparowanych od społeczeństwa. Ten artykuł to tylko statystyki ile procentowo jest osób: owdowiałych, rozwiedzionych, pozostających w separacji sądowej, nigdy nie zamężnych/żonatych.
  Pozdrawiam, mam nadzieję że coś wyjaśniłam.

 • Gatiniusha ocenił(a) ten film na: 9

  magda9876 Ah, to widzę, że ja się zagalopowałam. Tak, co do rytuału sati- palenia wdów masz rację. :) Przepraszam za porywczość! :)