PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 344
oceny
7,0 10 1 148344
5,6 12
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil

8/10

ocenił(a) film na 8

Super film, bardzo dobrze się ogląda, wciągająca fabuła, dobre efekty i akcja cały czas akcja, nie ma nudy. Dla fanów gatunku coś wspaniałego. Muzyka też rewelacyjna. Takie filmy z zombi chętnie się ogląda. W pełni polecam.

Sprite_87

nie zgadzam sie. Film jest a przynajmniej mial byc ekranizacja gry....i oprocz prowadzenia badan genetycznych i tytułu film w ogole nie nawiazuje do gry. jesli chodzi o wykonanie dam 3/10 za dobre checi. zeby ogadac film i zrozumiec cala akcje pryzdaloy ci sie zapoznac sie z gra i jej historia zeby moc komentowac czy film w ogole nadaje sie do oceny. skad sie wziela "Alice" w grze jej nie ma w zadnej czesci z tego co mi wiadomo mialo odzwierciedlać gre x), sam film nie jest zly. ale jako fanka gry stwierdzam ze spaprali na calej szerokosci. W grze nie ma pracownikow umbrelli bioracych udzial czy wystepujacych tam, jest za to oddzial komadosow - special force grupy S.T.A.R.S grupa alpha ktorzy zostali wyslani w celu odnalezienia zaginionych osob z grupy beta. cale zdarzenie owsem mialo miejsce niedaleko miasta RacoonCity. w rezydencji. Osoby ktore mozna tam spotkac to -JIll Walentine (1 z 2 glownych bohaterow) oraz Chris Redfield (brat Claire),Barry Burton, Brad-pilot helikoptera, Wescer -przewodniczący calej grupie.. k tory potem ich zdradzil..powiedzcie mi wiec w ktorym momencie filmu wsytepuja takie osoby i chodi o dokladnie o ten sam scenarius bo ja nie widze :) proponuje zapoznac sie z trescia gry ktora mial film oddac.

ocenił(a) film na 8
jill34

Nie grałem w grę i grać nie mam zamiaru. Oceniłem film pod względem wykonania, fabuły, gry aktorskiej, muzyki itd itp. A czy to miała być adaptacja gry czy techniki zbierania bawełny przez murzynów w czasie niewolnictwa w USA to mnie naprawdę nie interesuje. Film pod względem wykonania zasługuje moim zdaniem na 8/10. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Sprite_87

Film nie jest "ekranizacją gry" tylko jest oparty na motywach z gry. Jest to dość zasadnicza różnica ale niektórzy jej nie dostrzegają ; )

ocenił(a) film na 8
Pwuriel

Nawet o tym nie wiedziałem i nie oceniałem go pod tym względem. Zresztą mało istotne...

ocenił(a) film na 10
Sprite_87

Znaczy się to jest odpowiedź na post jill34. Ja też oceniam wysoko tą część. Jest naprawdę fajna. Muzyka troszeczkę nie dopasowana do niektórych momentów ale poza tym jest wszystko super ;P

ocenił(a) film na 8
Pwuriel

Oczywiście, że to odpowiedź do jill34. Pomyłka ;-)

jill34

"zeby ogadac film i zrozumiec cala akcje pryzdaloy ci sie zapoznac sie z gra i jej historia zeby moc komentowac czy film w ogole nadaje sie do oceny" << tylko po co ? oceniam film a nie jakąś grę
"sam film nie jest zly. ale jako fanka gry stwierdzam ze spaprali na calej szerokosci." <<< bo jest mało elementów ze świata gry ? w grze pewnie chodziło o to by ponawalać się z potworami a ciężko na tej podstawie zrobić film (w tym CIEKAWĄ fabułe)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones