PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 464
oceny
7,0 10 1 148464
5,5 13
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil

Resident Evil to jeden z najlepszych horrorów tego roku. Co prawda, fabuła nie jest zbyt zwięzła, ale cżłowiek potrzebuje czasem filmu przy kórym nie trzeba myśleć. Choć gra aktorska nie jest na wysokim poziomie to musze przyznać, że zombi wyglądają bardzo realistycznie.(w końcu na tym osadza się ten film). Zdziwiła mnie tu rola Milli Jovović kóra głownie znam z bardziej ambitnej roli Joanny Darc, ale jak widac aktorka przeniosła sie raczej do futurystycznych filmów fantasy (jak chociazby mozna tu przypomnieć 5 element). Jest to nastepna, po Tomb Raiderze adaptacja gry komputerowej na kóre teraz zaczeła byc moda. Głównie na ten film przyjdzie zapewne młodzież , bo przecież każdy chce zobaczyc ulubionego bohatera gry na srebrnym ekranie. Ale napewno warto iść na ten film z trtzech powodów: 1 niezły klimat spowodowany muzyką Marlyna Mansona
2 można sie naprawe pobać 3miło jest popatzreć na wysportowaną Mille kóra załatwia dziesiątki żyjącyhc trupów:)

ocenił(a) film na 6

gadasz glupoty...
Sprostowanie do twego postu...1. 5 element byl przed Joanna Dark,wiec nie gadaj glupot,ze Milla grywa etraz w futurystycznych filmach. 2. ZOMBIE REALISTYCZNE ??? chyba nie wiesz jak powinien wygladac dobry zombie.Obejrzyj sobie np. martwica mozgu,martwe zlo lub noc zywych trupow..a pote sie wypowiadaj na ten temat 3. W RE nie ma zadnego bohatera gry !!! a Milla nawet nie ma inienia !!! przemysl to co piszesz 4. Ten film to nie horror i nie mozna sie na nim bac !!! ile Ty masz lat ? 5 ? 5. NIE ZNASZ SIE NA FILMACH !!!!

pozdrawiam
Bazyl

użytkownik usunięty
Bazyl

smae horrory
Masz całkowite prawo do pisania tego co myslisz. Moim zdaniem zombi było realistyczne i to była najwieksza zaleta tego filmu, jeśli tobie postacie żywych trupów nie przypadły do gustu to trudno. Był to horror bo jak można było by nazwac ta produkcje? Chyba nie filmem obyczajowym?! Może i nie znam się na tym filmie ale z pewnościa nie mozna powiedzieć że nie znam się na żadnych utworach. Nie mam pieciu lat i nie pisz tak skoro sam w to nie wierzysz. Z twojej wypowiedzi moge puszczac że oglądasz jedynie horrory a znanie się na filmach nie polega na oglądaniu filmów z takiego samego gatunku.
Dla mnie Resident Evil to była jedynie bezmyślna forma rozrywki przty której można sie jednak pobac bo po o sa przecież horrory. aktorzy prawie sie do siebie nie odzywali tylko strzelali do wroga. Oczywiście RE nie można porównać do innych znanych horrorów jak Dziecko Rosmery czy Inni ale tez można obejrzec. Nie gralam w RE bo zupełnie nie interesuja mnie takie gry, dlatego właśnie nie wiedziałam czy jest tam jakas postać, LAe przyznasz chyba że teraz Mila gra w takich a ni innych produkcjach i w sumie to nie ma znaczenie od czego zaczeła , czy to była Joanna czy 5 element.

użytkownik usunięty

Cos to nie gra..
W odpoweidzi zaprzeczas sam sobie,nie bede tego przyblizal,moze sam to zauwazyles.Nie ogladam samych horrorow...szczerze..to ich nie lubie,to najbardziej tandetne i malo wymagajace kino(jesli mozna ten gatunek nazwac kinem).Dziecko Resemary,to przykla,ze horror moze byc dobry,wiec sa wyjatki,a Inni to raczej rhriller niz horror.

