PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 323
oceny
7,0 10 1 148323
5,6 12
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil

Skoro akcja dzieję się pod ziemią to po prostu mogła odciąć tlen i po sprawie a nie jakieś gazy, zatapianie czy inne
zabawy w kotka i myszkę. Taka pierdółka a razi w oczy ;)

ocenił(a) film na 8
vorwath

Ale co da odcięcie tlenu, jak zombiaki nie oddychają, sam widziałeś jak w zalanym laboratorium martwa kobieta otworzyła oczy i ruszyła ręką . Najlepszym rozwiązaniem było by odcięcie wejścia tak by już nigdy nie można było się dostać do ula.

ocenił(a) film na 7
GaragasRock

Racja zombie nie oddychają ale raczej miałem na myśli akcję na początku filmu gdy gazowała czy zalewała ludzi, żeby ich zabić zamiast odciąć tlen albo sytuację z oddziałem mającym ją zresetować i akcja z laserem.

ocenił(a) film na 8
vorwath

Tak z tym się z Tobą zgodzę. Ale musisz przyznać, że akcja z laserami była niezła. Pamiętam jeszcze za łepka jak to oglądałem to było naprawdę coś.

ocenił(a) film na 7
GaragasRock

Jasne, świetna scena gdy ten pojedynczy laser zmienia się w tą kratownice i wyraz twarzy czarnego szefa oddziału bezcenne :)

ocenił(a) film na 8
GaragasRock

Witaj. Postanowiłem sobie odświeżyć całą serię RE przed nadchodzącą premierą 6 części. Dziś obejrzałem jedynkę i mam dwa pytania:

1. Dlaczego to "mąż" Alice wykradł wirus i jednocześnie rozpuścił go w Ulu? Czy było to spowodowane tym, że znalazł jakiegoś kupca na czarnym rynku, a po tym jak podsłuchał rozmowę Alice z inną pracownicą, wiedział, że skradziona próbka trafi do mediów, korporacja zostanie zamknięta i gruba kasa przejdzie jemu koło nosa? Wnioskuję to po tym, co powiedział później do Alice (coś w stylu: "Możesz iść ze mną. Nawet nie wiesz, jak ogromne pieniądze na nas czekają").

2. Jak i kiedy wirus wydostał się z Ulu do Raccoon City, skoro wydostała się z niego tylko Alice z tym policjantem, główne drzwi zostały zamknięte, a Czerwona Królowa nikogo wcześniej nie wypuściła? Czy to wynik tego, że policjant był zainfekowany i podczas eksperymentów na nim (wspomniany program "Nemesis") coś poszło nie tak i wirus wyciekł? Czy może wirus wydostał się jeszcze wcześniej? Jeśli tak, to kiedy i jak? I czy ci pracownicy w kombinezonach, którzy zabrali policjanta, to również byli pracownicy Umbrelli?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

slawmm

1. Ponieważ chciał sprzedać wirusa i usunąć zagrożenie ze stron Umbreli
2. Na początku 2 części otwierają Ul, a zombie się wydostają.

ocenił(a) film na 6
vorwath

Wstęp musiał być dłuższy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones