Keira Knightley 

Keira Christina Knightley

8,0
65 692 oceny gry aktorskiej
Keira Knightley
Szczupła, angielska brunetka zyskała sławę dzięki roli w filmach: "Podkręć jak Beckham" i "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły". Jest córką aktora Willa Knightley i scenarzystki Sharman Macdonald. Już od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem. W wieku trzech lat poprosiła rodziców, aby wynajęli jej agenta. Rodzice, choć początkowo sceptycznie nastawieni do pomysłu córki, trzy lata później zgodzili się na jej propozycję. Warunek był jeden - praca aktorki nie mogła w żaden sposób kolidować z nauką. Młoda Keira brała zatem lekcje aktorstwa w czasie wakacji szkolnych i przyjmowała tylko takie role, które w żaden sposób nie kolidowały z zajęciami szkolnymi. Od najmłodszych lat uczęszczała również na lekcje tańca.
Na dużym ekranie zadebiutowała w wieku zaledwie 12 lat w romantycznym dramacie Moiry Armstrong "A Village Affair". Powoli zdobywała uznanie widzów i krytyki kolejnymi rolami w "Niewinnych kłamstwach"oraz zrobionymi na potrzeby telewizji filmami "Treasure Seekers" i "Coming Home". Pierwszym przełomem w karierze młodej aktorki okazał się film "Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo". Następnie występowała w mini serialu telewizyjnym "Oliver Twist" oraz zagrała córkę Robin Hooda w "Princess of Thieves". Widzowie dostrzegli jej talent również w "Bunkrze" Gilliesa MacKinnona, ale prawdziwą sławę przyniósł jej komediodramat "Podkręć jak Beckham". Ten film uczynił z Keiry jedną z najpopularniejszy aktorek w Wielkiej Brytanii. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola w filmie "Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej perły".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 marca 1985

miejsce urodzenia: Teddington, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

Kryształowa Statuetka
Zdobyła Kryształowa Statuetka, 8 innych nagród oraz 38 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż James Righton (od 04.05.2013), 2 córki: Edie (ur. 25.05.2015) i Delilah (ur. 2019)
Jej ojciec, Will Knightley, jest aktorem, a matka, Sharman MacDonald, dramatopisarką.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2003 r. - Kolie z brylantami  - Asprey;
- 2007 r. - Perfumy Coco Mademoiselle - Chanel;
- 2008 r. - Amnesty International;
- 2009 r. - kampania społeczna przeciwko przemocy domowej pt. "Cut" organizacji charytatywnej Women's Aid;
- 2010 r. - Perfumy Coco Mademoiselle - Chanel;
- 2014 r. - Perfumy Coco Mademoiselle - Chanel;
- 2017 r. - biżuteria Chanel Coco Crush;
- 2018 r. - Perfumy Coco Mademoiselle - Chanel.
Zajęła następujące miejsca w rankingach i plebiscytach:
- 2003 r. - 1. miejsce - "Najbardziej obiecująca młoda gwiazda Hollywood" wg magazynu "Film Review", 1. miejsce - "Najbardziej obiecująca gwiazda filmowa Hollywood" wg magazynu "Entertainment Weekly";
- 2004 r. - 1. miejsce - "Najlepsza aktorka filmowa" wg magazynu "Glamour", 1. miejsce - "Najseksowniejsza gwiazda filmowa wszech czasów" wg magazynu "Empire";
- 2006 r. - 1. miejsce - "Najseksowniejsza kobieta świata" wg magazynu "FHM", 1. miejsce - "Najseksowniejsza gwiazda filmowa wszech czasów" wg magazynu "Empire".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych