1 godz. 30 min.
6,3 24 339
ocen
6,3 10 24339
4 241
chce zobaczyć
4,6 5
ocen krytyków
{"rate":4.6,"count":5}
{"type":"film","id":1503,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Reich-2001-1503/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Reich
  • Czarli_3 ocenił(a) ten film na: 7

Teraz już nie ma takiego, w każdym filmie albo jest doza przekleństw albo wydumane problemy o życiu. Może ten film jest przerysowany postaci papierowe itp ale nie mozna go traktowac takimi kryteriami - to po prostu dobre męskie kino, coś co ma podnosić facetów na duchu i dawać przykład by byc twardym skur***** w swiecie w ktorym meskosc wyginela nie ma juz takiego kina.

Co do kobiet - kto ma troche lat na karku zrozumie i bedzie traktowal to z przymruzeniem oka ;) a kto mowi ze sa inne albo jest poprawny politycznie albo nie zna mentalnosci obu plci ;)

Oczywiscie trafiaja sie te jedyne i polecam szukac ale nie mozna byc naiwnym i o tym jest ten film, gdy facet dobija 40ki wie juz wszystko i widzial juz wszystko.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

Czarli_3 Nie wie ktoś co Pasikowski rozumiał przez ten film? Czy chciał zrobić typową sensację i mu nie wyszło? Czy też był to zamysł na głębszy film i braki u niego wyszły? Jaki właściwie był to gatunek? Sensacyjny? Melodramat? Dramat? Kryminał? Dla mnie ten film jest dosyć dziwny.

wg mnie mial zamysl i troche sie minal z czasami - jego myslenie pasowalo do zmian ustrojowych ;)

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

Czarli_3 Może i tak, ale ten film ma nierówne tempo, koniec filmu to jakaś muzyka jazzowa, niby reklamowali ten film jako komercyjny, a Pasikowski tworzył go jakby film trochę bardziej ambitny, a może źle go odbieram. Długo się przypatrywałem temu obrazowi i kibicowałem mu, ale film nie równy i owszem są sceny fajne, ale hit to nie był jak ,,Psy''. A jak wy go widzicie?

to byly ambitne mysli przerobione na komercje takie pol na pol ;)

• Ewiatko ocenił(a) ten film na: 3

No napewno nie hit, wrecz przeciwnie, cos nie wyszlo Pasikowskiemu tym razem:-(

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 3

Ewiatko ten film bardzo trudno ocenić czy myślicie, że nie pasuje do ram czasowych a może scenariusz nie był dobry?

• Orbb ocenił(a) ten film na: 8

Czarli_3 Tak jest, imho trafiłeś w sedno. Oglądałem ten film kilka razy i nawet się zbytnio nie zastanawiałem nad kobietami, które tam występują - bo to nie jest film dla nich ani o nich. Pewnie dlatego większość niewiast pisze jakieś wydumane farmazony na ten temat - doszukując się w Reichu nie wiadomo czego i w końcu dają ocenę 2 albo 3, bo nie wiedzą po co ten film powstał.
    To jest film o facetach, takich prawdziwych, ginący gatunek. Przyjaźń, lojalność, szacunek, twardy charakter, resztę napisał już Czarli_3.

• zegan333 ocenił(a) ten film na: 10

Czarli_3 Pasikowski zrobił jeden z lepszych filmów sensacyjnych w Polsce.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

Czarli_3 Film niezły, dialogi czasem nudne, kobiety w filmie trochę za mało mówią i wątek romantyczny taki jak w szkole, ale jazda samochodami i aktorstwo dobre.

• snake_plissken84 ocenił(a) ten film na: 6

Czarli_3 Jak to jest z tymi kobietami? I jak rozumieć to co napisałeś, że kto myśli, że są inne, jest poprawny politycznie albo nie zna mentalności obu płci. Czyli że są aż takie złe, jak te przedstawione w filmie? Napisałeś też, że trafiają się te jedyne i to dodaje otuchy, ale nie można być naiwnym. Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Wybacz że tak wypytuje, ale jestem ciekaw, bo jeszcze 40 lat nie mam i nie wszystko w życiu widziałem ;)

• AndrzejChyra4 ocenił(a) ten film na: 5

Czarli_3 Chciałbym, aby powstał jakiś film z Mirosławem Baką jeszcze w roli głównej, nie jest taki stary, teraz tylko komendantów gra tylko. Chciałbym, aby zagrała tam Ewa Gawryluk lub Anna Dereszowska i się rozbierały do naga. W filmie chętnie zobaczyłbym Małgorzatę Kożuchowską (też w nagich scenach), Macieja Stuhra i Tomasza Dedka. Fajnie jakby Wojciech Wysocki zagrał też kiedyś (super aktor, który przepadł w ,,Ranczu''). Ważne, aby w filmie były dobre pościgi, strzelaniny ostre, głośne, efekty zaskoczenia i jakieś nowe sceny - na przykład odpiłowanie komuś palca.