PS
Jak mozesz twierdzic,ze ogladam same horrory ?? przeciez probowalem Ci podac przyklad horrorow gdzie zombie sa 100 razy "ladniejsi" niz w RE,co mialem Ci napisac ? Gladiator ? ;)))

Mma pytanie do Ciebie,mozesz mi podac 5 swoich ulubionych filmow ?

użytkownik usunięty

lepsze i gorsze
Słuchaj, są horrory lepsze i gorsze a także ttakie kórych nawet nie powinno sie zrealizować. Inni to w jakimś sensie horror i jest przykładem na to że mozna się pobac bez pokazywania krwi i przemocy. Ma w sobie niepowtarzalny klimat kórego nie zauwazałam zw zadnym innym filmie z tego gatunku. bardzo podobał mi się film Śmiertelna wylicznka, Fanatyk, wywiad z wampirem, Psychoza Hitchocka, czy Powiekszenie. ogólnie lubie filmy o tematyce psychologicznej ale to nie znaczy że ogladam tylko takie.

ocenił(a) film na 6

hmmm
Ale dlaczego tak sie zachwycasz RE,ale chyba wiem czym...tam tez nie ma nawet kropli krwi,zauwazyles ? RE mozna zazwac filmem bezkrwawym...;) ale wg.mnie Inni nialo lepszy klimat i balem sie troszeczke bardziej (chociaz nie znam kogos kto by sie bal na RE)RE mozna wsadzic do filmow z drezczykiem..ktore chcialby kogos wystraszyc,ale przez nieudolnosc rezysera film jest skazany na kleske i ostre rozmowy na filmwebie :)))

użytkownik usunięty

i jeszcze jedno:
Co tu duzo mowic. Film jest po prostu fenomenalny, muzyka rowniez. Cos pieknego, efekty specjalnie choc nie dorownuja moze Atakowi Klonow Lucasa ale i tak sa na bardzo, BARDZO wysokim poziomie, z fotela podskoczy sie kilka razy :) No i Slipknot na koniec...nie no...ten film mnie rozwalil :P

użytkownik usunięty

CÓZ
Cóz, ale chyba przyznasz że aktorzy duzo tam nie pokazali i cały horror był osadzony jedynie na walkach i efektach specjalnych. Można się było pobać, nie powiem, jako film z tego gatunku wypadł bardzo dobrze ale REsident evil z pewnościa nie nalezy do inteligentnych horrorów.

Zgadzam się ....
W pełni się zgadzam z wymienionymi trzema punktami, w których defakto zamyka się praktycznie cały film. Wracając do przeszłości, to "Piąty element" był o niebo lepszy od "Tomb ridera", w którym jedyne co mnie urzekło to oczywiście pani Angelina Jolie. Natomiast The 5'th elemnt to doskanały film z doborową obsadą, w końcu Milli Jovovich (nawiasem mówiąc jednej z moich ulubionych aktorek) partnerował Bruce Willis... ale wracając do Resident evil... z początku miałem pewne zastrzeżenia co do samej fabuły, za bardzo trąciło mi to Powrotem żywych trupów, ale się przekonałem... i warto było. Film bardzo mi się podobał i jak napisałem w swoim komentarzu gorąco go wszystkim polecam. Teraz nawiązując do wspomnianej Joanny D'Arc, otóż nie wiem czy oglądałaś jakie kolwiek inne adaptacje tej powieści, ale ta niestety nie była zbyt udana. Czasami się zdarza, że są świetni aktorzy, ale reżyser "da ciała" i wyjdzie z tego klapa. Mila zagrała dobrze, ale nie najlepiej. Zaznaczam jednak, że to nie była jej wina, gdyż w tym filmie zrobiono z tytółowej bohaterki psychicznie chorą kobietę a to przecież kłóci się z faktami. To tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones