PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558792}

Rebeliant

Free State of Jones
6,8 13 271
ocen
6,8 10 1 13271
Rebeliant
powrót do forum filmu Rebeliant

5/10

ocenił(a) film na 5

Film ten zapowiadał się całkiem nieźle - tematyka wojny secesyjnej mnie osobiście bardzo pochłania. Początek był obiecujący, ponieważ przenosił widza na pola bitew wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Niestety im dalej tym film coraz bardziej się rozmywał i tracił na wartości. Były jeszcze sytuacje, kiedy akcja budziła napięcie i emocje, ale niestety nie wpłynęło to ogólnie na całość. Film o takiej tematyce nie powinien budzić nudy a w tym przypadku dłuższymi momentami tak było. Jeżeli chodzi o aktorstwo to Matthew McConaughey był dla mnie mało przekonywujący w swojej roli i odnosiłem wrażenie, że to nie była ona dla niego. Ze względu na historyczną tematykę film na pewno warto obejrzeć, ale porywającej akcji mało w nim znajdziemy. 5/10.

ocenił(a) film na 5
Ronin25

Bardzo podobał mi się sam początek. Realia wojny. Głupota maszerowania w szyku prosto na ogień nieprzyjaciela. Problemy z brakiem wystarczającej liczby lekarzy. Uczciwie pokazane rany żołnierzy. W tym efekt spotkania pocisku, lub odłamka z twarzą. Ufff. Taki widok powinien każdego wyleczyć z sympatii do wojny. Potem to wszystko się niestety mocno rozmywa. Film jakoś traci siłę przekazu.

ocenił(a) film na 5
niedenerwujsie

Niestety w tamtych realiach taka była taktyka wojowania (w 1914 roku było jeszcze podobnie). Medycyna wojenna też była w powijakach. Co do samego filmu - zmarnowany potencjał.

Ronin25

Hej, chłopy, mam pytanie retoryczne:
dlaczego w sytuacji gdy film jest o czym innym niż byście chcieli, to oceniacie go jako słaby?

ocenił(a) film na 5
Filmozjad_pospolity

Lubię tego typu filmy tzn. historyczne, przygodowe, inspirowane prawdziwymi wydarzeniami oraz wojenne. Także decydując się na obejrzenie tego typu filmu wiem, że będzie o tym "co bym chciał zobaczyć". Inna sprawa jak on będzie zrobiony i zagrany -tego też dotyczy moja ocena.

Ronin25

Po mojemu film ma mało pomysłową reżyserię, ale poza tym niewiele mogę mu zarzucić. Zaprotestowałem, bo nie patrzę na tę produkcję jak na film wojenny. To raczej dramat egzystencjalny, bardzo dobrze pokazujący beznadzieję naszej sytuacji.

ocenił(a) film na 5
Filmozjad_pospolity

Dla mnie jest to film który ma wartość historyczną ponieważ porusza się w czasach Wojny secesyjnej a więc wydarzenia ciekawego takiego, które miało miejsce. Co do reżyserii też uważam, że nie było najlepiej. Oceniłem ten film jako średni ponieważ nie sprostał do końca moim oczekiwaniom jeżeli chodzi o jego wykonanie.

Ronin25

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
Filmozjad_pospolity

Ja również pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones