PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99107}
6,9 39 241
ocen
6,9 10 1 39241
5,5 10
ocen krytyków
Revolver
powrót do forum filmu Revolver

Wielu się zastanawia o co chodziło tak naprawde w tym filmie ... Według mnie odpowiedź jest prostsza niż np . schizofrenia albo zbiorowisko jakichś metafizycznych symboli zła itp

Osobiście dostrzegłem odpowiedź dopiero po jakimś czasie . Po pierwsze , występuje w tym filmie przekręt i to naprawde duży . Jego autorem nie jest jednak bohater filmu czyli Jack Green . On jest jego ofiarą . Kierują nim Avi i ten grubas ( nie pamiętam jak się nazywał ) czyli jego współwięźniowie . Przekręt polega na tym , że te dwie postacie wybrały sobie gościa ( Jack ) , którego nauczyli sztuczek , pokazali co robić , aby wygrać i wysłali , aby zaczął wygrywać .
Gdy ten wygrał wystarczająco dużo , zabrali wszystko . Przekręt polega na wykorzystaniu Jack'a Green'a , aby zdobyć pieniądze bez żadnego wysiłku .

Skąd te wszystkie sceny gdy ten rozdwaja i gada sam do siebie . Schizofrenia ? Nie . Mamy tutaj dwie wersje Jack'a Green'a . Według mnie jeden jest Jackiem przed więzieniem , drugi po . Jeden to zwykły człowiek , drugi to oszust , krętacz . Tylko tak naprawde czy Jack wykręcił jakiś przekręt kiedykolwiek ? czy naprawde kogoś oszukiwał ? A może oszukiwał samego siebie ? W filmie reżyser próbuje podkreślić jedno zdanie które powtarza się chyba 3 razy "Największym przekrętem jaki kiedykolwiek wykręciłeś , było uwierzenie że on to ty " - zdanie jest to wymawiane przez Avi'ego który wkręcił Jack'a , uswiadamia mu że ten nigdy nie był ani prawdziwym graczem ani oszustem . Był pionkiem.

To "rozdwojenie jaźni" to tak naprawde walka wewnętrzna człowieka , który zrozumiał , że nigdy nie był tym za kogo się uwarzał i nigdy niczego nie dokonał . Jedna część Jack'a krzyczy "Beze mnie jesteś nikim ! " - i to prawda , bo Jack był nikim zanim zmienił się w wielkiego "oszusta" .

Pozostaje kwestia wszechwładnego Sam'a Golda . Kim on jest ? Czy jest symbolem zła , któremu się podporządkowujemy ? Według mnie są dwie możliwości . Albo są nim Avi i ten drugi , stworzyli swoje imperium wymyślając tą postać , albo jest to zagadka i publiczność nie ma się nigdy dowiedzieć kto to jest bo to nie jest ważne .

Taki jest według mnie przekaz tego filmu . Jest prosty bo reżyser tworzy proste filmy i nie można przechodzić w metafizykę i symbolikę , w jego filmach . Jeśli ktoś ma inne zdanie , chętnie go wyslucham .
"Rozwijasz się tylko walcząc z silniejszym przeciwnikiem" :)

ocenił(a) film na 4
email666

A według mnie w filmie chodziło o pieniądze (widza).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones